IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
Автор
Порака
leni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1433
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 12:28
розарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозароза
 
 
Ostana muzikata,spomenot na negovata nasmevka  koja  sekogo mozese da razgali,negoviot pogled na sekogo davase uteha ....................................................
Sega nema uteha ,samo taga koja boli......

TOSE
pocivaj vo mir zvezdo nebesna******
veruvaj
Кон врв
jabolce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jabolce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 20:04
        POCIVAJ VO MIR ANGELCE NASE ,ZVEZDO SJAJNA.
ZIVEJ GO ZIVOTOT DENES ,ZATOA STO UTRE KE E KASNO...
Кон врв
beticka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај beticka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 23:38
ubavino kade si sega? koj li ti se raduva , na kogo mu pees, a znaes li deka seuste nemozeme da priznaeme deka te izgubivme.boli dusata, boli i knedli vo grloto na sekoja tvoja pesna.
 nemozam da svatam deka poveke ne si tuka ,megu onie za koi peese ,ziveese, disese, i sonuvase. sonuvaj sonista na gospodovite posteli,i peej na angelite kazuvaj za nas smrtnicite kolku te sakavme, i seuste te barame nazad! neka patistata ti bidat poslani so rozi, vo vetrovite prati ni gi tvoite pesni, a vo dozdot prepoznaj gi nasite solzi.sepotot na branovite neka ti raskazuvaat deka ti stana ikona vo sekoj dom i primer za sekoj smrtnik. vo zvezdite neka svetat tie tvoi najubavi oci, a vo sonceto skrij ja tvojata nasmevka....sekoe utro prakaj ja tamu kade e najpotrebna. R.I.P UBAVINO
betty
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 20:35
Sega na TV gledav spot so Tose,i se otepav od placenje,koj ke mi ja pee mojata taga,denes na TV TELMA go gledav prestojot na Tose vo Izrael,ludje moi mili koga seto ova barem malku ke swe namali,se poznavav so nego srceto mi go zema go imav kako brat.
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
beticka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај beticka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 00:12
samo da napisam deka i denes ne te zaboraviv
 ti ubavino moja ! kade i da si bidi sreken!
betty
Кон врв
ange Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ange Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 20:17
veruvam vo gospod i sakam da veruvam vo nego i ponatamu
samo sakam da mi go vrati toska
barem na eden den da mozam da go gusnam
Кон врв
eli-eli Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eli-eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 22:29
pocivaj vo mir zvezdo najsjajna vo ovaa bozikna tivka nok.
deneska e i tvoj praznik zosto i ti si sinot bozji . r.i.p
Кон врв
leni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1433
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 14:27
TOSE gi sakase ovie praznici
Znaese so ubavi poraki da ni gi razubavi
Mnogu ni nedostasuva negovata blaga nasmevka i ubavite zborovi upateni za site......
pocivaj vo mir zvezdo nebesna***********************
тагатагатага
тага


Изменето од leni - 08.Јануари.2008 во 14:27
veruvaj
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 18:14
Eve pominaa veke 3 najtazni meseci vo mojot zivot i moram da kazam deka vakva bolka barem jas vo zivotot do sega ne sum doziveala..Ova bukvalno mi bese najgolemiot sok sto go imam doziveano vo zivotot i nekako kako da doziveav soocuvanje so realnosta..3 meseci i nisto ne se smeni..bolkata e duri i pogolema od prvite denovi..denovite minuvaat a ranata se poveke pece i boli..placam bukvalno sekoj den,koga ke go vidam solzi odma mi naviraat,samo koga k go slusnam imeto Tose me boli vo gradite,cuvstvuvam nekoe gusenje..Cuvstava voopsto ne mi se izmenija i se prasuvam dali voopsto nekogas ke mozam da go gledam i da zboruvam za nego a da se cuvstvuvam normalno..pa pisete kakvi se vasite cuvstva:(:(
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 00:15
Jas ne se plasam poveke od smrtta kako porano,emocionalno sum rastrgnata dusa,go sakam Tose i go cuvstvuvav i cuvstvuvam kako brat.
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
leni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1433
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 00:11
TOSE************************
POCIVAJ VO MIR GORE MEGJU ZVEZDITE
розарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозарозароза
veruvaj
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 01:16
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Целосно се согласувам со тебе, Тоше вредеше за секој и секого, тој е човекот кој можеби конечно ќе успее да си соедини македонците, токму со неговата смрт...


potpolno se soglasuvam
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 13:21
Originally posted by Eli Eli напиша:

Eve pominaa veke 3 najtazni meseci vo mojot zivot i moram da kazam deka vakva bolka barem jas vo zivotot do sega ne sum doziveala..Ova bukvalno mi bese najgolemiot sok sto go imam doziveano vo zivotot i nekako kako da doziveav soocuvanje so realnosta..3 meseci i nisto ne se smeni..bolkata e duri i pogolema od prvite denovi..denovite minuvaat a ranata se poveke pece i boli..placam bukvalno sekoj den,koga ke go vidam solzi odma mi naviraat,samo koga k go slusnam imeto Tose me boli vo gradite,cuvstvuvam nekoe gusenje..Cuvstava voopsto ne mi se izmenija i se prasuvam dali voopsto nekogas ke mozam da go gledam i da zboruvam za nego a da se cuvstvuvam normalno..pa pisete kakvi se vasite cuvstva:(:(



Isti kako tvoite.Mislam deka sekoj taka se cuvstvuva.Prazno,tazno,bolno,so dusa koja place sekoj pat koga toj pee.O Boze....Zosto????
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 18:19
И после се уште не ми се верува... се си мислам дека пак ќе го видам, дека пак ќе запее, дека пак ќе каже “СИТЕ ВЕ САКАМ“...
боли, иако времето лечи се, мислам дека оваа тага никогаш нема да помине... секогаш ќе се прашувам зошто мораше токму тој да замине?!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,298 секунди.