IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
Автор
Порака
meckarka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај meckarka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 14:33
hmmm,
ke gi objavat pak ne poradi nego poradi profit, sram da im e.....
 
Кон врв
maki 2007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki 2007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 17:33

Ja bih volela da ih čujem.

Posebno duet sa italijanskom pevačicom.

a sigurno ce neko profitirati,od objavljivanja tog albuma.

zivot je jedan
iskoristmo ,ga pametno
Кон врв
Jagotka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jagotka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 17:48
Originally posted by majus majus напиша:

Ako bese Bozja volja OK.. go ima  NAJUBAVIOT ANGEL, ali ako bese namesteno:((((... kako sto se zbori nekade, togas eden ke ni sudi- taka peese nashiot Tose.. 


EEE  zar mozesh da veruvash vo takvi gluposti, sea lugeto mozat da izmisluvaat 300 raboti i da baraat vinovnici ali sigurno nemoze da bide namesteno zar Liljana i toj Gorgi ke go rizikuvaat svojot zivot- aman ti se molam koj mozel da planira bash deka pod toj agol ke se svrti kolata i deka bash na sovozacko sedishte ke zagine toj so ke sedi tamu.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 18:37
Zasramete se, prestanete da spekulirate. Bidete dostojni vo tagata i dosledni dokolku go cenite i sakate nasiot Tose.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 14:54
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Na nekoja od nashive televiziive, gledav intervju so negoviot anglisku producent koj
najavi deka vo tekot na narednite shest meseci, kje bidat objaveni 6 pesni na Toshe koi toj gi snimal vo tekot na minatata godina. Trebalo da bidat snimeni 7 pesni, no Toshe poradi obvrski, uspeal da snimi samo shest. Kako shto mozebi vekje znaete, so angliskite pesni, toj trebashe da se probiva na svetskiot pazar. Jas mislam deka koga kje gi objavat, pesnite kje doziveat ogromen uspeh, barem na nashive prostori... 


а да направиме една петиција, секој екстра заработен денар од неговите најнови песни да оди за хуманитарни и само за хуманитарни цели, нормално дел ќе треба да оди и за неговото семејство, кое најверојатно и тие пари ќе ги даде во хуманитарни цели?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 15:32
Parite zaraboteni od posthumnoto izdavanje na albumot na dragiot Tose, odnosno pesnite i tantiemite od ostanatite pesni, i avtorskite prava se znae kade ke odat i koj gi zasluzuva, a sto ke pravat ponatamu so niv, toa voopsto ne e nas problem, i ve molam bez glupi sugestii, inicijativi, koi voopsto ne treba da bidat predmet na nas interes.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 15:43
more milioni sega ke pravat, kako na vremeto so site reunii na bendovite....fack that!

toa mi e zborot, sega ke imat korist....aman profit de od negovo ime!!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 16:44
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

more milioni sega ke pravat, kako na vremeto so site reunii na bendovite....fack that!

toa mi e zborot, sega ke imat korist....aman profit de od negovo ime!!


пааа нормално дека е заради профит....

и не ми се верува дека уште се замарате со шофери љилљани,, бла бла бла нешто што само е работа на надлежните ...

како не ви е заморно да блебетате ејјзбунетост
Изменето од SeXY - 26.Октомври.2007 во 16:45
Кон врв
Zazras Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Октомври.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zazras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 18:23
Originally posted by blueprayer

дечки, се што можеме да направиме треба да го направиме. дали аеродроми дали плоштади дали стадиони...мора неговото име да се овековечи...да биде големо и расчуено исто како што беше тој голем и како што сите знаеше да не слуша. Последна информација што ја слушнав  а држи вода, е дека Тоше веќе бил уморен од се. Дека му било смачено од се (највеќе од Љиља)...го кажал тоа на некое интервју само во мнооогу поблага форма. Затоа и така настанала ИГРИ БЕЗ ГРАНИЦИ. Тоше веќе не можел да го издржи притисокот кој стигнал дури до тоа што да јаде а што не, па дури и да му кажува таа гуската кога смее да се жени....решил се да земе во свои раце и за 1 месец да се ожени со Будимир со која веќе живееле во ист стан. Можеби Бог видел дека нашата нечовечност го кутна па затоа и ни го зема..особено нечовечноста на Љиља. Искрено, ако бараме виновник ја снеа би ја обвинила. Да не форсираше толку и возачот ќе беше одморен и Тоше...сепак ќе речеме судбина. НО НЕКА ГО НОСИ НА ДУША ЦЕЛ ЖИВОТ ТАА КУЧКА!!!
 
 
Da ne barame vinovnici i da ne si gi polnime srcata so gnev i omraza. Tokmu toa e najgolemoto skvrnavenje na spomenot na Tose. Jas veruvam deka Gospod si go zede kaj sebe da go zastiti od NAS! Bese predobar da zivee vo ovoj svet.
 
Aerodromi, drzavi, plostadi, ucilista,... Nisto od seto toa ne bi mu pruzilo zadovolstvo na Tose (da bese seuste so nas).
 
Da prodolzime po negovite stapki - da bideme polni so ljubov kon sekogo, vecno pozitivni i nasmeani, da bideme humanitarni - toa e ona sto ke mu go razveseli negovoto angelsko srce i ke mu go zacuva imeto podobro od bilo kakov spomenik, aerodrom, i sl.
 
Da se izgradi spomenik of kamen, stavi ploca so negovoto ime - e najlesno!
 
Da se prodolzi po negoviot primer - eeeeee, za toa ke treba mnogu maka i dusevno presipituvanje! TUKA lezi najsoodvetniot i najgolemiot spomenik na nasiot velikan, humanitarec, covek, a i pejac so angelski glas - Tose Proeski!
 
Koj pat ke go izberete vie? Jas mojot odgovor go znam.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 18:28
lugjeee epten zastranivte od temava... kaj nekoj prochitav parite od prodazbata da bidat za humanitarni celi. super ideja, samo ne znam dali toa kje im odgovara na angliskite producenti... oti niv ne gi interesira kakov bil toshe, tie si rabotele i kje sakaat da im se plati odrabotenoto...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 19:00
да бе да не се полниме со омраза...читаше ли денес сака да и се опростат 180 ооо евра демек тоше почесен граѓанин а на нејзина сметка е тоа..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Zazras Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Октомври.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zazras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 23:43
Eh, da imase nacin negativnata energija od site lugje vo Makedonija da se sobere na edno mesto i na nekoj nacin da se pretvori vo pozitivna - KE BEVME NAJPROSPERITETNATA DRZAVA VO SVETOT!!!
 
Ostavi ja Liljana na raat. Ovaa tema se vika Spomenik na TOSE! A vakov spomenik kakov sto mu gradis ti - Tose ne zasluzuva.
Кон врв
sp_dori Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1542
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sp_dori Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 14:20

Со тоа опростувањето на долгот прилично претераа. Сопствените долгови сакаат да ги перат на туѓа слава.

Нека им служи на чест, навистина се бескруполозни. 
Се што било поминало и се што ќе биде ќе помине !!!
Кон врв
maki 2007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki 2007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 16:58
Tosetov menadzer ljiljana Petrovic
Trazi otpis 18000eura,poreza
zbog njegove pogibije
 Tose proeski ,se jos nije ni ohladio
a njegova menadzerka,zatrazila je od poreske uprave Makedonije
otpis neplacenog poreza,u iznosu od 180000 eura
jer je pevac proglasen pocasnim gradjaninom  Makedonije
 Zbog Tragicne smrti,estradnog umetnika  Tošeta Proeskog
,koji je bio i ekskluzivni zastupnik,
"Fajnal Kat"
produkcije,sada u stecaju
firmu je osnovala Ljiljana Petrovic
.Ona je 2006 proglasila stecaj,u toj firmi
da bi osnovala drugo preduzece
Avord
ovo je skandalozno
ne mogu verovatiлутинаизненадување
zivot je jedan
iskoristmo ,ga pametno
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.