IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
Автор
Порака
mikeg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikeg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 15:13
TOSE PROESKI E ZIV I KE OSTANE LEGENDA NA MAKEDONSKATA ZABAVNA MUZIKA.NEKA MU E LESNA ZEMJATA
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 01:28
ДОДЕКА СЕДАМ МОМЕНТАЛНО НА ФОРУМОВ..........ГО СЛУШАМ ВО ЖИВО ВЛАТКО ЛАЗАНОВСКИ(гостува кај нас)И СЕ СЛУША ДУРИ КАЈ МЕНЕ ВО СОБА..........ПЕЕ ПЕСНИ НА ТОШЕ,МЕ ПОТСЕТУВА НА МОЕТО МИЛО СРЦЕНЦЕ И НЕСАКАМ КОГА НЕКОЈ ГО ИМИТИРА,ГИ ПЕЕ НЕГОВИТЕ ПЕСНИ ВО БИЛО КОИ МОМЕНТИ...........НА СВАДБИ,ВАКА ПО ГОСТУВАЊА,РОДЕНДЕНИ............МЕНЕ МИ Е БОЛНО ТОА,НИТУ ПА МОЖАМ НА НЕКОЈА ОД НЕГОВИТЕ ПЕСНИ ДА БИДАМ ВЕСЕЛА.......НИТУ ПА НЕКОЈ ЌЕ ГИ ИСПЕЕ КАКО ШТО МОЖЕШЕ ТОЈ........НЕСАКАМ НИКОГАШ ДА СЕ ЗАБОРАВАТ,АМА МИСЛАМ ДЕКА МОЖАТ ДА ГИ ПУШТААТ САМО ОД НЕГО ИСПЕАНИсе растажив сега па ви напишав од која причина,СЕКОГАШ ЌЕ СЕ СЕЌАВАМ НА ТЕБЕ БЕШЕ ПРЕКРАСЕН
Кон врв
An4i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај An4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 15:02

Тоше! Во ЧИЈА СИ сега близина? КОЈ ЛИ ТИ ГРИЗЕ ОБРАЗИ, кој усни ти бакнува? Ти си едниствената МОРСКА ЅВЕЗДА ЗА ОВОЈ СВЕТ. АНГЕЛ СИ ТИ пратен од Бога да не водиш низ ИГРИ БЕЗ ГРАНИЦИ, ти си ПОЛСКО ЦВЕЌЕ кое цветаше и ќе цвета во нашите срца засекогаш. Каква ли МАГИЈА носеше што не водеше сите ПО ТЕБЕ! АКО МЕ ПОГЛЕДНЕШ БО ОЧИ ќе видиш НЕМИР и гнев. Во нив го нема веќе оној сјај кој го имаше додека пеевме со тебе. Ти знаеше дека СРЦЕТО НЕ Е КАМЕН кое ништо не осеќа! Зошто не остана да живееш во СОНОТ НА ВЉУБЕНИТЕ, заедно со нас, туку одлета 1200 МИЛЈИ над нас, кога овие 26 години не беа твое КРАЈНО ВРЕМЕ. Зошто остави ГРОМОВИ НА ДУША, да удираат во нашите срца кои сега ќе бидат вечно затворени во СОБА ЗА ТАГА?! Не СЛУШАШ ЛИ Господи! ИЗЛАЖИ НЕ УШТЕ ЕДНАШ дека тоа не е вистина бидејќи сега сите се прашуваме ИМА ЛИ ДЕН ЗА НАС откако замина тој?


GO MOLAM NEBOTO DA MI TE VRATI!!!

MOJOT SVET-BEZ TEBE VO NEGO,ONA STO OSTANA MALKU E!!!

A MOJOT ZIVOT E VECNO PAGJANE,SE DA SE SOBERE PORAZ KE OSTANE...

OD NEBO NEK SE SPUSTAT I GROMOVI NA DUSA...

TOSE TE SAKAAAAAAAMMMMMMMMM!!!!!!
...i taka sega princezite go baraat princot koj demek bil zaba i nekoja princeza trebalo da go bakne za toj pak da se pretvori vo princ...

Pred da go najdes princot, treba da baknes mnogu zabi :D
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 13:00
14. август 2008.

Дебитантската вечер на Макфест во чест на Тоше!

Дебитантската вечер на Макфест 2008 ќе биде отворена со чествувањето на Тоше Проески, кој во 1997. година беше најдобар дебитант на фестивалот – дознава МММ. За ревијалната програма се најавени познати пејачи, кои настапувале и на Сан Ремо, а и претходно биле присутни на Макфест.

Ikono moja za dusa raj mi bese samo ti,no neboto te skri

Изменето од Tanjuska - 14.Август.2008 во 13:01
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 11:20
„Свето Преображение“ македонски Ерусалим
Билјана ВуЧковска

Стотици македонски граѓани и гости од балканските земји и од странство, вчера и завчера го посетија манастирот „Свето Преображение“ во Крушево по повод верскиот празник Преображение, кој се прославуваше вчера низ христијанските храмови низ земјата. Манастирот, чија изградба беше почната од семејството на големата македонска пејачка ѕвезда Тоше Проески, во изминатите два дена беше собиралиште на многу млади, деца и возрасни, кои со ликот на Тоше на своите маички се упатуваа кон светилиштето за да му оддадат почит. Во понеделникот вечерта кон Крушево се упатиле неколку полни автобуси со обожаватели на Тоше од Хрватска, Србија и од балканските земји, кои вечерта ја поминале во манастирскиот комплекс, преспивајќи во недоградениот манастирски конак. Околу 19 часот, во манастирот „Свето Преображение“ била одржана свечена литургија, а потоа присутните гости и посетители биле послужени со традиционална посна вечера во чест на Тоше. Во текот на вчерашниот ден, во манастирот повторно се слеваа реки луѓе од сите краишта на Македонија, но и многу гости од европските земји, Велика Британија, Италија, Австрија. Со голема почит и љубов тие се упатуваа кон манастирот, кој, како што велеше Тоше, бил неговото светилиште каде што го наоѓал сопствениот мир и спокој. Тие палеа свеќи, се поклонуваа и ја бакнуваа неговата фотографија, која беше поставена во манастирот.
- Ова е вториот Ерусалим. Нема потреба да одиме во Ерусалим бидејќи ова е нашето ново светилиште, си дадов завет дека ќе дојдам на овој празник да го посетам манастирот и се надевам дека ова ќе прерасне во традиција - изјави со возбуда професорката Марија Чутанова од Скопје. Вчера напладне во манастирот беше одржана свечена литургија за празникот, а следеше ручек во манастирскиот конак за чија подготовка беа задолжени членовите на фондацијата „Тоше Проески“. Околу 15 часот на вечното почивалиште на Тоше беше одржана свечена литургија во негова чест. Иако во фондацијата беше најавено за празникот Свето Преображение, осветувањето на манастирот ќе биде одложено бидејќи се уште не е пристигнат иконостасот кој треба да се изработи во Русија и ќе стигне во Крушево преку Белград.
За прославата на празникот во Крушево требаше да допатуваат и премиерот Никола Груевски, претседателот Бранко Црвенковски, владиката Стефан, министерот Антонио Милошоски и министерката за култура, Елизабета Канчевска Милевска, кои поради неодложни обврски во последен момент ја откажале посетата. Сепак, најавиле дека ќе присуствуваат на свеченото отворање на новиот асфалтен пат, кој ги спојува Крушево и манастирот во должина од 4 километри, кој ќе се случи в сабота во 14 часот. На чествувањето на празникот во манастирот „Свето Преображение“ во Крушево присуствуваше познатиот композитор и продуцент Валентино Скендеровски, соработник и пријател на Тоше, но освен него не беа забележани луѓе од нашиот јавен живот.


Крводарителна акција по примерот на Тоше

Во близина на манастирскиот комплекс беа поставени неколку шатори во кои посетителите на манастирот доброволно можеа да даруваат крв по примерот на нашата музичка ѕвезда Тоше Проески, кој несебично учествуваше во многу крводарителни акции и беше едно од заштитните лица на крводарителските кампањи во земјата. За изминатите два дена биле дарувани околу 150 шишиња крв, а меѓу доброволците за крв беше забележана и менаџерката на Тоше, Лилјана Петровиќ.Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 18:52
Neznam.Ovie denovi mi se vrti niz glava Golemiot Covek, saka da mislime na nego, da ne go zaboravime.Cudno e kako eden covek moze da obedini tolku srca.Mislam i veruvam deka bese Bozji Covek.Ne preteruvam, ednostavno znam. Nikoj mi nemase pokazano kako vistinski da veruvam vo Boga i deka seuste moze da postoi cisto srce dodeka toj ne se pojavi, i vecno ke mu bidam blagodarna za toa. Fala Golem Coveku!
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 10:08
Definitivno Golem Covek so Golemo Srce
I kako sto kaza Igor Dzambazov
"Tose pocina,a nie umrevme"
Pocivaj vo mir Angelu, Te sakame i nikogas nema da te zaboravime
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 00:54
http://www.youtube.com/watch?v=lLUXAx7qarg

збунетост...тага...не%20вреден...аплауз


.......роза


најдов уште едно....

http://www.youtube.com/watch?v=IJw2LUijTh0&NR=1


Изменето од BisernA - 04.Октомври.2008 во 00:58
Кон врв
One_lovE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ветеринарка

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One_lovE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 20:07
Тоше среќен роденден. Со нетпрение чекам да го гледам документарецот и да го купам албумот деновиве...
Те сакаме многу
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 12:25
Bese i ke ostane najdobar megu najdobrite!!!Boze te neka pociva vo mir..go sakame mnoguuu..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
pcelickata Maja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelickata Maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 01:16
najmilo Tosence,ne te zaboravame!Edna rabota me zagrizuva...Pomina tolku vreme od toj koben den,a jas seuste ne mozam da mu prostam na Boga sto ni te zema prerano!
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 11:12
Новите песни од англискиот албум се прекрасни!!!Колку само ќе беше среќен Тоше да можевме заедно да ги пееме!
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 12:21
Интервју со Љиља
Intervju: Ljiljana Petrović

Tošu na žalost više nema, ali vi ste još uvijek prepoznatljivi kao Tošina Ljiljana. Koja je vaša glavna asociacija na njega?
- Nije samo jedna, cijeli moj život je vezan za Tošu. Jednako kako sam ja označila njegov život tako je on udario pečat u mom životu. I baš zato je tako teško pomiriti se sa tim da ga više nema jer me sve podsjeća na njega.

Kako se osjećate kad se vozite tom autocestom gdje se desila ova nesreća?
- Mnogo, mnogo teško, grozno se osjećam jer znam, da se na tom mjestu završila jedna priča. I svaki put iznova, kad se pripremam na vožnju tom cestom plašim se, da li ću uspjeti.

Kakva je vaša asociacija na kamione?
- Mrzim ih!

Da li se sjećate Tošinog lica poslje nesreće?
- Ne. Od nesreće pa nekoliko dana nakon nje, na moju sreću, ne sjećam se ničega. Ni pokopa, ništa.

Da li se Toše bojao smrt?
- Toše nije razmišljao o smrti ali se strašno bojao letjeti zrakoplovom. Jer smo u zadnje vrijeme često putovali, dva puta tjedno zrakoplovom, bio je to veliki problem. Ali na svom posljednjem putovanju u Australiju rekao mi je, da se više ne boji letjeti zrakoplovom i s tim se ne boji smrti.

Da li ste ponekad razgovarali o životu nakon smrti sa njim?
- Oboje smo bili ubjedjeni da je smiješno vjerovati samo zato, da u idućem životu ne bi bio kažnjen. Za nas je bila važna prava vjera u vječni život i odgovarati za sva djela na ovom svijetu.

Da li je po vašem mišljenju Toše nagrađen u svom drugom životu?
- Da, mislim da jeste i to zbog svojeg rada, ljubavi, koju je djelio, topline, vrijednota.

Što ste konkretno naučili od njega?
- Puno stvari. Naučila sam recimo, da nije potrebno puno razmišljati o sutrašnjem danu. Prije sam bila planski čovijek. Uz Tošu sam prepoznala, da planovi nisu uvijek toliko potrebni i da je bolje živjeti ovaj dan.

Da li vam je dao nešto, što vas se dotaklo duboko u srce?
- Dao mi je neku posebnu ljubav, naučio me, da se može voljeti i na drukčiji način. Spoznala sam što znači brinuti se o nekom. Sve su to bile stvari koje prije nisam imala prilike osjetiti i naučiti.

Imali ste priliku pratiti Tošino odrastanje od 20-te do 26 godine. Kako se promjenio u tim godinama dok ste surađ0ivali?
- Sjećam se jednog posebnog dana u zadnjoj godini njegovog života. Pila sam kavu sa prijateljicama kad je došao Toše i kad sam ga pogledala, prvi put sam se trgnula, da je odrastao. Da je postao muškarac! U nekom trenutku bilo mi je pomalo žao toga jer za mene je uvijek bio »mali«, brinula sam se za njega ali odjednom je postao muškarac.

Kako ste ga zvali?
- Tošice, Toške, bebo ali u zadnje vrijeme mu se ova posljednja riječ nije više svidjala, haha..

Kako ste se suočavali sa njegovim odrastanjem?
- Toše je kasnije sazreo jer se nije kretao u krugovima gdje bi mogao brziti sa tim. Bio je sportaš, nije pio, njegova vjera je bila snažna. Odrastao je polako ali pravim putem i zdravo.

Da li ste se ponosili njime?
-Mnogo sam ponosna, mnogo!

Koliko puta ste mu rekli, da ga volite?
- Mnogo puta. On je znao da ga obožavam i da ga volim. Često sam mu rekla da mi znači sve na svijetu.

Je li ga slava promijenila?
- Ne.Toše je sa obje noge stajao snažno na zemlji. Ali bile su stvari koje su mu smetale i to što je uvijek morao paziti na svoj izgled, šta će odjenuti, smetalo mu, da nije smio kasniti, biti pospan ili umoran. Sasvim obične stvari koje su drugima bile dozvoljene a njemu ne. Pitao se pa zašto i ja sam normalan čovijek, imam pravo biti umoran ili kad sam bolestan da ostanem u krevetu.

Dali su ga nervirali mediji u vezi njegovog privatnog života?
- Toše je prije nego ja shvatio, da je javni život posao i što dolazi u paketu sa njim, treba podnositi.

Zašto se nije javno eksponirao sa svojim djevojkama?
- Jer ih je želio zaštititi. Nije ih želio reklamirati zbog njih samih jer je govorio, da ne trebaju nositi teret njegove slave ali to ljudi nisu razumjeli.

Da li ste često razgovarali o ženama?
- Ne.

Niste ga savjetovali u vezi njih?
- Ne nisam i Toše nije bio tip muškarca koji bi imao takve zahtjeve. Bio je vrlo inteligentan sa dobrom intuicijom.

Priča se, da je pjesmu Još uvijek sanjam da smo zajedno, koju je snimao u kolovozu/augustu 2007 godine, posvetio svojoj prvoj djevojci, Blagici Micovi. Je li to istina?
- Sa Blagicom su bili u stiku ali neznam, da li je njoj posvećena.

Nije vam rekao?
- Ne, nije i zato nemam pojma koju je imao u mislima. U zadnje dvije godine nismo raspravljali o njegovim ženama i ljubavnim vezama. Jasno sam mu rekla, kad će biti siguran, da je našao onu pravu, neka mi kaže. Inače o svojim djevojkama neka mi ne govori jer se neću baviti sa tim.
I da li je našao onu pravu?
- Nije mi rekao. Imali smo dogovor, da je njegov privatan život njegov i točka. I zato se nisam željela družiti sa njegovim djevojkama, piti kavu itd.

Vi niste željeli ili on?
- Obadvoje.

Da li je istina, da je posljednji SMS pisao Blagici?
- Toše je želio, da je njegov privatan život ostane njegov, neka tako i ostane. Poštujmo to.

Recite je li istina, da ste mu putovanje u Izrael vi predložili?
- Da. Sama sam bila tamo već četiri puta, tako da sam mu predložila i organizirala put. Imali smo želju ići zajedno u Tibet.

Da li se zaista promjenio nakon putovanja u Izrael?
- Da, zaista je postao drugačiji. Drukčije je gledao na život, manje su ga smetale sitnice.

Rekli ste mi, da vam je u Londonu kupio ove čizme koje imate na sebi. Je li to njegov poslednji dar?
- Ne. Za moj rodjendan mi je poklonio preljepi iPod, odmah kad smo se vratili iz Australije. To je bio njegov posljednji poklon.

Da li vam je žao neke riječi koju ste mu rekli?
- Nikad nisam bila stroga prema njemu, možda sam ponekad previše brinula za njega. U smislu: obuci se, hladno je, prehladit ćeš se ili kaka v motor, molim te...

Imao je motor?
- Da. Svake godine je nabavljao novi onda sam ga ja prodala kroz koji mjesec i on ga ponovo nabavio skrivajući od mene.

Kakav je imao odnos vezan za Sloveniju?
- Mnogo je volio Sloveniju zato je i često dolazio ovdje. Sviđala mu se jer je mala, čista, zelena. Sviđalo mu se, da kod vas ljudi ne tračaju previše, da se ne bave previše životima drugih. Kod vas je bio i prijavljen.

Kako, molim?
- U Sloveniji je imao svoju adresu, svoj stan u Ljubljani.

Kakav je bio njegov odnos sa roditeljima?
- Poštovao je roditelje, bili su mu glavni autoritet. Za svoju majku je često govorio,ako postoje anđeli, ona je sigurno jedan od njih. Mnogo, mnogo ju je volio. Za njega je bila svetica.

Je li bila njegova majka ponekad ljubomorna na vas, što više vremena provodite sa njim?
- Nikada. Naši odnosi su bili dobri ali nismo bili često zajedno. Kad smo sa Tošom imali odmor, ja sam bila kod svojih a on kod svojih. Ali joj je mnogo nedostajao i kad je došao doma. To joj je značilo najviše na svijetu.

Da li ste još u kontaktu sa njegovim roditeljima?
- Kad sam u Kruševu idem kod njih ali je vrlo teško razgovarati sa njima. Izgubili su što su najviše voljeli i nije im više do ičega. Trebaju vrijeme za preboljeti.

Kakav je vaš život nakon Toše?
- Prije svega sam zadovoljna, jer sam naučila, da sve što mi se događa, dobro ili loše, nosim sa ponosom.

Da li ste sretni?
- Imam osjećaj da me sreća napustila i da ju je potrebno opet naći. Ali na sreću u cijeloj ovoj nesreći imam lijepe uspomene koje me hrane.

Kakve su vaše želje?
- Nemam velikih želja.

Dali ste umrli sa Tošiom?
- Na neki način, da.

celebrity magazin Story (Slovenija)
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 17:54

Фанови на Тоше протестираа во Крушево

Група фанови на трагично починатата поп-звезда Тоше Проески викендов протестираа во Крушево против дислокацијата на спортското игралиште во центарот од градот. На тоа место локалните власти планираат да изградат градски пазар.

- Со пари од ФИФА игралиштето беше поставено пред четири години. Тука Тоше играше одбојка, кошарка и мал фудбал. Поради тоа локалните власти направиле грешка кога одлучиле да го дислоцираат за да изградат градски пазар - тврдат обожавателите за „Канал 5“, кој објави и дека привремениот спортски објект ќе биде дислоциран. Доколку се најде решение со сопственикот на локацијата, ќе се гради градско пазариште. А ќе се решава и проблемот со паркинг-простор во Крушево. Локалните власти и семејството Проески, пак, велат дека не треба се манипулира со името на Тоше.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.