IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 14>
Автор
Порака
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 19:03
Дали Тоше беше обичен или имаше нешто повеќе во него?
Некој ќе каже дека се претерува кога се зборува за него како за светец,или ќе слушнете: Да тој беше светец. Или некој ќе каже тој беше обично дете со добра душа и многу хуман... Се согласувам со сите,но што ќе кажете на ова:

За време на сесијата фотографии кои Tоше ги правеше за албумот Божилак се случи следново:

На Матка, целата екипа заедно со Тоше ги бирала пределите и сцените кои најмногу им одговрале за фотографирање. Неднаш од планината се појавил див јарец кој со голема брзина се затрчал во луќето и сите се исплашиле и почнале да бегаат. Јарецот бил голем,див и со големи рогови и како побеснет трчал насекаде. Кога се доближал до Тоше,ја наведнал главата како да се поклонува и оставил Тоше да го погали. Сите се вкочаниле од глетката. После тоа јарецот повторно се изгубил некаде во шумата. Фотографијата од оваа случка ја имало семејството на Тоше.     
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 19:41
Originally posted by BidiFit BidiFit напиша:

Дали Тоше беше обичен или имаше нешто повеќе во него?
Некој ќе каже дека се претерува кога се зборува за него како за светец,или ќе слушнете: Да тој беше светец. Или некој ќе каже тој беше обично дете со добра душа и многу хуман... Се согласувам со сите,но што ќе кажете на ова:

За време на сесијата фотографии кои Tоше ги правеше за албумот Божилак се случи следново:

На Матка, целата екипа заедно со Тоше ги бирала пределите и сцените кои најмногу им одговрале за фотографирање. Неднаш од планината се појавил див јарец кој со голема брзина се затрчал во луќето и сите се исплашиле и почнале да бегаат. Јарецот бил голем,див и со големи рогови и како побеснет трчал насекаде. Кога се доближал до Тоше,ја наведнал главата како да се поклонува и оставил Тоше да го погали. Сите се вкочаниле од глетката. После тоа јарецот повторно се изгубил некаде во шумата. Фотографијата од оваа случка ја имало семејството на Тоше.     


I bez da prisustvuvam na nastanot,znam deka bilo taka..Tose imase nekoja posebna energija,toplina koja dopirase do site nas..nekoja magija,sila koja ne vlecese kon nego..site mozevme da ja pocuvstvuvame ljubovta koja toj nesebicno ja delese na sekoe zivo sustestvo na planetava..najvaznoto e sto nie se cuvstvuvavme sakani,toj tolku mnogu go naglasuvase toa:VE SAKAM,zatoa sto i vistinski taka mislese..I nie go sakame premnogu..koga bi mozel samo da se vrati,i da napavi da zaboravime na ovoj seuste za mene samo ruzen son
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 17:56
Ne sum poveke vo sostojba da razgovaram za Tose so nikoj,mislam deka mi e podobro da ,,razgovaram'' sma so sebe.So nego otide i del od mene,od TOSE od 16.10.2007 se mi trgna naopaku,ne sakam da se podsetuvam na toj den,na tragedijata...Kakov poraz...Verojatno sega i BOG se kae sto ni go zema tolku rano,vo mn. raboti se poistovetuvav so nego sive ovie godini,a sega...Go imav kako brat,i veruvam deka za site raboti vo zivotot i jas bi postapila taka,go poznavav...a vo Krusevo bese eden obicen decko od sosedstvoto si ja mie kolata,gi prska decinjata,pa im gi zema topkite da im napravi nekoja finta...
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 19:49
Originally posted by VE007MK VE007MK напиша:

Ne sum poveke vo sostojba da razgovaram za Tose so nikoj,mislam deka mi e podobro da ,,razgovaram'' sma so sebe.So nego otide i del od mene,od TOSE od 16.10.2007 se mi trgna naopaku,ne sakam da se podsetuvam na toj den,na tragedijata...Kakov poraz...Verojatno sega i BOG se kae sto ni go zema tolku rano,vo mn. raboti se poistovetuvav so nego sive ovie godini,a sega...Go imav kako brat,i veruvam deka za site raboti vo zivotot i jas bi postapila taka,go poznavav...a vo Krusevo bese eden obicen decko od sosedstvoto si ja mie kolata,gi prska decinjata,pa im gi zema topkite da im napravi nekoja finta...


Nemam so da kazam drugo osven deka se soglasuvam so tebe i isto se cuvstvuvam..so Tose si zamina i del od mene
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 09:11
Pominav minatata nedela kaj Nova Gradiska.Nema nisto sto bi bilo svedok na taa uzasna nesreka,na toj proklet den.Samo jas vo srceto pocuvstvuvav voznemirenost i solzite povtorno nemozev da gi sopram.


Vo mene dusa ostana da mozam da preziveam,so del od sebe postojam,vo srcevo umiram.
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:04
Некое девијче од Холандија дошло на гробот на Тоше за да се поклони и за да ја оддаде свијата почит на човекот што бил нешто посебно за неа. Направило фотографија од крстот и големиот куп на цвекиња што се наоколу и врз гробот. Свеките биле изгаснати бидејќи било ладно и врнело дожд. Кога отишла назад во Холандија и кога го развила филмот забележала нешто необично и иста таква фотографија им испратила на неговите родителите. На фотографијата имало профил од Тоше, одма до неговиот крст целиот бил од чад но убаво се гледале неговите црти.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:20
Originally posted by BidiFit BidiFit напиша:

Некое девијче од Холандија дошло на гробот на Тоше за да се поклони и за да ја оддаде свијата почит на човекот што бил нешто посебно за неа. Направило фотографија од крстот и големиот куп на цвекиња што се наоколу и врз гробот. Свеките биле изгаснати бидејќи било ладно и врнело дожд. Кога отишла назад во Холандија и кога го развила филмот забележала нешто необично и иста таква фотографија им испратила на неговите родителите. На фотографијата имало профил од Тоше, одма до неговиот крст целиот бил од чад но убаво се гледале неговите црти.
    Ma dajte uste li ne go ostavate na mira....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 23:43
Denes na edna od nasite privatni lokalni televizii imase reportaza sto ja napravila TV KIS,i da sakam da ne mislam i da ne zboruvam TOA e posilno od mene,
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 21:58
Originally posted by VE007MK VE007MK напиша:

Denes na edna od nasite privatni lokalni televizii imase reportaza sto ja napravila TV KIS,i da sakam da ne mislam i da ne zboruvam TOA e posilno od mene,


Te razbiram,ponekogas e polesno da si kazes kako se cuvstuvas i da zboruvas za nego..ednostavno kako potreba e..jas go spomnuvam sekoj den,ednostavno taka se cuvstvuvam polesno i poubavo..
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 09:50
Znaci ne sum zabegana.Nema den da ne go spomnam,da ne zboruvam za nego i so nego.Duri pocnav i da go sonuvam.Vcera imase dokumentarec za Zlatna Bubamara.I imase snimka od 2007 koga bese proglasen za peac na 2006.Kolku samo ubavo zvucese koga ja peese Keri. Koj ke ni pee sega????
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 14:33
Не дека претеруваме но човекот едноставно остави печат. Не може никој да го замени и секогаш ќе се сеќаваме на него. Барем овде во овој дел од форумов не ни го одземајте тоа право. Секој може да си ја искаже својата љубов кон човекот што никогаш нема да го заборавиме. Тоше!!!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 12:13
Eve izleze i novoto DVD od Tose,od koncertot vo Arena..prvoto kupeno DVD a da ne mu se raduvam kako sto pred toa se raduvav koga ke kupev nekakov materijal od Toska..Dodeka go kupuvav celo vreme me jadese odvnatre nekoe tesko cuvstvo..Kupuvam DVD a nego go nema..I go ukluciv da go gledam,i so??Samo solzi se trkalaa na moeto lice,nemozam so radost i gordost da gledam,zatoa sto veke toa go nema..(iako od vnatre,se gordeev koga mu go slusav glasot,se gordeam na toa sto go imavme nie makedoncite) ..I najteskiot moment!!Tose na scenata,nasmean kako angel veli:OD OVOJ KONCERT,SIGUREN SUM DEKA KE ZIVEAM USE PLUS 10 GODINI OD ZIVOTOT..a ne prezivea skoro ni edna godina.. inace DVD-to moze da se kupi po muzickive prodavnici po cena od 400 denari.
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 00:23
Da vecerva go kupiv i jas,i zatoa sega oko ne mozam da sklopam od placki,lele kolku sum gorda sto sum MK,sto prisustvuvav na negovite koncerti,sto ja custvuvav taa atmosfera,sto go zapoznav...NAS TOSKA.Ne znam kade da gi najdam snimkite na Tose vo BG
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
ange Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ange Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 12:16
Da se zastiti negovoto de3lo i da se prodolzi negovata misija!
Sto ve promeni smrtta na Tose? Kako sakate i mozete da pomognete ?
Dali toj ve natera poinaku da razmisluvate za zivotot....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.