IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 01:45
Анакин во право си за тоа дека некои свесно одеа на ризик и и бркаа во очи на судбината...иако ангелот не го правеше тоа сепак е на исто ниво со нив.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 01:49
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Анакин во право си за тоа дека некои свесно одеа на ризик и и бркаа во очи на судбината...иако ангелот не го правеше тоа сепак е на исто ниво со нив.


so mi kazuvas sega ti?????
abe za Makedonija zboram
toj post go citiram
na kraj pamet ne mi pagja da go menuvam imeto
ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj





Изменето од anakin - 19.Октомври.2007 во 01:50
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 01:50
знам....само се надоврзувам на твојот моабет.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 01:53
abe jas ktitikuvam - takvi nebulozni idei- pogotovo tuka vo ovie tazni temi

drzite se do nasiov sakan pejac
spomenici
sali
umetnicki ucilista

ne begajte pred vistinata i ne trcajte kon nebulozni neadekvatni idei


Изменето од anakin - 19.Октомври.2007 во 01:54
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
VkusiMe_M Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 515
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VkusiMe_M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 10:17
Originally posted by brza brza напиша:

,...da ne sfati nekoj pogreshno,...ama,stadionot bi bil poln i taka,...koga e besplaten vlezot,...toa beshe glavnata prichina za ispolnetosta,...pa,koj shto saka neka si misli,..

a,deka e taka ,..ke se potvrdi ako i koga ke se organizira dobrotvoren koncert vo negova chest,...e togash ako bide i do polovina poln,...ke bide uspeh,..



Bez razlika sto bese sloboden vlez ... so Andora nemashe da dojdat poveke od 5 000 lugje... zatoa shto znam 50 den bese karta 100 i 150 na prvata utakmica so Andora i pak prazen stadion ... ovoj pat Tose go napolni stadionot.. bev i se osetiv kako da sum pak na negov koncert bidejki takva publika imase fanovite na Tose i stari i mladi .
Itn...
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 10:51
Originally posted by bojan81 bojan81 напиша:

Сега да не претерувам тоше навистина беше голем преголем но не е поголем од Македонија ние и Тоше живееме за Македониај за народот така да не се сложувам плоштадот да се Македонија да се вика Тоше. Треба да се обмисли некој репрезентативен културен објект да се крсти Тоше, најубаво би било некоја идна нова Концертна сала, или уште подобра идеја нека почне да се гради Концертна сала во ќест на Тоше Проевски и така нека се вика.


Da...i jas taka mislam deka poveke bi prilegalo novata koncertna sala da se naimenuva po nego.  Toj bese ESTRADEN umetnik pred se, sto navistina ja sakase i so gordost ja predstavuvase Makedonija i ne veruvam deka I TOJ SAMIOT BI SE STAVIL PRED MAKEDONIJA. голема%20насмевка

Poradi toa sto Tose sakase da gi zblizuva i pravi lugeto srekni - koncertnata sala e bas za toa predvidena a plus toa i lugeto ke go zazivuvaat negovoto postoenje, sekoj pat so samoto spomnuvanje na imeto  koga ke odat tamu. намигнување

Isto taka so potpolno pravo (bi odgovaralo) tamu da se postavat i nekolku negovi UBAVI PHOTOS vnatre, kako i kratka biografija i sl.

Spomenik NE.  Nikakov spomenik NE BI MU ODGOVARALO NA TOJ MLAD COVEK..... toa po moe e kako da ja skamenuvas negovata dusa - a Tose  e "free spirit"......... ангел

Poentata po moe e NE SAMO DA KRSTIME NESTO - tuku so samoto naimenuvanje po nego DA GO ZAZIVEEME SO NAS, DA GO NAPRAVIME DA E DEL OD NASIOT SEKOJDNEVEN ZIVOT, na nekoj nacin DA BIDE VKLUCEN VO NASTANITE STO SE SLUCUVAAT ILI KE SE SLUCAT...... големо%20гушкање

Po moe....ne treba "da go pametime" - tuku da go napravime del od nasiot ZIVOT a ne vo bukvalna smisla da go "pogrebeme", odime na grobista, palime sveki i placeme non-stop......

SIGUREN SUM DEKA I TOJ NE SAKA NIE DA TAZIME PO NEGO - TUKU DA NAPRAVIME NESTO, DA PRODOLZIME PO PATOT NA USPEHOT STO TOJ GO OTVORI,  DA SE DRUZIME I RAZBIRAME SITE BEZ RAZLIKA KOJ NA KOJA ETNICKA GRUPA PRIPAGA I PRED SE DA GO VRATIME DOSTOINSTVOTO NA MAKEDONIJA. среќа



Изменето од borec - 19.Октомври.2007 во 10:53
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 14:06
Legendata si go otpea svojot rekviem:
Da mozam bar da se razbudam vo svet na ljubovta,
bez stari dolgovi i tie senista, vo cekor sto me demneat
Da mozam bar da te pregrnam, da ne sekavam na studoj esenski,
vo onie patila,sto tokmu nas ne sledea
A mojot zivot, igri bez granici, umorna prikazna, skinati stranici, prazni neispisani....


I navistina zaspa i se razbudi vo svet na ljubovta
Doviduvanje mil Tose
Кон врв
maki 2007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki 2007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 16:07
 ja sam cula pesmu navijacku za
taj susred
andore i makedonije
bas je divna pesma.
i svi su nosili majcu sa tosetovom slikom.
sigurno da treba da se organizuje koncert na stadijonu , gde ce pevati njegove kolege i
svi trebaju doci
da mu odaj pocast
 
 
zivot je jedan
iskoristmo ,ga pametno
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 16:46
И ова ми стигна по маил па еве да го поделам со вас
 

ПРЕНЕСЕТЕ ПОНАТАМУ, ПРИДРУЖЕТЕ СЕ

До сите добри луѓе, до семејството и најблиските на нашиот Тоше. До оние што можат да помогнат.
Да се создаде Фондација Тоше Проески со цел да ја продолжи неговата хумана мисија.
Тоше ги сакаше децата, повозрасните, немоќните. Тоше ги сакаше сите. И сите го сакаме Тоше. Фондацијата ќе го продолди тоа што го правеше Тоше.

Со хуманитарни концерти и акции ќе се обезбедува материјална и медицинска помош за децата - помош на хендикепираните, децата со посебни потреби, децата без родители...

 

Ќе се обезбеди помош на здравствените установи - обезбедување на нова, неопходна опрема, реконструкција на објектите...

 

Помош во образованието - помош на ученици и студенти кои покажале извонредни резултати...

 

Песните на нашиот Тоше, ќе го живеат животот. Ние сите ќе го носиме во срцето.

Да ја продолжиме неговата хумана работа. Да продолжиме таму каде што тој застана.

Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 11:12
Oti se raspravate ? oti ne naucite nesto od nego koga veke se raboti za NEGO? imajte milost , imajte pocit , bidete humani i gledajte nad trivialnosti .
Golem k*r zosto bil stadionot poln , dajte porastite ...
I ete postot pogero pokazuva deka tugite sekogas naseto go cenat poveke od nas sami , najebiveter narod sme zimi sve
 


Изменето од MissSexy - 20.Октомври.2007 во 11:13
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
zvoncica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zvoncica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 15:07
тага ТОЛИКО САМ ТУЖНА ДАНЕМАМ РЕЧИ, КАД ГОД ГА ВИДИМ ИЛИ ЧУЈЕМ ПЛАЦЕМ И НОН СТОП САМ УЗ КОМП ГДЕ ГЛЕДАМ НЈЕГОВЕ СЛИКЕ И СЛУСАМ КАКО ПЕВА,,  ТУУУУЖЖЖЖЖЖННННННННОООООООО, ЈА НЕ МОГУ ТО ДА ПОДНЕСЕМ, ОБОЖЖЖЖЖЖАВАЛААААА САМ ГА..................
 
 
 
 

A ti?
Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Ova te zemlja voli i čuva uspomene na dane kad si bio tu,
a dragi ljudi nose te ko vječnu ranu.

A ona?
Na jastuku leži. U nebo gleda,
sklapa ruke i suze skriva što nisi s njom dok letiš s anđelima


                                    ПОЧИВАЈ У МИРУ АНГЕЛЕ............................
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 17:04
Тоше е стварно легенда

преска кај мене  на гости  дојде една девојка од Грција (пред 2 дена е дојдена тука во Германија) , и кога го виде постерот од Тоше кај мене у соба, ми рече  :

Ова ли е тоа 26 годишно машко од Македонија што загина ?

и јас и викам да,, тоа е  Тоше и ја прашувам,,,а ти од дека го препозна ?


и она ми вика,,,,,прочитав во грчките весници за Тоше тагатагатага
тага

Кон врв
emilija 90 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 776
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilija 90 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 02:34
Do deneska zemjata ja imashe zvezdata.Od deneska zvezdata ja ima neboto!!!Vo nokta ke svetne i ke shepne "Ve Sakam Site"!
Кон врв
emilija 90 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 776
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilija 90 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 13:54
Postojat 1000 prasanja, no bez odgovor! Kade e? Kako e? Toa e ona sto me tera da talkam po temnite patista i da baram odgovor.No odgovor nema..Vecnosta nepostoi no sepak ja barame, taka te barame i tebe na ovoj skomen svet ispolnet so teski migovi..Vecno ke zivees vo nasite srca..Te sakame...
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.