IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 90>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:31
Pocivaj vo mir, angelu nas, makedonski.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:49


Чудни се патиштата Господови ... !!!

Господ Бог е неограничена љубов ...

Бог ги сака сите луѓе подеднакво ...

друго е што без да се знае на кој начин ...
некој ќе достигни големи височини ...

Тоше ...
ја имаше таа среќа и несреќа да има божевствен глас ...

СЛАВА МУ !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:56
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Pa zar TREBA gospod i nemu da mu prostuva nesto??? ангел

Koga na Makedonija i bese najtesko 1999/00 god. - ete go Tose se pojavi so nekolku milni pesni za da ni gi RAZNEZNI uste po neznam koj pat ogorceni Makedonski dusi,  megu koi i pesanta "Sonce vo tvojte rusi kosi" sto jas mnogu ja sakav (seuste ja sakam) i mnogu cesto i ja peev na mojata novorodena kerka vo toa vreme.......

KOJ KE NE MILUVA SO SVOJATA PESNA SEGA???

Tose!!!!

So kogo ke se GORDEEME SEGA????? тагаpa se znae  so kogo

so TOSHE
SIGURNO!!!! големо%20гушкање

TOJ KE OSTANE NASA VECNA GORDOST!!!!!! љубов

Megutoa mi e krivo zosto nie Makedoncite se nekako na minatototo se gordeeme - nikako ova sega-shnava gordost da ni trgne????  тага


Изменето од borec - 16.Октомври.2007 во 11:57
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:56
лелеее Господе,  не ми се верува плачење

многу жално, еве додека ги читав вашите коментари солзи ми течат ко река, не можам да поверувам дека Тоше загинал плачењеплачењеплачење

толку млад, полн со амбиции , со цели .....сршено%20срцесршено%20срцесршено%20срце

И јас како Dogi  се присетувам на гостувањето на Тоше кога беше во Штип, и кога го гушнав и бакнав на образот плачење

Многу тешко ми падна на душата оваа жална вест плачењеплачењеплачење

Тоше секогаш ке остане во моето срце роза
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:59
Motivation is game in my hands
Кон врв
konilend Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:03
Ја имав таа чест лично да те запознам и да ја почувствувам твојата харизма и енергија.Навистина не знам како да и кажам на мојата ќерка,која не пропушти ниту  еден твој концерт, дека повеќе не си покрај нас.Но ти секогаш ќе живееш во нашите срца.Плачи цела Македонија по својот син.ПОЧИВАЈ ВО МИР НАШ АНГЕЛУроза
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:21
Загина Тоше Проески

 

Македонската мега ѕвезда Тоше Проески загина утрово во сообраќајна несреќа во Хрватска.

Како што јавија хрватските медиуми, несреќата се случила утрово околу 6 часот и 25 минути, на два километри од клучката кај Нова Градишка, при судар на „Фолксваген Туарег“ со сребрена боја  и камион.

Во возилото, освен Проески кој спиел на совозачкото седиште, биле и менаџерката Лилјана Петровиќ (1958) и Ѓорѓе Ѓорѓески (1975) од Скопје кој управувал со возилото. Се претпоставува дека до несреќата дошло поради недоволна оддалеченост меѓу возилата во текот на возењето. Возилото „Фолксваген Туарег“ удрил во приколката на камионот, по што завршил во тревната површина.

Според хрватската полицијата, 26-годишниот македонски пејач загинал на лице место.

Возачот на „Туарегот“, Ѓорѓески и менаџерката Петровиќ, која е полесно повредена, се превезени во болница во Нова Градишка, потврди истражниот судија Стјепан Фрањиќ.

Според сведочењето на возачот на камионот со италијански регистарски таблици, возачот на автомобилот возел пребрзо и удрил во приколката на камионот, а потоа и во заштитната ограда.

Информацијата за загинувањето на Проески за МИА ја потврди и неговата продукциска куќа „Аворд ентертејмент“.

Македонското Министерство за внатрешни работи е во постојан контакт со хрватското Министерство за внатрешни работи и очекува потврда на информацијата објавена во хрватските медиуми, според кои, Тоше Проески утрово загинал во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка во Хрватска, изјави за МИА портпаролот на МВР Иво Котевски.

- Уште од утрово контактираме со хрватското МВР и секој момент очекуваме официјална потврда, додаде Котевски.

О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:25

Вторник, 16.10.2007 | Македонија

Загина Тоше Проески

Загреб /16/10/ 09:22/9:50/10:48/12:12

Македонската и балканската поп - рок мега ѕвезда Тоше Проески загина денеска на 26 години во сообраќајна несреќа во Хрватска.

Проески, според официјални информации, настрада во 6:20 минути по локално време кога возилото со кое патувал во насока на Загреб удрило во приколка на камион, а потоа се извртело и удрило во заштитната ограда.

Тоше загинал на местото на несреќата, потврдија за Макфакс од македонското Министерство за надворешни работи. Според непотврдени информации, тој во моментот на сударот спиел на совозачкото седиште од автомобилот.


Во несреќата се повредени и менаџерката Лилјана Петровиќ (49) и возачот Георгиевски Ѓорѓи (32), кои се хоспитализирани во болницата во Нова Градишка. Според хрватските медиуми, Петровиќ има полесни, додека возачот има потешки телесни повреди.


Според изјава на возачот на камионот Славиша Кузмановиќ, возилото „Фолксваген Туарег“ во кое се возел Тоше, со голема брзина удрило во приколката на камионот. Приколката, според информациите на Макфакс е со белградски регистерски таблички и била влечена од камион со италијански таблички


Несреќата се случила на клучката кај Нова Градишка во Западна Славонија, на делот од магистралата Липовац – Загреб.

Image%2059669
Image 59669


Тоше патувал во Загреб каде во студиото на Никша Братош требало да сними англиска верзија на еден од неговите хитови.

Проески, чија кариера започна пред десетина години, е досега најголемата македонска поп-рок мега ѕвезда, која без проблем полнеше стадиони на неговите концерти.

Неговата слава оваа година почна да се шири и надвор од просторите на Балканот и Југоисточна Европа, а го подготвуваше и првиот албум за англиското говорно подрачје.

Јас ка­ко скро­мен чо­век, единс­тве­но са­кам да би­дам жив и здрав и да го из­др­жам ова тем­по, а нај­и­скре­но, мно­гу е на­пор­но“ – изјави Тоше во интервјуто што е објавено на еден од неговите веб сајтови на крајот на 2006 г., одговарајќи на прашање кои се неговите очекувања од 2007 година./крај/бИзменето од bojan81 - 16.Октомври.2007 во 12:28
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:28
.Изменето од ACELERA - 27.Мај.2010 во 19:44
Кон врв
transcript Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 78
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:34
Тоше Проески секогаш ќе остане легенда и голема гордост на нашата мала но сепак голема Република Македонија.
Трагична смрт, нека Господ му се смилува за тоа што го направил на овој свет и нека го награди со Вечниот Рај.
 
Suum Cuique - Cicero
Кон врв
baby_girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:47
 lele coveci gi slusam negovite pesni i placam solzite samiтагатагаtecat imase samo 26 g ne trebase da se sluci toa leleee....тага
**** take my away****
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:51
bog da go prosti тага
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
transcript Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 78
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:57

Смртта на Тоше Проески е смрт и за дел од Република Македонија, смрт на дел од нашите срца кои се гордееа со него и секаде во светот зборуваа за Тоше како голем Македонец и човек кој ја сакаше многу својата земја и својата публика. Сите се сеќаваме на наговото: "ве сакам на сите".

Неговиот последен концерт беше спектакуларен и со тоа уште еднаш потврди колку навистина е голем човек во нашите срца.

Таков и ќе остане засекогаш, легенда на Македонија и на поп пеењето.

 

Кон врв
barmomk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:01
LUGE NI OSTANUVA SAMO DA SE NADEVAME DEKA TOSE KE OTIDE NA EDEN POUBAV SVET. OD SMRTTA NEMA BEGANJE, NEKOJ PORANO, NEKOJ PODOCNA... SIGUEREN SUM DEKA NISTO NE E SLUCAJNO VO ZIVOTOV PA NI OVA NE E... NI SOTANUVA SAMO EDNO EDNO DA GO VELICIME, DA SE SEKAVAME NA NEGO I NA NEGOVITE DOBRI DELA STO I GI OSTAVI NA OVAA MALA DRZAVA. IAKO NE SUM TVOJ FAN POCIVAJ VO MIR...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 90>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.