IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 90>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
TinaTina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 10:41
тага bas zalosno
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 10:49
жал ми е за нашата гордост иако не го слушав плачење

како да си помисувам дека може е и нешто намерно...загриженост
Кон врв
kiki1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 10:49
POCIVAJ VO MIR GOLEM COVEKU!тага
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 10:50
уште не можам да верувам, мислам некња го фотографирав.
го запознав уште кога беше по боречките вештини.
се уште мислам дека ќе испадне некоја шега или смисалица, или не знам веќе што.
зошто? стварно зошто ова се случува?
како да му објаснам сега на син ми дека треба да верува во нешто, кога наеднаш може да снема се што си градел и создавал?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
sode Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 10:52
Golema tragedija
Najdobroto nesto sto se slucuvase vo Makedonija vo pposlednive 15 godini i toa ni go zede Gospod.
Nie zagubivme del od nas a negovite roditeli i drugari i lugje sto go znaea mnogu.
Ako ima Gospod sigurno e sega pokraj nego.
Da mu e lesna zemjata
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:04
Lele ...uste ne mi se veruva... pocina vo zemjata kade se proslavi so "srce nije kamen" ....kolku kontradiktorno...samo da bese...
Bese ziva legenda...amen!


Изменето од MissMurder - 16.Октомври.2007 во 11:23
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:08
Navistina izrazuvam zalenje po povod smrtta na Tose.....тага
 
Kje ostane kaj mene zapomnet kako eden vistinski humanist, posveten hristijanin, i covek koj gi branese pravata na vernicite, pa i na muslimanite, so toa sto na Parlament bese za pravata za nosenje hudzab za zenite muslimanki.
 
Ako vi e za uteha, pa ete, Bog go zema kaj Nego...


Изменето од DAIJA - 16.Октомври.2007 во 11:23
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
kiki1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:09
http://a1.com.mk/

Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:11
Ја заврши својата хумана мисија на земјата, се направи, нема што повеќе да направи и господ си го зема при него.

бог да го прости.

Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:12
плачењетагатагатагаплачењеплачењеплачењетагатагатагаплачење
многу ми е жал.....
УЖАС....
голема трагедија...
 
 
беше СОНЦЕ
 
ГОЛЕМО ПРЕКРАСНО ТОПЛО МИЛО СОНЦЕ
 
што ги топлеше срцата на милиони луѓе
 
не само со гласот
 
туку со сето свое битие
 
добро, мило,  искрено и полно со љубов....
 
пеењето е танцување на душата...а Тоше имаше моќ како ретко кој (не само македонец) тој танц да го пренесе во душите на милиони луѓе.....
 
Бог да го прости, да си почива во мир...
 
 
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:15
Pa zar TREBA gospod i nemu da mu prostuva nesto??? ангел

Koga na Makedonija i bese najtesko 1999/00 god. - ete go Tose se pojavi so nekolku milni pesni za da ni gi RAZNEZNI uste po neznam koj pat ogorceni Makedonski dusi,  megu koi i pesanta "Sonce vo tvojte rusi kosi" sto jas mnogu ja sakav (seuste ja sakam) i mnogu cesto i ja peev na mojata novorodena kerka vo toa vreme.......

KOJ KE NE MILUVA SO SVOJATA PESNA SEGA???

Tose!!!!

So kogo ke se GORDEEME SEGA????? тага

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:18
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Kade bese utrovo semokniot Bog da ja spreci soobrakajkata vo koja zagina najdobroto od Makedonija, Tose?
 
Секојдневно загинуваат илјадници луѓе (млади и стари), зошто сметаш дека ова прашање посебн треба да се постави за Тоше? Мислиш дека Бог него повеќе го сака од некое гладно африканче кое загинува од некој вирус или од глад?
Прочитај го воведов на темава и се надевам ќе ти се расветлат некои дилеми бутел.
 
Кога некои луѓе дојдоа и го известија Исус за едно злодело на Пилат и за една трагедија што се случила во Ерусалим, Исус им одговори:

"Тој одговори и им рече: „Мислите ли дека тие Галилејци беа повеќе грешни од сите други Галилејци, зашто настрадаа така? Не, ви велам, но ако не се покаете, сите ќе загинете така. Или мислите дека оние осумнаесет души, врз кои падна Силоамската кула и ги уби, беа повиновни од сите луѓе, кои живеат во Ерусалим? Не, ви велам! Но ако не се покаете, сите ќе загинете така.
(Лука 13:2-5)

 
Бог не е загрижен многу за нашата прва смрт (која всушност е само запирка), туку повеќе е загрижен за нашата втора смрт (која за жал претставува точка на реченицата наречена наш живот).
Верувам дека нашиот мил Тошка си беше одамна покајан и си ги имаше средено односите со Бог  пред овој немил настан, затоа верувам дека тој сега си е на подобро, убаво и сигурно место - во прегратките на Бог. големо%20гушкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:20
Originally posted by borec borec напиша:

Pa zar TREBA gospod i nemu da mu prostuva nesto??? ангел

Koga na Makedonija i bese najtesko 1999/00 god. - ete go Tose se pojavi so nekolku milni pesni za da ni gi RAZNEZNI uste po neznam koj pat ogorceni Makedonski dusi,  megu koi i pesanta "Sonce vo tvojte rusi kosi" sto jas mnogu ja sakav (seuste ja sakam) i mnogu cesto i ja peev na mojata novorodena kerka vo toa vreme.......

KOJ KE NE MILUVA SO SVOJATA PESNA SEGA???

Tose!!!!

So kogo ke se GORDEEME SEGA????? тагаpa se znae  so kogo

so TOSHE

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
transcript Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 78
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:28
Тоше Проески секогаш ќе остане легенда и голема гордост на нашата мала но сепак голема Република Македонија.
Трагична смрт, нека Господ му се смилува за тоа што го направил на овој свет и нека го награди со Вечниот Рај.
тага
 
Suum Cuique - Cicero
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 90>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.