IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - РЕЗОНАНЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РЕЗОНАНЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 353354355356357 717>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 10:19
TAZNA...???NEEEE,MI E MAKA SAMO SHTO NE SUM...ETE TAMU SEGA
NO,....MOZAM,MNOGU E LESNO....PRAVILNA REZONACIJA I ...ETE ME TAMU..големо%20гушкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 10:28
Taка и претпоставував. Навистина штета што околу нас нема такви прекрасни места, мелем и за очи и за душа.

Мило ми е што не си тажна! И ти посакувам најискрено никогаш да не бидеш!!!

Имај прекрасен ден .!
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 11:04
Originally posted by mamma mamma напиша:

TAZNA...???NEEEE,MI E MAKA SAMO SHTO NE SUM...ETE TAMU SEGA
NO,....MOZAM,MNOGU E LESNO....PRAVILNA REZONACIJA I ...ETE ME TAMU..големо%20гушкање

mammicko...si nasadiv petunii...mi donesoa od Strumica... merak...tarasata mi e kako livada... auuuu uzivanje...samo shto sega moram da odam na rabota... ama brgu ke se vratam...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 14:11
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...zemajte solarniceto v raka i ajde... malku osvezuvanje... blashka posti... mora da sme drugari.... i da ne i pravime ligi....
 
    Ах ах...мамамд...сакам свекрва како тебе...толку грижлива...
    толку внимателна...голема%20насмевка    големо%20гушкање  големо%20гушкање  големо%20гушкање
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 14:48
 
              пријатно попладне........среќа 
Кон врв
sunlight_sa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunlight_sa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 15:46
DA NE ZABRAVITE UTRE RANO DA BOJADISHETE JAICATA!!!По традиция боядисването на яйцата е ставало в четвъртък сутрин преди Великден, а тази работа е била приоритет на най- старата жена в семейството. Допълнителното украсяване се е извършвало от момичетата и младите булки.
   Основен цвят в боите е червеният.Първото яйце да се топне в червената боя. С него се натъркват лицата на децата в къщи за здраве и дълголетие. То се оставя настрана от другите и се подменя с миналогодишното, което през цялото време е престояло в къщата- да носи здраве, радост и щастие на нейните обитатели. Това яйце се пази някъде във витринка, да не се счупи, за да е на късмет. Следващото яйце също е червено- то се оставя в църквата в събота вечерта, след празничната литургия, която продължава след полунощ, или на другия ден.


Изменето од sunlight_sa - 23.Април.2008 во 15:47
Кон врв
sunlight_sa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunlight_sa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 15:50
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 21:11
Originally posted by blashka blashka напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...zemajte solarniceto v raka i ajde... malku osvezuvanje... blashka posti... mora da sme drugari.... i da ne i pravime ligi....
 
    Ах ах...мамамд...сакам свекрва како тебе...толку грижлива...
    толку внимателна...голема%20насмевка    големо%20гушкање  големо%20гушкање  големо%20гушкање

... a shto ti dadov be milo... samo edna krastavicaнамигнување.... a tek da te napravev snaaбакнеж... sekoj den nekoe malo poklonce... a za vnuka... e blashke mila koja od idnite snai ke mi rodi vnuka...sekogash koga ke kupuvam za vnukata ke kupuvam i za majkata... zelna mi e dushata da platam na kasa... fustance... suknjicka... lakovani kondurcinja... eheeeeee... samo gledam merkam... aj da dojde toa vreme....ke se ispotam nosejki polni kesi ух


Изменето од mamamd - 23.Април.2008 во 21:13
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 22:10
....neshto ve nema... a bash sega ima utakmica ... a mene mi se pravi muabet... aj odam... da citam...posle ke ve dzirnam...
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 22:17
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеDobra vecer rezonatori , se spremivte za farbanje jajca utre sabajle??? uste 3 dena do Veligdenсреќа
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 23:14

4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 00:08


Добра ноќ на сите! Сонувајте убаво!
                  
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 07:02


DOBRO UTROOOOOOOOOO NA CEL SVET ...

VI POSAKUVAM PRIJATEN I USPESEN DEEEEEEEEEN !!!

SE BLIZI GOLEMIOT DEN ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 08:40
... dobro utro... ah da znaete shto ubavi mi izlegoa jajcata... crveni... zar... pravi veligdenski... merak za oko i dusha....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 353354355356357 717>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.