IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - РЕЗОНАНЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РЕЗОНАНЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 716>
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 10:42


Сам човек на пуст остров ...
ќе биде тотално изгубен ...

во структурата на човекот е да има многу_многу_многу познати ...

ако познава 10.000 луѓе ..
од тие 10.000 ... има 1.000 подобро ќе ги знае ..
од тие 1.000 ... има 100 со нив ке живее ..
од тие 100 ... има 10 кои го стегаат за врат ...
тие му се судбитната ..

од тие 10 ... има 1 кој му е клучна личност !!!

Дали Вие ја имате клучната личност ???

Према марфиеви закони
1. може 1 да познавате и да е клучната личност ..
2. може 100.000 да познавате и да ја немате клучната личност ..

По што ќе знаете кој е за Вас клучна личност ??

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 15:00


Тоа е во структурата на секој човек ...

но бидејќи треба обратно да читаме ...
од долу кон горе ...
таа структура би била вака ...

        БИЕ
        1 - клучна личност
        10 - најблиски
        100 - со кои живеете
       1000 - со кои се познавата
      10.000 - познати

ова е прирамидалната структура кај луѓето...

доколку тие што ви се најблиску до Вас ...
имаат фрекфенција која е иста со вашата ...
ќе бидете успешни ... и здрави се разбира ...

горе фалат само имињата на вашите личности ....

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 15:17


зошто е потребно да се има клучна личност ...

ќе напишам еден пример ...

гледате телевизија ...
не ви се допаѓа тој канал ...
сакате да го смените ...

нормално го земате далечинското ...

но во него ги нема батериите ...

и колку да се трудите ...
нема да успеете да го смените каналот ...

Тоа е исто и во животот ...
не ви се допаѓаат некои работи во животот ..
сакате нешто да смените ...

но не можете и колку да се трудите ...
ви недостасува мала надворешна био_сила ...
таа не е во вас ...

кај родителите поверојатно не е ... а може ...
кај другарите и другарките не е ... веќе ќе сменевте ...

кај може да биде таа мала надворешна био_сила ... ?

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 16:53


најнапред потребно е да видите самите со каква фрекфенција бибрирате во животот ...

1. можете да работите   битно - нехитно
2. или пак              битно -   хитно
3. или пак            небитно - нехитно
4. или пак            небитно -   хитно

најдобро би било да работиме битно и нехитно ...

најлошо би било небитно - хитно ...

каде сте вие ????

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 16:56


најниски фрекфенции би биле
кога би живееле битно - нехитно ...

а највисоки би биле кога би работеле небитни работи ...
ама важно е хитно ... ???

со својата фрекфенција редовно делувате на околината ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 17:31


со каква фрекфенција живееме ...
најлесно ќе се објасни со еден пример ...

овој пример сега е ЗА ЖЕНИ
На пример се матат јајца ...

1. некои зени матат битно - нехитно
значи точно је одредиле фрекфенцијата на матење

2. некои матат битно - хитно
ќе ја зголемат брзината ...

3. некои матат небитно - нехитно ...
нешто помала од вториот начин

4. некои матат небитно - хитно ...
се ќе излупаат додека ги изматат јајцата ...

секоја жена може да се замисли во која група е ???

ама да бидат искрени ...
може и практично да се провери тоа ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 18:30
Edna mala javna tajna
ima takvi lugje sto vibraciite gi koristat namesto zborovi, niv ne mozete da gi izmamite.
Badiala se ubavite zborovi
koga rezonansata gi izdava
poiskreno od toa-zdravje.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 19:04
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

Edna mala javna tajna
ima takvi lugje sto vibraciite gi koristat namesto zborovi, niv ne mozete da gi izmamite.
Badiala se ubavite zborovi
koga rezonansata gi izdava
poiskreno od toa-zdravje.поздрав пријателе ....
сепак треба да научиме како да се заштитиме ...
од некои резонантни фрекфенции ...
дома, на работа или било каде да сме ...

Оваа тема не е за оние кои секојдневно
ствараат таква фрекфенција ...
така да и каде да влезат ...
се се пуши ... што се вели зборот ...

секој член на форумот има своја фрекфенција ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 19:36


сопствената фрекфенција на земјата е 8 Hz
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2007 во 23:39


сега да видиме што комбинаци може да настанат меѓу домаќинките ....

1. замислете ако бидат две домакинки и да матат јајца

   битно - нехитно & битно - не хитно

   ќе се матат јајцата во една хармонија ...

2. замислете ако бидат две домакинки и да матат јајца

   небитно - хитно & небитно - хитно

   тоа во собата ќе биде лудница ...                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 00:05


замислете сега пак мажите што може да направат ...

како да ја објасниме фрекфенцијата со машка работа ...
може на пример цепење на дрва ...

има четири начини на цепење на дрва

1. една фрекфенција - да се цепи како тоа да ни е битно - ама не хитно

2. цепење битно - ама хитно

3. цепење небитно - нехитно ( така без врска )
4. цепење небитно - хитно (тралала фрекфенција)

така да мажите ќе вибрираат на четири различни фрекфенции

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 00:11


има еден принцип кој можете да го користите во животот ..

1. на див коњ - див јавач
2. на питом коњ - питом јавач

колку е тоа логично ... но не го применуваме ...

ако е коњот див ...
а ставиме питом јавач ... отиде јавачот у пм !!!

ако е коњот питом ...
а ставиме див јавач ... отиде коњот ... !!!

секоја работа треба да се прилагоди ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 00:13


Еве еден практичен пример ...

се се одвива во циклуси ...
да речеме со некоја фрекфенција ...

мажот доаѓа дома и може да добие

1. инекција венозна
2. инекција во дебелото месо

и сега што се случува ...

тој чека венозна ... добива во дебелото месо ...

тој чека во дебелото месо ... ке добие венозна ...

многу ретко ке успееме да погодиме што ќе добиеме ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2007 во 00:21


сега какви комбинации ќе добиеме од маж и жена ...

жената мати јајца ќе прави КОХ ...
а мажот цепи дрва ...

имаме четири начини или фрекфенции на матење на јајца ..

имаме четири начини или фрекфенции на цепење на дрва ...

на овој начин има 16 типа на бракови ...

1. тип на брак ...

   жената мати битно - нехитно ...
   и мажот цепи битно - нехитно ...

   тоа е хармоничен брак ...

   ќе јадат КОХ !!!

2.
3.
.
.
.

16. тип на брак

    жената мати небитно - хитно
    и мажот цепи небитно - хитно ...

    овие КОХ нема да јадат ...
    ќе има ќотек ...

    и за тоа има четири типа на ќотек ..


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 716>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,395 секунди.