IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - РЕЗОНАНЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

РЕЗОНАНЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 711712713
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2019 во 23:43
Кога луѓето ни покажуваат дека не нè почитуваат, тоа многу нè навредува. 
Сепак, длабоко во своето срце, ниеден човек не се почитува доволно себеси.

Замислете ситуација кога нешто лошо ви се случило. 

Можеби некој ве навредил или направил нешто со што вие не сте се согласувале. 
Колку често си го враќате филмот во главата откако сè ќе заврши? 

Со повторувањето на лошите мисли во главата, 
си покажуваме на самите себе дека не се почитуваме, 
што пак, прави да се чувствуваме и однесуваме лошо, кон себеси и кон другите.

Image result for zamislena

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2019 во 00:01
Додека не влезеш во себе и не ја видиш својата душа, 
никогаш нема да знаеш какви убавини таа крие. 
Не е секогаш се црно во неа. 
Постои една светлина, која знае многу посилно да свети и да ги осветлува другите.


Related image
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 101138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2019 во 14:11
&amp;amp;#208;&amp;nbsp;&amp;amp;#208;µ&amp;amp;#208;·&amp;amp;#209;&amp;amp;#131;&amp;amp;#208;»&amp;amp;#209;&amp;amp;#130;&amp;amp;#208;°&amp;amp;#209;&amp;amp;#130; &amp;amp;#209;&amp;amp;#129;&amp;amp;#208;&amp;amp;#190; &amp;amp;#209;&amp;amp;#129;&amp;amp;#208;»&amp;amp;#208;&amp;amp;#184;&amp;amp;#208;&amp;amp;#186;&amp;amp;#208;° &amp;amp;#208;·&amp;amp;#208;° photos of  white flowers roses and kala


&amp;#208;&amp;#159;&amp;#208;&amp;#190;&amp;#208;&amp;#178;&amp;#209;&amp;#128;&amp;#208;·&amp;#208;°&amp;#208;&amp;#189;&amp;#208;° &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;»&amp;#208;&amp;#184;&amp;#208;&amp;#186;&amp;#208;°

Почивај во мир,Марко!


Изменето од Valerija - 09.Мај.2019 во 14:11
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2019 во 00:14
Постои едно правило 80/20, 
кое вели дека околу 80% 
од последиците доаѓаат на 20% 
од причинителите. 
Ова правило може да се примени буквално на сѐ.

Related image
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2019 во 19:26
Има една сина птица во мето срце 
која сака да излезе
но јас сум паметен човек, ја пуштам надвор
само понекогаш навечер
кога сите живи спијат.
И’ велам, знам дека си овде,
и затоа немој да бидеш тажна.
Потоа ја враќам назад,
но таа потпевнува по малку
внатре, не ја пуштив за да  умре
и потоа така спиеме заедно
со нашиот таен пакт.
И сето тоа е доволно убаво
што човек би можел  да заплаче, 
но јас неплачам, 

а вие?


Related image


Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2019 во 00:40

Image result for mokra devojka


Мојата земја

Мојата земја денес личи на
неизбричен рудник.

Јаден е тој пејзаж. Речиси банкрот.

Лошо спиела. За што известува
утринскиот печат.

На оградата лузна
од плакат:
историјата не подложи на рекламирање.

Девојче на долго стебленце
бега во бесмртноста на душата.

Мојата земја оди низ земјата
со орел истетовиран на
крупниот влакнест ножен лист
кој
се обидува да полета
се обидува да полета
се обидува да полета.

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2019 во 00:33
Можеби на почетокот имало други мотиви, 
но денес царува стравот. 
Од страв се луѓето зли, сурови и подли,
Oд страв се дарежливи и добри.

Image result for uplasena devojka
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2019 во 00:30

Резултат со слика за  ubavo vremeСЕ ИМА СВОЕ ВРЕМЕ И СЕКОЈА РАБОТА ПОД НЕБОТО ИМА СВОЕ ВРЕМЕ: време кога ќе се родиш и време кога ќе умреш, време кога садиш и време кога го корнеш насаденото,време кога се убива и време кога се лекува, време кога се урива и време кога се гради, време кога се плаче и време кога се смее, време кога се тагува и време кога се игра, време кога се расфрлаат камења и време кога се собираат камења, време кога се прегрнуваш и време кога се одбегнуваат прегратки, време кога се добива и време кога се губи, време кога се молчи и време кога се зборува, време кога се сака и време кога се мрази, време за војна и време за мир. “

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2020 во 23:15

Најчесто не знаеме да ги цениме нештата кои ни изгледаат мали, а всушност тие се оние кои се највредни. Живееме лутејќи се и мразејќи се едни со други, не размислувајќи колку луѓе има во светот што не почувствувале топла рака врз себе. Мечтаеме за богатство и луксуз, не мислејќи дека тие се само привремени, а душата е она што треба да ни претставува најголемо богатство за кое треба да се грижиме.Резултат со слика за raka
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13742
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2020 во 23:19
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2020 во 07:35
Најдепресивниот човек им ја лекува депресијата на сите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 711712713
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,594 секунди.