IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Kолку пати сте биле на концерт на класична музика?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kолку пати сте биле на концерт на класична музика?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 15:09
Originally posted by sensei sensei напиша:

bas e ubavo koga posetenosta e slaba na koncert na klasicna muzika. mozes da uzivas bez precki.
 
смеење i toa sto vikas.
mene na pretstavi mnogu mi odgovara koga e salata poluprazna. prvo sum razocarana, ama posle sfakam deka e dobro zatoa sto nema koj da mi se smee vo pozadina, da muabeti ili da mu pishti mobilniot na 5 min среќа
kuliraj
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 15:28
ili na koncert na nekoi studenti vo daut pasin amam, vo publika samo desetina nastavnicki po muzicko(barem mene taka mi izgledaat tie tetkici), i mozes na raat da si meditiras so muzikata.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Blonde.Kirka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blonde.Kirka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 22:33
Па се на се околу 3/4 пати досега во мојот живот и искрено досадно ми било.
Онака фино на почеток и после 30 мин почнува туп-туп фаза.мечтаење
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2007 во 23:29
nekolku pati
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 09:46
Многу пати...не сум ги броела!
 
Еден концерт ми остана врежан во глава- Св. Софија, Охрид, лето 2006 (август), Борис Трајанов и пријателите
 
Секоја чест!
 
 
Veni Vidi Vici
Кон врв
barmomk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barmomk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 11:26
procitav kaj nekoj deka vo Skopje nemalo dobri klasicni koncerti. Toa se zivi gluposti. Sekoja vtora nedela vo ARM ima koncerti so Mak Filharmonija i mnogupati znaat da donesat svetski solisti. A inaku namesto da se posetuvaat pocesto koncertite kaj nas toa e obratno bidejki lugeto ne se dovolno obrazovani. Ej vo svetot e prestiz koga ke se otide na koncewrt. Zamislete mn retko se naoga karata za sedenje, duri ima i karti za stoenje. Ali kaj nas ima mn povazni raboti kako politika, jadeneje burek, kradenje.... A umetnosta nigde ja nema. Pa bez kulturoska svest nema nikogas da imame drzava. Napred nikogas nema da trgneme......
Кон врв
Mousquetair Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Локација: Belgium
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mousquetair Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 00:06
Originally posted by barmomk barmomk напиша:

procitav kaj nekoj deka vo Skopje nemalo dobri klasicni koncerti. Toa se zivi gluposti. Sekoja vtora nedela vo ARM ima koncerti so Mak Filharmonija i mnogupati znaat da donesat svetski solisti. A inaku namesto da se posetuvaat pocesto koncertite kaj nas toa e obratno bidejki lugeto ne se dovolno obrazovani. Ej vo svetot e prestiz koga ke se otide na koncewrt. Zamislete mn retko se naoga karata za sedenje, duri ima i karti za stoenje. Ali kaj nas ima mn povazni raboti kako politika, jadeneje burek, kradenje.... A umetnosta nigde ja nema. Pa bez kulturoska svest nema nikogas da imame drzava. Napred nikogas nema da trgneme......

Минатата недела нашиот маестро Симон Трпчески имаше концерт во Белгија. Концертот беше директно пренесуван преку сателитскиот канал EXQI во 42 земји низ целиот свет. Најмногу ме одушеви тоа што вистинските познавачи уживаа во неговата маестрална изведба и дури 5 пати го враќаа на бис. Се сложувам со твојот пост во врска со културата кај нас, потполно си во право!!!
un pour tous et tous pour un
Кон врв
barmomk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barmomk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 21:34
Potpolno te podrzuvam i tebe. Kaj nas mn cesto se slucuvalo da ima koncerti koi ke ostanat mn dolgo zapamteni. Ama ajde da ne dolzam mozam samo da kazam deka lugeto voopsto ne se svesni deka treba da se neguva kulturata a so toa se pokazuva i identitetot i goleminata na edna drzava, na eden narod..
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 23:48
Nikada, ali lmam ploce iz sumana
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 23:50
Секојдневно.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Why^Me Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Why^Me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 12:17
Uvek koga ima
Ako ne ti e vazhno kade se naogjash,nikogash nema da se izgubish
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 14:29
..posleden pat na BALANESCU QUARTET vo MNT  (odamna)намигнување
Кон врв
macenceto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macenceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 12:18
тагаza zal samo 7-8 pati
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2008 во 19:37
eh samo ednas
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.