IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Знаете ли да готвите!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Знаете ли да готвите!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
Автор
Порака
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 14:52

И ПИВО МОЖЕ?

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 14:53
Originally posted by WORHOLL WORHOLL напиша:

.....EJ...6O MI TEKNA...DALI NEKOJ ZNAE 6TO E GJOMLEZE????
оу даааа супер вкусна работа...негде го викаат и тури потпечи, сакаш да ти објаснам горе долу како иде?
Кон врв
WORHOLL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 14:59
..VO OHRIDSKO E GJOMLEZE..A TURI POTPE4I E VO MOITE KRAI6TA..AJ OBJASNI IM 6O E RABOTATA...ILI PROSTO T.E. MODERNO...PALA4INKI SO LUK I OREVI....A MOZI I SO VINCE....
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 15:02
не, јас не сум јадела со лук и ореви  во нашите краеви тоа се палачинки правени под сач, се надевам знаеш што е тоа...А ВИНЦЕ? ИДЕАЛНО ОДИ СО ЃОМЛЕЗЕ..МММ....
Кон врв
WORHOLL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 15:07
..DA BE ..NA PIRUSTIJA...CREPNA....PA SO VR6NIK POKRIENO I ZAPRETANO VO PEPEL....EHHHHH..NACIONALNA KUJNA JA I TI MOZE DA OTVORIME.....A ZNAE6 6TO SE 6IRDENI???
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 15:08
od kaj ti tekna sega LUK da spomnesh, kako mi se jade luk da znaesh, nekade u priroda da sum
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
WORHOLL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 15:11
...UFFFFF..ME POGODI PRIJATELE KAFKA....NA PLANINA..LEB OD NEKOJA FURNA..BIENO SIRENJE...LUK...I SLANINA AMA NE OD OVIE VARENIVE.....ONAA STARA I DOBRA SRPSKA SLANINA...
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 15:20
Originally posted by WORHOLL WORHOLL напиша:

...UFFFFF..ME POGODI PRIJATELE KAFKA....NA PLANINA..LEB OD NEKOJA
FURNA..BIENO SIRENJE...LUK...I SLANINA AMA NE OD OVIE VARENIVE.....ONAA
STARA I DOBRA SRPSKA SLANINA...
ohooo i taka da se nabutame luk shto nikoj da ne moze da ti prijde na 10 metra a bashka u blizina da ima izvorska voda
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2005 во 15:27
хахахахах знам и ѓомлезе да спремам како и ширдени да јадам
Блу мила спреми вршникот да им спремиме едно ѓомлезе прсти да излижат
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2005 во 12:44
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ова е драги мои отприлика од делот што ни треба за следниот пикник.
Кафка не го заборавив ниту твоето лукче!
Се што треба дополнително овде пријавете!


Изменето од Barbika
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 07:41
ajde site odime na pikiiiiiiiiiiiik  *******
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2005 во 13:57
Originally posted by simona^ simona^ напиша:

Баталете пикник ај кај мене не гости да ви направам селска тава да
видите сто е јадење.Нема цовек на кој не му се допага , ама за
вегетарјанци и тие сто се на диета не е ! А па тие со премногу маснотии
во крвта ич нека не читаат!!!!!!!


АААА ме погоди сега, не диетишем, немам маснотии и сакам да пробам...Ајде кога ке ја спремиш викај одма
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2005 во 15:16
Да. Ама сакам уште да учам! И сакам ѓомлезе и селска тава, но и жетварска салата, селско месо, свирипиле, кајмак кумановски ......
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2005 во 17:05
Ајде брзо кажувај рецепт за Свирипилето зашто не ми е познато името...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,562 секунди.