IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Mакедонска музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Mакедонска музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2008 во 14:29
Добро бе девојче, сите сфативме дека си ги сакаш Паркетите најмногу на свет, ама една работа е да ги сакаш и да ги слушаш, сосема друга работа е да тврдиш дека биле закон во македонската музика, заедно со Суперхикс и Фолтин... Си слушнала ли ти нешто друго освен Паркети & Ламинати, си прочитала ли некаде дека постојат и групи како Леб и Сол, Мизар, Архангел, Синтезис, Анастасија... Пејачи и пејачки не спомнувам, оти не ги сметам за пејачи разни Јован Јованов-и, Врчаци, Билбиловци... и остала компанија...
Не го оправдува младоста вашето музичко непознавање... Кажи си дека ги сакаш и обожаваш Паркети и готово, ама немој никогаш да ги ставаш пред музички величини од типот на оние што претходно ги спомнав...
Кога ќе се прочујат Паркетите малку пошироко од Битола или од каде беа, кога ќе полнат стадиони со народ и ќе направат барем една свирка која ќе ги смести во легенди, кога ќе ги викнат во Њу Јорк или Лондон да свират во живо пред странска публика... е тогаш дојди и слободно напиши дека Паркетите станале закон во македонската музика!..


Изменето од anastea - 09.Август.2008 во 16:25
Кон врв
Turvior Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Turvior Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2008 во 17:18
se slozuvam so anastea, parketi se dobri no da ne zaboravame deka osnovata na rokov vo makedonija go postavija mizar i arhangel i deka nikogas NIKOJ nema da mozi da ja zameni nivnata orgiginalnost.
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2008 во 19:49
OK vase mislenje si e vase mislenje.
Ja ne se karam,poso ko so bi rekol sasho:
"FALA IM NA SITE I TIE SO NE SAKAAT I TIE SO NE MRAZAT..SITE STE VO PRAVO!!"
Pozdrav!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2008 во 23:27
"FALA IM NA SITE I TIE SO NE SAKAAT I TIE SO NE MRAZAT..SITE STE VO PRAVO!!"
 
E ова им е убаво шо го кажале.
Само да се разбереме, јас Паркети ниту ги мразам, ниту ги сакам.
Едноставно, нивната музика не ми се допаѓа.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 01:23
ок бре луѓе, различни вкусови, не мора да се карате
ми личите ко дедото и внучето кои се карале
сите се закон за тие што ги слушаат
ги имам слушнато и Паркети и Суперхикс и Леб и сол и Архангел и многу други, и мене лично сите ми се допаѓаат, и сите си имаат своја специфика, а сите различно ги разбираат
а и не можеш да ги споредуваш, бидејќи се доста различни типови на музика
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 01:31
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

ок бре луѓе, различни вкусови, не мора да се карате
ми личите ко дедото и внучето кои се карале
сите се закон за тие што ги слушаат
ги имам слушнато и Паркети и Суперхикс и Леб и сол и Архангел и многу други, и мене лично сите ми се допаѓаат, и сите си имаат своја специфика, а сите различно ги разбираат
а и не можеш да ги споредуваш, бидејќи се доста различни типови на музика
 
 
Е па тогаш јас во твојата прикаска сум дедото...плазење
Ич не се секирај, внучко, никој не се кара, само си разменуваме мислења...
За вкусовите не дискутирам и не спорам...
И да... не се споредуваат некои од гореспоменатите... тоа ти е како онаа старата, да мешаш баби и жаби...голема%20насмевка
Кон врв
mia** Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mia** Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 01:34
religija
Кон врв
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 21:28
Нека си ја сакаме нашата музика, без разлика на жанрот
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 00:33
Originally posted by WhizKid WhizKid напиша:

Нека си ја сакаме нашата музика, без разлика на жанрот
така е голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 20:44
Кон врв
vvrteski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vvrteski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 16:55
Cel den baram edna makedonska pesna i nikade ne mozam da ja najdam. Mislam deka se vika ``son sum sonuval ``
mislam dka e od Vlatko Stefanovski ama ne sum siguren. Dali nekoj moze da mi pomogne ????

Кон врв
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 23:34
Originally posted by vvrteski vvrteski напиша:

Cel den baram edna makedonska pesna i nikade ne mozam da ja najdam. Mislam deka se vika ``son sum sonuval ``
mislam dka e od Vlatko Stefanovski ama ne sum siguren. Dali nekoj moze da mi pomogne ????
www.vlatkostefanovski.com.mk

Види да нема нешто тука.
Кон врв
vvrteski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vvrteski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 01:42
Originally posted by WhizKid WhizKid напиша:

Originally posted by vvrteski vvrteski напиша:

Cel den baram edna makedonska pesna i nikade ne mozam da ja najdam. Mislam deka se vika ``son sum sonuval ``
mislam dka e od Vlatko Stefanovski ama ne sum siguren. Dali nekoj moze da mi pomogne ????
www.vlatkostefanovski.com.mk

Види да нема нешто тука.

   ne ja najdov :) ama sepak Fala

Изменето од vvrteski - 22.Август.2008 во 01:53
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 11:34
Не е од Влатко песната, ако е таа што мислам, тогаш се работи за “Сон сум сонил“ од Венко и Чапај... е сега, каде да ја најдеш... пробај на www.radiomk.com во download...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.