IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Tippi од Африка-Ќе ве интересира сите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Tippi од Африка-Ќе ве интересира сите

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Tippi од Африка-Ќе ве интересира сите
    Испратена: 13.Октомври.2007 во 00:19
Во 1990 година во независна Намибија се роди Типи Дегре, ќерка на двојката Алан и Силвија кои во тоа време работеа како независни фотографи и сниматели. Додека нејзините родители работеле, таа шетала босонога низ шумите на Африка запознавајќи ги животните: леопарди, мршојадци, змии, бабуни, слонови итн. Ова е фасцинантна приказна за девојчето кое има посебна врска со дивиот свет.
tippi07

Нејзиното игралиште биле ридовите и пустината додека семејството талкало низ Африка. 5-тонскиот слон Абу таа го нарекла свој „брат“.

Деновиве, таа е само тинејџерка од Париз каде се врати пред шест години со своите родители.

Сепак, во срцето сеуште верува дека е африканка и наскоро би сакала да се врати во оваа земја да се одолжи за сè што добила од жителите и животните на овој континент.

Еве  линкови од кратки клипови каде се е прикажано:


Типи и леопардот

Типи и змијата


tippi01
tippi03
tippi04
tippi05
tippi06
tippi08
tippi11
tippi12
tippi13
tippi_1

Изменето од Mona Liza - 13.Октомври.2007 во 00:21
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 20:40
Приказната што ја постирав во постот е вистинита, така да, сепак не треба да се плашиме од животните

јас нема ништо да кажам, се си има снимано на клиповите

браво за Типи аплауз
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 09:13
...................................................................сршено%20срце
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 12:36
големо%20гушкањеголема%20насмевкаi jas sakam
:)
сршено%20срцељубовkako da idam
:)
 
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 12:47
Sovrsheno, vklopuvanje vo prirodata.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 20:46
Lele sonceeeeeeee!!

BRAVO ZA TIPI!!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 11:35
Навистина фасцинантни фотографии!!!
Кон врв
One_lovE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ветеринарка

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One_lovE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 08:43
Стварно прекрасно! Уште еден доказ дека животните се нешто најблагородно што постои. Дури и на најголемите "ѕверови" ако им пристапиш со љубов и разбирање, со иста мера ќе ти вратат.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.