IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - Sinopec Chinese Grand Prix (Shanghai)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sinopec Chinese Grand Prix (Shanghai)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 20:40
definitivno ke vleze vo box prv, barem kimi od nego cele vreme pobrz, iako beshe mala prednosta, ama koga dojde tretiot del, naednas Hamilton ima ogromna prednost...mora da ima pomalce gorivo od drugite.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 22:20
Originally posted by martin_mk martin_mk напиша:

definitivno ke vleze vo box prv, barem kimi od nego cele vreme pobrz, iako beshe mala prednosta, ama koga dojde tretiot del, naednas Hamilton ima ogromna prednost...mora da ima pomalce gorivo od drugite.
Neznam kolku ke mu uspee taa taktika so pomalku gorivo...Kimi dobro vladeese so site sektori vo patekata i mislam deka od start ke forsira da napravi prednost pogolema pred hamilton,za da ja iskoristi istata po vleguvanje na hamilton vo box-sot.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 23:05

Не гледав квалификации за жал ама  пол позицијата ми се допаѓа секако намигнувањесреќа

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 23:14
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Не гледав квалификации за жал ама  пол позицијата ми се допаѓа секако намигнувањесреќа

Trebalo da gledasсреќаcelo vreme kimi bese prv a potoa hamiltom izleze od nigde nikadeсреќа
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 23:17
Бев на пат...го гледав само почетокот ...по ова што го пишуваш би требало да е ,,празен,, ...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 23:22
da..izgleda...ke odi prv vo box!
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 23:23
Досега не се секавам дека влегол прв во бокс ?  Баш ме интересира каков ке биде расплетот...
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 00:25
ima 90% sansa za vrnezi utre...e sega, ako se sluci da vrne, i hamilton e dosta prazen na gorivo, ke ima golem minus, bidejki e mnogu golem hendikep da se vleguva vo box prv na vlazna staza
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 00:27
Originally posted by martin_mk martin_mk напиша:

ima 90% sansa za vrnezi utre...e sega, ako se sluci da vrne, i hamilton e dosta prazen na gorivo, ke ima golem minus, bidejki e mnogu golem hendikep da se vleguva vo box prv na vlazna staza
seto toa ni e jasno...hendikep za hamilton, dobivka za kimiголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 03:01
Originally posted by victoria victoria напиша:

Originally posted by martin_mk martin_mk напиша:

ima 90% sansa za vrnezi utre...e sega, ako se sluci da vrne, i hamilton e dosta prazen na gorivo, ke ima golem minus, bidejki e mnogu golem hendikep da se vleguva vo box prv na vlazna staza
seto toa ni e jasno...hendikep za hamilton, dobivka za kimiголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
Se nadevame deka nema da bide taka голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 11:13
Честитки за Кими !!!! Одлично извозено !!! Хамилтон немаше срека едноставно .... До сега не разбрав што посреди со болидот ,ако има некој информација баш ме интересира . До крај неизвесно ....ова е Формула 1  среќа
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 11:43
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Честитки за Кими !!!! Одлично извозено !!! Хамилтон немаше срека едноставно .... До сега не разбрав што посреди со болидот ,ако има некој информација баш ме интересира . До крај неизвесно ....ова е Формула 1  среќа
kazuvaj....sto se sluci??koj e prv vtor...ne gledav,sega stanuvam
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 11:46
Bravos Kimi, GRANDE RAIKKONEN!!! Bravo Ferrari, ubavo e na podium da se slusne italijanskata himna голема%20насмевка
 
Premnogu taktiziranja okolu gumite, gorivoto polednive nekolku trki... premnogu "zanesuvnje" vo timot na McLaren,no sekogas ne taka upaluva vakvata strategija.. kakva GRESKA so nenavremeno menuvanje na gumite.Ova Hamilton go kostase OUT od trkata.Neka oseti malku debitantov sto znaci nadvor od trka.смеење
 
Ova dovede do otvarnje na vratite na Alonso i Kimi za zemanje na shampionatot.
 
Vo Brazil ne ceka edna golema i neizvesna trka.Neka pobedi KIMI!!GO Ferrari голема%20насмевка
 
 
Bodovi:
 
Hamilton     107
Alonso        104
Raikkonen  100 
 


Изменето од MisIcA, - 07.Октомври.2007 во 11:51
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2007 во 11:47
Кими
Алонсо
Маса
 
Хамилтон не освои бодови , почна да има проблеми со болидот  на од прилика петнаесетина круга до крајот ( не знам точно ). Проблемите беа се поголеми па мораше во бокс каде што воопшто и не стигна заврши ,,во калта ,, :)  . До тогаш беше во водство....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.