IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Сител тв
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сител тв

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 15>
Автор
Порака
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 01:09
Зарем гледа некои Бандини.Јас на сител гледам само преживеан,тоа ми е интересно.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 10:50
Мислев дека Сител е некое село во тетовско, а тоа ТВ да ти било.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 00:34
не можам да ги разберам вестите на сител, само тоа
а кога ќе го видам овој латас ми се оди во веце сериозно, навистина ли постојат такви луѓе ко него?
и многу се опушта човекот кога ќе заборави дека пренесува вести, а не е во своја емисија не

на сител гледам филмче ако има некое, друго ако пуштам, одма се нервирам
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 10:31
 
 
  Мислам дека Латас  треба да го има најмалку три четири
пати на Сител ...во текот на неделата....
...во спротивно ...некои од луѓево би имале сериозен проблем....запек.......тага
 
Ја гледам  Сител  телевизија... го гледам и Латас ....
...и никогаш не ми се ...досадни....... !!!
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 11:03
Латас -асоцира на дијареа бре.

Грдо.

Сител ми е толку непријатна за очниот ми нерв што само го скокам каналот. Вмровци.   
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 12:46
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
  Мислам дека Латас  треба да го има најмалку три четири
пати на Сител ...во текот на неделата....
...во спротивно ...некои од луѓево би имале сериозен проблем....запек.......тага
 
Ја гледам  Сител  телевизија... го гледам и Латас ....
...и никогаш не ми се ...досадни....... !!!


да да.и јас гледам....Сител и Латас.....
А што треба ли да гледам А1........онаму каде што за личност на годината Рамковски го прогласуваат (добар пример за другите луѓе)......и сите вести се вртат околу Велија и против ВМРО...за друго не ги ни интересира..Порано гледав а1 а сега скоро ич.......башка и дезинформираат 80 %.......

да

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 12:54
...nishto drugo i ne ocekuva chovek od...


Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Латас -асоцира на дијареа бре.

Грдо.

Сител ми е толку непријатна за очниот ми нерв што само го скокам каналот. Вмровци.   
газење%20од%20смеењеаплауз
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 13:01
 
А1 и СИТЕЛ - исти к ****   друго п*****ње... голема%20насмевкада


Изменето од zamislena - 04.Јануари.2011 во 15:01
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 16:15
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
  Мислам дека Латас  треба да го има најмалку три четири
пати на Сител ...во текот на неделата....
...во спротивно ...некои од луѓево би имале сериозен проблем....запек.......тага
 
Ја гледам  Сител  телевизија... го гледам и Латас ....
...и никогаш не ми се ...досадни....... !!!


да да.и јас гледам....Сител и Латас.....
А што треба ли да гледам А1........онаму каде што за личност на годината Рамковски го прогласуваат (добар пример за другите луѓе)......и сите вести се вртат околу Велија и против ВМРО...за друго не ги ни интересира..Порано гледав а1 а сега скоро ич.......башка и дезинформираат 80 %.......

да
абе личност на годината е личност која ја обележала годината, не мора да значи дека е добар пример, не тресете зелени газење%20од%20смеење
за латас зборам како за спикер на вести, не зборам за ВМРО или СДСМ, тој во едни вести се ќе си каже, само вести нема да каже, скоро на секој настан на вестите од кај нас или странство, тој додава доза на јадење бурек, како Јанко да е! а да не збориме што е често дрзок до немајкаде! и на вас тоа ви е убаво? или чисто дека ги поддржува вашите политички ставови?
како што кажа LiDivio А1 или Сител, исто с*ање, ама барем на други програми кога гледам вести, гледам како некој ми пренесува вест како озбилен спикер...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 16:35
 
 
   Некој постојано ..тресе  зелени ..каде што ќе стигне...
а очигледно ..и ужива во тоа ........тага
 
 
Во моментов  на Сител  оди ... Бумбарот  со   Тања  .... голема%20насмевка
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 17:37
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
   Некој постојано ..тресе  зелени ..каде што ќе стигне...
а очигледно ..и ужива во тоа ........тага
 
 
Во моментов  на Сител  оди ... Бумбарот  со   Тања  .... голема%20насмевка
а што од тоа што го кажав не е точно? прашај било кој кој следи вести постојано и не го интересираат партиите и ќе ти го каже истото, Латас се однесува како да е некој факман на вестите, а заборава дека е спикер и дека основна работа му е да прочита што се случило во светот во истиот ден!
и тоа бумбарот е безвезе, ќе пуштат 1000000000 луѓе да се јават и да се испофалат колку на сите ни е прекрасно, или колку ја сакаат својата владејачка партија, и ќе пуштат по некој од СДС да си ги олесни фрустрациите од емисијата и толку...чао пријатно... безвезе
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2011 во 18:00
 
 
   Штета  .... почнаа  вестите на Сител ... но не  со Латас ......
..... ќе има  .....   тегоби ... вечерва .......
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2011 во 12:56
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
  Мислам дека Латас  треба да го има најмалку три четири
пати на Сител ...во текот на неделата....
...во спротивно ...некои од луѓево би имале сериозен проблем....запек.......тага
 
Ја гледам  Сител  телевизија... го гледам и Латас ....
...и никогаш не ми се ...досадни....... !!!


да да.и јас гледам....Сител и Латас.....
А што треба ли да гледам А1........онаму каде што за личност на годината Рамковски го прогласуваат (добар пример за другите луѓе)......и сите вести се вртат околу Велија и против ВМРО...за друго не ги ни интересира..Порано гледав а1 а сега скоро ич.......башка и дезинформираат 80 %.......

да
абе личност на годината е личност која ја обележала годината, не мора да значи дека е добар пример, не тресете зелени газење%20од%20смеење
за латас зборам како за спикер на вести, не зборам за ВМРО или СДСМ, тој во едни вести се ќе си каже, само вести нема да каже, скоро на секој настан на вестите од кај нас или странство, тој додава доза на јадење бурек, како Јанко да е! а да не збориме што е често дрзок до немајкаде! и на вас тоа ви е убаво? или чисто дека ги поддржува вашите политички ставови?
како што кажа LiDivio А1 или Сител, исто с*ање, ама барем на други програми кога гледам вести, гледам како некој ми пренесува вест како озбилен спикер...


Види вака сега.....
како прво сигурно А1 тв не го прогласи Велија за личност на годината во негативна смисла....Туку уште малку да можат и за светец ќе го прогласат...Ај да бидеме објективни..не ги гледај Сител вестите ама не ги гледај ниту А1...
Ако си останал да бидеш информирам само од а1 вести ти си другар 90% дезинформиран..Ти гарантирам со глава.... За тоа доколку сакаш да гледаш вести шетај низ телевизиите и гледај на сите по малку па сам прави  си заклучок што е точно кажано а што не....да

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2011 во 13:20
...vidi koj shto gleda  i slusha ,

...pa ke vidish i ti,koj e toj....i shto e.... pogotovo !да

Изменето од brza - 05.Јануари.2011 во 13:20
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.