IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Сител тв
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сител тв

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
Автор
Порака
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 22:29
Сител е глупа, па дури и премногу за една телевизија.
Тоа дневникот не да им е ужасен, туку дури е и полош од оној на алфа (според шпици и сценографии)
мислат дека е шик да се краде, па се што е украдено е од нова и особено од а1 (особено споредете ги оние кајроните за вести што стојат одоздола на двете телевизии, а а1 прва има воведено такви!), потоа ужасни шпици (особено на сител бамбини која не е сменета во последните 1250 години) и студија, како и гадна слика која ме одвраќа да ја гледам.

Како помпезно ја најавуваа сценографијата за овој дневник, кој на крај испадна речиси копија на оној од РТС.

И нормално, украдени преноси од Шпанско првенство и цело време ги повторуваат истите филмови
Кон врв
Pehcevec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pehcevec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 14:57
Се е во ред, ама какви идиоти се тоа водителите понекогаш кога ќе заглават читајки од идиотот..леле леле...
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 00:49
Originally posted by maestro13 maestro13 напиша:

Сител е глупа, па дури и премногу за една телевизија.
Тоа дневникот не да им е ужасен, туку дури е и полош од оној на алфа (според шпици и сценографии)
мислат дека е шик да се краде, па се што е украдено е од нова и особено од а1 (особено споредете ги оние кајроните за вести што стојат одоздола на двете телевизии, а а1 прва има воведено такви!), потоа ужасни шпици (особено на сител бамбини која не е сменета во последните 1250 години) и студија, како и гадна слика која ме одвраќа да ја гледам.

Како помпезно ја најавуваа сценографијата за овој дневник, кој на крај испадна речиси копија на оној од РТС.

И нормално, украдени преноси од Шпанско првенство и цело време ги повторуваат истите филмови



znaci, nesakav da komentiram , ali koj i da si
premnogu te opteretuva sitel abre ne gi izvadi od zbor,
kaj i da otvoram samo za sitel zboris kako ja emitiraat a1, neznam alfa hahahah, neznam kanal 5..
(a samo da znaes za tvoja informacija najdobrite studija i prostori, se vo sitel) nego
ke urgiram ga ja ukinat da mozes mirno da spies hahaha pateticno
znaci ne ti e tolku bitno mislenjeto,od temite, kolku toa da kazes so e mozno poloso za sitel,
a mozebi i ne te primile na rabota tamu, pa si bil primoran da otides vo nekoja skart televizija..
a mislis deka preku ova ke gi nateras lugevo da ja mrazat televizijata hahahahhahahah
hahahahha
ocajno , ocajnoooo
ali samo napred se nadevam deka barem si ja olesnuvas dusickata...
pozdrav

Изменето од lea_l - 10.Декември.2008 во 00:54
Кон врв
One_lovE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ветеринарка

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One_lovE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 01:04
Ајде искрено ако разгледаме Канал 5, А1, Сител, Алфа се многу слични и не знам која од која си превзема. Секогаш штом една ќе воведе нешто сите др го имаат. Секоја чест на Телма телевизија која колку толку си задржа некој стандард со годините. Да, - напредуваа и го менуваа студиото ама сепак си останаа свои.
Едноставно да уклучиш сител нема да видиш скоро никогаш ништо паметно. Почнувајќи од емисиите на Лила, па тука е Вучиќ со Како беше текстот, шпанските серии што станаа дел од секоја тв, после емисии сега нз точно како се викаат, но се со цел да не насмеат а всушност поглупави не можат да бидат. После филмовите, колку толку другите телевизии даваат нови филмови, не се повторуваат, Сител стои во место. Сега на пример место да дадат некоја нова серија на пр. криминалистичка они ги даваат Камионџии со чкаља, од времето на баба ми е тоа. Плус добро памтам дека и пред тоа ги емитувале нив.
Нема прогрес, таа тв се сведе на некое ниво се глупо од поглупо, да не се повторувам..односно што се чудам, на нивото кое што го има Латас.
Па и затоа јас рипам Сител кога мењам канали..
Кон врв
Nin4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nin4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 01:24
Originally posted by lea_l lea_l напиша:

Originally posted by maestro13 maestro13 напиша:

Сител е глупа, па дури и премногу за една телевизија.
Тоа дневникот не да им е ужасен, туку дури е и полош од оној на алфа (според шпици и сценографии)
мислат дека е шик да се краде, па се што е украдено е од нова и особено од а1 (особено споредете ги оние кајроните за вести што стојат одоздола на двете телевизии, а а1 прва има воведено такви!), потоа ужасни шпици (особено на сител бамбини која не е сменета во последните 1250 години) и студија, како и гадна слика која ме одвраќа да ја гледам.

Како помпезно ја најавуваа сценографијата за овој дневник, кој на крај испадна речиси копија на оној од РТС.

И нормално, украдени преноси од Шпанско првенство и цело време ги повторуваат истите филмови



znaci, nesakav da komentiram , ali koj i da si
premnogu te opteretuva sitel abre ne gi izvadi od zbor,
kaj i da otvoram samo za sitel zboris kako ja emitiraat a1, neznam alfa hahahah, neznam kanal 5..
(a samo da znaes za tvoja informacija najdobrite studija i prostori, se vo sitel) nego
ke urgiram ga ja ukinat da mozes mirno da spies hahaha pateticno
znaci ne ti e tolku bitno mislenjeto,od temite, kolku toa da kazes so e mozno poloso za sitel,
a mozebi i ne te primile na rabota tamu, pa si bil primoran da otides vo nekoja skart televizija..
a mislis deka preku ova ke gi nateras lugevo da ja mrazat televizijata hahahahhahahah
hahahahha
ocajno , ocajnoooo
ali samo napred se nadevam deka barem si ja olesnuvas dusickata...
pozdrav


Имаш право дека претерува. Мислам дека е платен од велија да ја рекјламира само А1. Сега ракометот за Жени е на МТВ, а во јануари првенството за мажи ќе биде на Сител.
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 08:23
Originally posted by lea_l lea_l напиша:

Originally posted by maestro13 maestro13 напиша:

Сител е глупа, па дури и премногу за една телевизија.
Тоа дневникот не да им е ужасен, туку дури е и полош од оној на алфа (според шпици и сценографии)
мислат дека е шик да се краде, па се што е украдено е од нова и особено од а1 (особено споредете ги оние кајроните за вести што стојат одоздола на двете телевизии, а а1 прва има воведено такви!), потоа ужасни шпици (особено на сител бамбини која не е сменета во последните 1250 години) и студија, како и гадна слика која ме одвраќа да ја гледам.

Како помпезно ја најавуваа сценографијата за овој дневник, кој на крај испадна речиси копија на оној од РТС.

И нормално, украдени преноси од Шпанско првенство и цело време ги повторуваат истите филмови



znaci, nesakav da komentiram , ali koj i da si
premnogu te opteretuva sitel abre ne gi izvadi od zbor,
kaj i da otvoram samo za sitel zboris kako ja emitiraat a1, neznam alfa hahahah, neznam kanal 5..
(a samo da znaes za tvoja informacija najdobrite studija i prostori, se vo sitel) nego
ke urgiram ga ja ukinat da mozes mirno da spies hahaha pateticno
znaci ne ti e tolku bitno mislenjeto,od temite, kolku toa da kazes so e mozno poloso za sitel,
a mozebi i ne te primile na rabota tamu, pa si bil primoran da otides vo nekoja skart televizija..
a mislis deka preku ova ke gi nateras lugevo da ja mrazat televizijata hahahahhahahah
hahahahha
ocajno , ocajnoooo
ali samo napred se nadevam deka barem si ja olesnuvas dusickata...
pozdrav


како прво фала што ме цитираш буквално за секој мој пост во филм и тв
како второ, ова е мој став. и последен пат ти го викам ова бидејќи веќе ми се смачи.
како трето, јас не сум никој фактор да ги натерам сите да ја мразат сител, а како што гледам, не ни морам зошто повеќето не ни ја сакаат.
како четврто, ако најдобрите студија се во сител, тогаш нема камерите во емисии да им се тресат на секој можен натпревар на стадион.
како петто, графиката им е очајна.
како шесто, нит сум вработен во а1, ниту во друга телевизија. а не ни можам искрено.
седмо, овој мојот пост е напишан на почеток на септември, а ти ме цитираш во декември. има ли логика, кога веќе за сител си ме цитирала едно 500 пати??

поздрав, а патем едно потпрашање - ти зошто толку ги браниш сител?

и аман веќе досадно е карање за а1 и сител.


Изменето од maestro13 - 10.Декември.2008 во 09:49
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 22:45
iskreno, ne go branam ama ne go ni mrazam,
nesto sto najmnogu me isritira kaj nasiot narod e toa sto,
ako ima nesto dobro da go fali neka go fali ako ne ti se dopaga nesto ne go navreduvaj i plukaj..
moze ne pisuvam tolku ali se trudam da gi sledam forumite kolku sto mozam ne samo na nasi tuku i stranski,
i mozam da zabelezam deka, samo kaj nas se navreduva nesto sto ne cini, mesto da se ignorira, a baska tvoeto e epten nasoceno kon plukanje ,
a i jas kolku sto pamtam rece rabotis vo ATV, KAKO I DA E
ova vazi, opsto za site koj razmisluvaat na tvoj nacin,
nema veze, ne e sitel koj i da e mie gajle, moze i samo od tebe citam vakvi komentari pa ti pisuvam,
moze sum mala za tebe moze sum postara, ne e bitno, ali moj sovet: ne e fkusno ni za citanje ni za slusanje da se napaga nekogo i nsto ..
ne sakam da se karam... no se dodeka go bereme tugoto gajle propagame

i vetuvam nema da te komentiram veke
ajde pozdrav

Изменето од lea_l - 10.Декември.2008 во 22:46
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 22:49
Originally posted by lea_l lea_l напиша:

iskreno, ne go branam ama ne go ni mrazam,
nesto sto najmnogu me isritira kaj nasiot narod e toa sto,
ako ima nesto dobro da go fali neka go fali ako ne ti se dopaga nesto ne go navreduvaj i plukaj..
moze ne pisuvam tolku ali se trudam da gi sledam forumite kolku sto mozam ne samo na nasi tuku i stranski,
i mozam da zabelezam deka, samo kaj nas se navreduva nesto sto ne cini, mesto da se ignorira, a baska tvoeto e epten nasoceno kon plukanje ,
a i jas kolku sto pamtam rece rabotis vo ATV, KAKO I DA E
ova vazi, opsto za site koj razmisluvaat na tvoj nacin,
nema veze, ne e sitel koj i da e mie gajle, moze i samo od tebe citam vakvi komentari pa ti pisuvam,
moze sum mala za tebe moze sum postara, ne e bitno, ali moj sovet: ne e fkusno ni za citanje ni za slusanje da se napaga nekogo i nsto ..
ne sakam da se karam... no se dodeka go bereme tugoto gajle propagame

i vetuvam nema da te komentiram veke
ajde pozdrav


ОК

За болдираново: Леле, стварно сериозно си ме сфатила? Не знам дали на некого му се исплати да работи таму.
Ама како и да е, поздрав.
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 22:56
ej so ke reces ne deka e a1 ili sitel, za toa sto neli na backstage ima neso ...licam na karolina, lele koga mi kazaa deka ekskluziv napravile so elena ristevska , neznam koj ke pee kako nea, kastink, se utepav od smeenje,
fakt e sekoj od sekogo nesto potkradnuva, ali ovie hihih
mozele da pocekaaat barem da ne se poklopat vo proekti ..



temava ke ja stavam vo backstage zaboraviv

Изменето од lea_l - 10.Декември.2008 во 22:56
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 19:50
гледам Дуел на Сител
и не се трпи превртливиов шиптар(незнам што е во политикава кај нас)
толку смешни глупости тропа,
темава е :Дали припадниците на она,треба да имаат исти права како нашите
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 19:57
sekoja televizija si ima pozitivni i negativni strani no na sitel poveke se negativni strtani i jas se iznervirav na duel sega grrrrr ali nema veze mene ne mi e jasno toa so odbrojuvanjeto i so znakot na zoro toa ali nekoja dobra fora ke e toa
faster then light :D
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 21:01
Originally posted by dark dark напиша:

sekoja televizija si ima pozitivni i negativni strani no na sitel poveke se negativni strtani i jas se iznervirav na duel sega grrrrr ali nema veze mene ne mi e jasno toa so odbrojuvanjeto i so znakot na zoro toa ali nekoja dobra fora ke e toa


тоа зоро е некоја шпанска теленовела
т.е. ваљда некоја шпанска верзија на зоро
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 03:26
леле за тоа ли пишуваше уште 4 дена........
тууу ама важна случка
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 14:50
ZORO е таква теленовела, една од најскапите снимени изминативе години, сега оди и на Пинк
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.