IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Форумски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Предлози за нови игри
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предлози за нови игри

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920>
Автор
Порака
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2009 во 19:38
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

lithium многу време ќе одзема играта..може една ваква игра:? игра со членовите од форумов со наслов кој ви е драг член?пример јас поставувам прашање :Calipso или Lithium и друг одговара едно и тој поставува прашање со други и така во круг

Па не одзема многу време играта,ја почнавме и интересна е.
А за предлогов твој пробај,па ќе видиме како ќе оди
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 18:23
неам предлог ....
LD Pistolero a.k.a Demolero
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 09:16
Мојот предлог е:Ќе може ли да се отвори тема Азбука на градови со слики ?
Кон врв
PARMEON Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PARMEON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2010 во 17:07
Veliki pozdrav braco Makedonci......od general
Parmenion
Кон врв
PARMEON Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PARMEON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2010 во 17:08
Ja predlazem da se otvori tema..za narod koji
ne razbiraju pisat Makedonski...ali razumeju ubavo
Makedonski azik.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2010 во 02:22
Предлогот се одбива.
Пишување на било кој друг јазик освен македонски е недозволено.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2010 во 08:58
Mozhe li asocijacija so sliki??
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 11:45

хмм, може bijonse , отвори да видиме па како ке оди

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 19:28
Јас сакам игра боенка плачење

Јас ќе цртам цртежи и ќе ги ставам во темата што ќе се вика "боенка" и сите вие ќе се смеете.голема%20насмевка
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 00:05
vaka ...sega nema da prasham.....плазење
ke si izmislam nova igraголема%20насмевка
ako ne vi se dopagja....vie izbrishete ja.....да
ichhhh nema da se naljutam.....мир
jas pak ke igram...голема%20насмевка
neshto so parovi......aj ke mi dotekne kako..размислување
Кон врв
na oko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

koj sum jas koj sum jas

Регистриран: 25.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4866
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај na oko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2010 во 14:40
bijonse da ne nemash par pa ne ti teknuva .
da ti pomognam?
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 01:39
 
Денеска мајката е 21 година постара од своето дете...за 6 години ќе биде 5 пати постара од детето....
прашање: Каде е сега таткото на детето....?????
 
 
Ова не е шала...се работи за математичка задача, т.е. равенка со две непознати...голема%20насмевка
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2010 во 01:21
ako moze da pocneme da ja igrame onaa igra so sliki na primer jas stavam kamen drug stava list tret nozicki itn samo bez sliki od chuk norris
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
Hakuna Matata Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
ZAOSTANAT

Регистриран: 27.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hakuna Matata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2010 во 10:22
ajde da igrame krienka
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.