IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Форумски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Предлози за нови игри
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предлози за нови игри

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
Автор
Порака
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 16:29
jas imam predlog za druga igra
JOIN THE FAMILY
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 16:32
ajde kazi da te slusnemeголема%20насмевка
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 16:36
azbuka na TEHNOLOGIJATA
JOIN THE FAMILY
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 16:42
primer

asus ili atari,belinea,vortec,grunding,dell
JOIN THE FAMILY
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 17:05
lele...
a jas sum tapa za tehnikaтага
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 08:26
Mnogu predlozi,mnogu idei,ama teski za realizacija
Sto se odnesuva do predlogot na Butel2,jas otpagjam vo start,posto nemam moznost za pristap do nikakvi linkovi,zalam,ako Vie uspeete,ja pocituvam igrata,slobodno zabavuvajte se...
Za predlogot na Brane,za igra vo parovi..pa preku lp,asocijacii,se gubi vreme spored mene,a i tesko koga ima 4 on line igraci bas na forumskite igri,cesto sum sama pa si redam postovi dva-tri eden po drug(bez zamerka)
Brane,isto za termini od tehnologija,interesen predlog,gledam vekje si ja otvoril,ajde ke probame,iako jas licno nemam bas nekoi solidni poznavanja od ovaa oblast
 
Pozdrav


Изменето од Valerija - 01.Октомври.2007 во 08:37
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 15:55

Jas imam eden interesen predlog,samo da ne se isgustiraat nabrzinka vekje postoeckite temi,pa zatoa se mislam dali sega da ja otvoram,ili pa malku podocna,da gi "izbezbame"vekje zadadenite...

igrata bi se sostoela vo slednoto (pak od oblast na geografija)
Eden pisuva, po azbucen red se razbira ime na drzava...a drugiot pisuva ona sto ja simbolizira taa drzava,ona sto e znamenitost na istata,ili pa,ona na sto go asocira igracot,koga ke go citne imeto na drzavata...
 
Pr.Avstrija
Mozarrt.....
 
 
i tn,
 
Pozdrav
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 16:02
хммм, интересна игра Вал. Би можеле да ја пробаме
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 16:04
Thank's devojce,
Zasega kako predlog..posto ima mnogu otvoreni...ali sakam sa probame,veruvam ke ima interesen tek..
Ama se plasam koga ke pocnete so Brane,da stavate drzavi od Afrika i Azija...na koi tesko deka ke im go trefnam simbolot
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 16:06
хахаха, е па може јас и Бране да не играмегазење%20од%20смеење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 16:11
da,dobra ideja,...na primer:

makedonija

ovci

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 16:12
газење%20од%20смеењеNe moze .....bez Vas nema efekt,igrata, veruvam ke imate milost da ne pisuvate nekoi zemji  koi prv pat gi citkam

Изменето од Valerija - 02.Октомври.2007 во 08:18
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 17:08
А да играме бељот???газење%20од%20смеење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 20:41
ne,...toooonch!,...vishe bi odgovaralo,..смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.