IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Форумски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Предлози за нови игри
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предлози за нови игри

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 20>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Предлози за нови игри
    Испратена: 26.Септември.2007 во 09:39
Ovde moze sekoj da predlozi svoja igra i normalno da objasni po koj redosled se igra...da ne se objasnuvame koga vekje ke bide otvorena temata vo slucajov igrata...
Pa,povelete......
Sekoj predlog,ideja,sugestija se prifakja
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 13:17
Да се надоврзам, доколку некој има идеја за некоја нова игра, може директно да ја отвори и таму да објасни како се игра или пак овде, или пак може прво да се консултира со модераторите и останатите членови овде, па понатаму ќе одлучиме што ќе правиме
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 13:19
Da,fille,toa e korektno i vo red,da se konsultira so Moderatorot...
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 15:37
Otvoriv uste edna forumska igra -Azbuka na ostrovi -ostrovski drzavi,veruvam ke naide na interes kaj Forumdzii,barem kaj onie koi tepaat vreme na igrive,..
E,pa prijatna zabava
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 14:10
Може темите шо имаат по 500 и кусур страни да се затворат и да се отворат нови, ептееееен кочи додека се вчитаат 770 страни тагасреќаголема%20насмевка
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 14:45
Moze,Acelera,ke se dogovorime so fille,ke predlozime do Admin,veruvam deka ke se postapi taka...nema smisla igrata ako ne moze da se igra,neli..
Thank's na predlogot
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 20:09
Вака, игрите можеме да ги затвориме, и да отвориме нови, со истото име. Така нема да има кочење на страниците. Од вечерва ќе почнам со средување на тоа. Како прв поим ќе биде последниот од претходната игра.
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 20:16

поддршка за идејата со игритемафтање

igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 03:07
a da se napravi nesto da se igra vo parovi
asocijacija vo parovi
JOIN THE FAMILY
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 09:04
pa bi mozelo, samo kazi kako ja zamisluvas igrata. Objasni malku
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 09:05

Vo parovi??

Mene ne mi e bas sfatlivo,ama posoci go tekot na igrata,da vidime dali e vozmozno da se igra na takov nacin...


Изменето од Valerija - 28.Септември.2007 во 09:22
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 09:06
Str8up,blagodarime za podrskata!!
Pozdrav
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 13:36
Igrata asocijacija i kaladont koi imaa golem broj na postovi se odnovo otvoreni od la fille,ako imate drugi sugestii,slobodno pisete
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 00:48
treba da ima 4 aktivni clenovi za ovaa igra
2 para

primer

Valerija
La Fille

Acelera
Str8up

1.Znaci pocnuva ACELERA
2.ACELERA mu pisuva Lp na LA FILLE zbor,a LA FILLE mu go objasnuva (go asocira) na VALERIJA a VALERIJA odgovara
ako ne go pogodi VALERIJA, LA FILLE mu go objasnuva zborot na STR8UP
i taka

treba da se proba
epten e lesno i zabavno

JOIN THE FAMILY
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.