IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Сценарио за дестабилизација на Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сценарио за дестабилизација на Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сценарио за дестабилизација на Македонија
    Испратена: 25.Септември.2007 во 22:38
Денеска започна едно веќе видено сценарио за дестабилизација на Р.Македонија.
Сценариото започна со нападот врз пратеникот на ПДП Абдулјади Вејсели кој после говорот се враќаше на своето место да седне.
Од зад грб за врат го фати
пратеникот од ДУИ, Садула Дураку, поранешен командант во ОНА, кој почна да го дави.
По прекинот тепачката се префрли во ходниците,обезбедувањето на ДУИ, кој господ им дозволил во Собраниет да влегуваат, после во гужвата во ходниците удри новинар на А1.
Кај обезбедувањето на ДУИ во паркираните автомобили пред Собрание најдени се 2 автоматски пушки и 4 пиштоли.
Колите беа паркирани пред самиот влез на Собранието.
Навремената интервенција на полицијата спречи да се реализира сценариото каде очигледно требало и крв да падне.А крв кога паѓа тогаш голема е.
Изјавите на ДУИ и на СДСМ дека Таути Арифа била нападната од Мендух Тачи и била давена се дел од тоа сценарио.

Истата таа излезе пред камери, жива и здрава без прстите на Тачи на вратот, кажувајќи дека вербално била нападната од пратеници на ДПА и дека сето ова е замислете смислено сценарио на позицијата за дестабилизација на земјата.Бог да чува(крстење).
Јани Макрадули и Шекеринска даваат изјави, очигледно предходниот ден веќе напишани и срочени и планирајќи дека веќе и пиштоли заиграле, дека во Македонија демократијаат завршила и дека Никола Груевски и позицијата играат со ѓон.
Ги молам читателите да се вратата на почетокот и уште еднаш да прочитаат како се започна.
Вечерва пред Собранието има собрани Албанци кои протестираат и кои сакаат да влезат во Собранието и да го заземат.
Закани со оружје постојано се слушаат, полицијата го блокира целиот приод кон Собранието.Од Палома Бјанка до Црвен Крст се затворени улиците.
Ноќта е критична, не се знае кој правец ќе отиде државата.

А сигурно насетувате кој е мастермаиндот?
Па тој разбира се кога има вакви настани далеку е од државата и има битни состаноци, има говор во Обединетите нации.

Ми се гади од овој шлајм на Македонскиот народ кој ќе ја продаде сопствената мајка само да се врати на власт.
Тие што 15 години ја силуваат, блудничат и сквернават Македонија тие сакаат Македонија постојано да е врзана за кревет за да можат да се иживуваат кога ќе посакаат.
Тие што и се смееја на младата мома кога сакаше независна да биде, тие што постојано ја заплашуваа со војни и крвопролевања.
Тие што и го покажуваа средниот прст дека може да му се фатат.

Едно да ви е јасно говеда прикрени позади комунистичката идеја, со крв ќе го браниме уставниот поредок на Р.Македонија и ќе ви судиме ако повторно ја дестаблизирате нашата татковина.
Светот мал ќе ви биде, нема да има каде да се сокриете.

Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 23:34
Веќе се судриле 2 групи Албанци во центарот на Скопје.
4 повредени.
Ноќта според сценариото треба да донесе и жртви, бара крв.

Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 23:42
a da ne si ti scenaristot?
gledam do tancina go znaes.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 23:52
само што ова сценарио ќе биде кратко!
Blic Krig!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 23:58
Малку ли се 17 години за да ги научиш сценаријата на Бранко и СДСМ Браинваш фактори.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 23:59
Se e pod kontrola... ama cija?

Изменето од moira - 25.Септември.2007 во 23:59
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 00:01
ne zboruvaj gluposti
ostavi go veke covekot
ako stvarno e taka kao sto vikas
togas sto uste go"cuvas"
trgni go veke ednas za sekogas
a ne da go biras sekoj pat.
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 00:05
Мафијата го бира со полнење кутии, со фабрики за перење мозок.
Нема оставање, ја издрпа, ја силува Македонија 17 години и нема оставање.
А и тој не не остава.
Денеска го гледав на ТВ во ОН повторно ми беше блед, испиен, како денот пред паѓањето на Кингерот, неможел да спие, неизвеснота го копкала цела ноќ дали и ова сценарио ќе му успее.
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 00:22
ti si pijan be
od sto si zaslepen od omraza kon nego
ne gledas koj ustavri ti ja inazadil zemjata
a i da znaes ni jas ne go mrisam mnogu
ustvari ic!
uste kako komunist
ama toa sto ti go kazuvas nema blaga vrska
mora da pretstavucvas nekoj koj sto ti kazal tuka da go ocrnuvas(ako e mozno poveke nego sto e)
ama toj da ti "gospodari" so zemjava
e toa e previse
i kolku sto znam najocigledno polnenje na kutii bese ona na izborot na boris trajkovski
ako nekoj ne misli taka
togas e najgolem slepec i naivec u zemjava.
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 00:27
Да Борис Трајковски ја направи приватизацијата.
Бранко ја издигна Македонија на едно повисоко кокаинко ниво.
Оди лечи се бе.
Омразата е здрава работа ако е оправдана.
Пијан или не Бранко прашај го.
Он има искуство и промили ќе ти кажи.

Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 00:40
vidov samo
deka i ti si eden od slepcite
ama koga mrazis nekoj
ne gledas nisto naokolu
 
e,pa togas ako toj ti e najomrazen
na narodot ocigledno ne mu e
stom go "saka" tolku dolgo
ili sto vikas izgleda narodot ne e bas vored
ustavri  epten ne vo red
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 00:49
Омразата е здрава работа ако е оправдана.

Да те прашам нешто за Бранко Црвенковски правиме муабет или за мајка Тереза?
Нешто муабетов што го правиш не ми оди ко за Бранко да е.
Или со IQ имаш проблем.


Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 01:20
se prasuvam dali on cital za Nikolae Chaushesku?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 01:42
Незнам кој ја заклучил темава но јас ја одклучувам, ве молам без лични навреди и продолжете да си ги изјаснувате слободно вашите мислења. 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,548 секунди.