IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Славните без шминка!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Славните без шминка!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2016 во 08:32




Често се случува споредбата на фотографии на кои манекенките се со шминка и без неа да разочара многумина, но тоа очигледно не е случај со оваа убавица од Данска, која немала проблем да им дозволи на папараци фотографите да ја сликаат во опуштено и природно издание.


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2016 во 08:16

Гвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен Стефани

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2016 во 21:29

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2017 во 20:34

















Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2017 во 08:41

modelite-na-victorias-secret-se-daleku-porazlichni-bez-shminka-foto-2-01.jpg

Овие дами изгледаат совршено на сцена, но можеме да забележиме дека и во приватниот живот, кога немаат цела екипа од шминкери и фризери, нивната убавина е на завидно ниво.

Погледнете и направете споредба помеѓу тоа како изгледаа на шоуто и како изгледаат без грам шминка.

1. Марта Хант

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-02.jpg

2. Стела Максвел

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-03.jpg

3. Џоан Смолс

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-04.jpg

4. Џиџи Хадид

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-05.jpg

5. Лили Доналдсон

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-06.jpg

6. Рејчел Хилберт

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-07.jpg

7. Лили Олдриџ

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-08.jpg

8. Мариа Боргес

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-09.jpg

9. Алана Арингтон

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-10.jpg

10. Џордана Филипс

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-11.jpg

11. Јасмин Тукс

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-12.jpg

12. Сара Сампајо

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-13.jpg

13. Бела Хадид

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-14.jpg

14. Кендал Џенер

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-15.jpg

15. Адријана Лима

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-16.jpg

16. Тејлор Хил

izgledot-na-modelite-na-victorias-secret-na-shouto-i-zad-scena-bez-gram-shminka-17.jpg









Изменето од Valerija - 13.Февруари.2017 во 08:43
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2017 во 21:06

Хајди КлумХајди КлумХајди КлумХајди КлумХајди Клум

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2017 во 19:36





Алиша Кис
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2020 во 23:10
Забава на Гвинет Палтроу


Забава на Гвинет Палтроу


Забава на Гвинет Палтроу


Забава на Гвинет Палтроу


Забава на Гвинет Палтроу


Забава на Гвинет Палтроу


Забава на Гвинет Палтроу
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2020 во 11:16

1.  Жизел Бундхен

2. Алиша Кис

3. Селма Хајек

4. Лејди Гага

5. Џенифер Анистон

6. Мишел Фајфер

7. Џесика Биел

8. Џејда Пинкет Смит

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2020 во 11:18

Кејти Пери

 Кејт Бекинсејл

 Гвинет Палтроу

Сара Џесика Паркер

 Викторија Бекам

Сара Мишел Гелер

 Хелен Мирен

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2020 во 11:53






Алиша Силверстоун
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2020 во 22:05
koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-05.jpg


koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-07.jpg




koga-kje-go-ostavat-glamurot-doma-rijana-i-viktorija-bekam-vo-retko-prirodno-izdanie-bez-gram-shminka-08.jpg


Викторија Бекам
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141516
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.