IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Мотивација
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мотивација

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 22:55
Mislata za podobar / pokvaliteten zivot.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 18:43
nemam komentar za selekcijata na materijalot i nacinot na koj e prenesena
ako treba da dadam ocenka za ucebnicine (so isklucok na angliski) i voopsto za cel sistem vo obrazovanieto....0 kje e mnogu -100
i posle kje imas motivacija????
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 12:59
не  само  што немам  мотивација,  туку немам и концентрација тага
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 13:11
Toa sto nemas motivaacija pravi da nemas koncentracija

Eve nesto sto sigurno  ke ti pomogne za Koncentracija намигнување


Deep Learning: Enhance Memory & Concentration
Summary:
Just slip on your headphones and listen to Deep Learning. Within minutes memory receptors are gently stimulated as precision frequencies shift your brain into perfect balance. In this state of heightened receptivity, the clarity and speed with which you can concentrate, study, integrate and store information is profoundly improved.
Deep Learning provides 60 minutes of precision-engineered theta frequencies combined with rich, resonant music to offer a quantum leap in concentration and clarity of thought.

Brain Sync - Deep Learning

MoreInfo:
http://www.brainsync.com/brain.asp?id=16&title=Deep-Learning

Ever wish you could learn more, faster, and retain the information longer? Stimulate your memory receptors and neural pathways with the Theta frequencies embedded in this program. They'll help you increase your clarity of mind, profoundly improving your ability to study, integrate and store new information. Use this tape whenever you feel the need to absorb new ideas and procedures quickly. You'll be astounded by the results!

Theta frequencies and music only.
Run Time: 60 minutes.

-------------------------------------
Donwload : http://rapidshare.com/files/10259835/DeepLearning.rar.html
голема%20насмевка
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 16:55
Мотвацијата е гориво кае ја става во погон машината наречена човек. Без неа немаљ движење, нема акција, нема резултати... Колку е поквалитетно горивото, толку и резултатите ќе бидат по воочливи, а и самата машина подолго ќе работи.
Чиста математика.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 21:22
Едноставно она гласчето ти вика
Абе муле едно, глеаш дека иде тест уште малце, сакаш кец да добиеш


Изменето од zabegan - 03.Февруари.2008 во 21:22
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 21:52
Abe nekoj motiv poseben ne moze sekoj da najde..ama na nekoj nacin treba da se setime deka stvarno e ubavo cuvstvoto koga si naucil si dobil dobra ocena i posle uzivas se si otkacil a drugite se macat..inace najtesko mi e da sednam da ucam koga se zatopluva vremeto koa mi se seta!! help..
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 21:58
Originally posted by Eli Eli напиша:

Abe nekoj motiv poseben ne moze sekoj da najde..ama na nekoj nacin treba da se setime deka stvarno e ubavo cuvstvoto koga si naucil si dobil dobra ocena i posle uzivas se si otkacil a drugite se macat..inace najtesko mi e da sednam da ucam koga se zatopluva vremeto koa mi se seta!! help..


Еве ти еден предлог за учење и додека шеташ кога е убаво времето:
Соберете се неколкуу другарки од кои секоја ке
научи нешто од некој предмет. Додека шетате раскажувајте си меѓу себе за тоа што сте научиле.
Ајде бе, големи сте, уште ли треба некојда ве учи!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 22:20

Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 08:13


edno vreme imav tema MOTIVATORI i DEMOTIVATORI !!!

ama sega mislam deka e izbrisana ...

Vi posakuvam prekrasna nedela !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 10:21
Originally posted by zbunet zbunet напиша:


добра мотивација ќе учам ќе учам!!!!!!!
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 16:28
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Eli Eli напиша:

Abe nekoj motiv poseben ne moze sekoj da najde..ama na nekoj nacin treba da se setime deka stvarno e ubavo cuvstvoto koga si naucil si dobil dobra ocena i posle uzivas se si otkacil a drugite se macat..inace najtesko mi e da sednam da ucam koga se zatopluva vremeto koa mi se seta!! help..


Еве ти еден предлог за учење и додека шеташ кога е убаво времето:
Соберете се неколкуу другарки од кои секоја ке
научи нешто од некој предмет. Додека шетате раскажувајте си меѓу себе за тоа што сте научиле.
Ајде бе, големи сте, уште ли треба некојда ве учи!


Abe dobro ne me sfakaj ti tolku bukvalno znam ja kako da sednam ama vikam deka e tesko koga gleas ubavo vreme nadvor,site setaat a ti treba doma da ucis!!A inace tvojov predlog ne e los,ama toj sleduva odkoga ke se nauci pa nadvor da si povtoris a?? hahaha abe ja koa ke iskocam nema za skolo da zboram so drugarkite togas ke uzivam ps.fala za sovetot
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:48
Сега пред малку завршив со учење, не ми требаше многу време, едноставно ми се погоди денот. Ама кога не оди навистина не оди, успеав еднаш ( мислам дека е рекорд) цел час и пол да учам лекција по филозофија... Многу ми беше тешка и несфатлива, почнав коси да скубам и на крај ја оставив... Утредената кога седнав пак да ја учам ми се виде многу полесна, не знам зошто ама ете... Инаку имам читано дека за концентрација помага жолта боја, па опкружете се со жолто
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 22:11

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.