IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Романтика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Романтика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 59>
Автор
Порака
VkusiMe_M Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 515
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VkusiMe_M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 15:33
Pa zavisi Italijanska kujna ich toa ako ti e po vkus kje mora da go narachuvame.. ali nasha tradicionalna Makedonska kujna mozhe nema da se razocharash
Itn...
Кон врв
Merlinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 800
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Merlinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 15:37
Originally posted by VkusiMe_M VkusiMe_M напиша:

Pa zavisi Italijanska kujna ich toa ako ti e po vkus kje mora da go narachuvame.. ali nasha tradicionalna Makedonska kujna mozhe nema da se razocharash




 DOGOVOR KUKA GRADI
mErLiNka & KeNeDi
Кон врв
VkusiMe_M Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 515
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VkusiMe_M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 15:39
hmmm... ovo DOGOVOR KUKA GRADI i od drugo mesto mi e poznato
Itn...
Кон врв
Merlinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 800
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Merlinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 16:04
Originally posted by VkusiMe_M VkusiMe_M напиша:

hmmm... ovo DOGOVOR KUKA GRADI i od drugo mesto mi e poznato





MOZE
mErLiNka & KeNeDi
Кон врв
VkusiMe_M Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 515
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VkusiMe_M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 16:09
100% sum siguren deka mi e poznato !
Itn...
Кон врв
mitko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 739
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mitko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 21:38

romantika i politika vo trent e na praven fakultet....nekoi delovi od ustavot i dve casi konjak...taka imam slusnato...........

fintata e da nemas devojka a silno da ja ljubis........
Кон врв
mitko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 739
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mitko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 22:31
amstel amstel geni from the block
fintata e da nemas devojka a silno da ja ljubis........
Кон врв
mitko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 739
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mitko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 22:34
moabetot e vrvka...znaes kakoizgleda vrvka?so mnogu konci isprepletena voprostorot....znaci nema moabet se e ova trosenje vreme...ako me razbiras
fintata e da nemas devojka a silno da ja ljubis........
Кон врв
mitko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 739
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mitko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 22:37
ne mikaza dali se slozuvas?ke mikazes ili koj sum pa jas mene da mi kazes a?
fintata e da nemas devojka a silno da ja ljubis........
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 23:48
Originally posted by mitko mitko напиша:

romantika i politika vo trent e na praven fakultet....nekoi delovi od ustavot i dve casi konjak...taka imam slusnato...........

Koj del od ustavot????
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2005 во 23:49
Sakam romantika,sakam da sum iznenadena no vo odredeni momenti.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2005 во 15:48
Za romanicnite veceri treba da se ima inspiracija. Treba odvnatre nesto da ti kaze.
Originally posted by romantic heart romantic heart напиша:

dali si romantichen tip?  ili za tebe toa e nevazhno i gubenje vreme

shto e za tebe romantika, ama bez klasika odgovori "svekji, tivka muzika" ajde neshto pooriginalno predlozhete za romantichni vecheri shto da se pravi...

Кон врв
sweet eli Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2005 во 19:43
Originally posted by amstel amstel напиша:

Mislam deka ne treba da se preteruva so romatnikata.Sekogas treba da go odberesh vistinskiot moment a ne e vazno kako se pravi toa.

tochno, i nekoi ednostavni raboti vo vistinskiot moment se mnogu romantichni

Кон врв
VkusiMe_M Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 515
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VkusiMe_M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2005 во 09:23
Koga dvajca se sakaat iskreno  se shto kje napravat e romantichno za niv makar i edna chasha pivo da se ispie u kola na vodno e romantichno.
Itn...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 59>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.