IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Туристички агенции
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Туристички агенции

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
Автор
Порака
emi1987 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 14:05
Originally posted by ivonceto ivonceto напиша:

ME ISPOPLASIVTE , IMAM UPLATENO ZA SPANIJA WOOOOHOOOOOOO PREKU NEHAR


Iskreno te zalam...jas lani bev vo spanija preku nehar i iskreno voopsto ne se organizirani. Mislam ako odis vo Lloret kade i da te smestat nema da bides mnogu daleku od plaza ili diskotekite, no sepak moze da te kacat na ridot i dusata da ti izleguva sekoj den koga se vrakas od plaza. Ti vetuvaat eden hotel a vsusnost tamu koga ke stignes hotelot sto ti go vetile ne ni postoi. Jas uplativ za nekoj si hotel Santa Marija, a od nego ni traga ni glas i ne smestija prvo vo eden pa posle 5dena vo dr i taka maltretiranje. No i pokraj se ne dozvoluvaj toa da ti go rasipe odmorot, ne vredi tolkav pat za edna agencija se toa da go unisti.

Inaku iskreno vi ja preporacuvam Aurora tours, imam patuvano so niv i sekoja cest na organizacijata. Extra, stvarno imam samo pozitivni zborovi za niv...pozz
Кон врв
emi1987 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi1987 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 14:11
Originally posted by marjancica marjancica напиша:

Originally posted by bibce bibce напиша:

.....eve jas kako  turisticki  rabotnik..vrabotena vo edna od poelitnite  agencii  vo  Skopje(Makedonija)..edno Bi  kazala.....mnogu  e  tesko  da  rabotis  so  luge.............nemozes  na  site  da  im  ugodis........sekoj nesto  bara.............i sve da mu bide  ponudeno  pak  nesto  ke  mu  fali....eve primer..............otide  edna  stranka  vo  egipet  i  koga se vrati  sliki ni pokazuvase  i  od sve zadovolen  sve  bilo  ok.............samo  imalo  korali  vo  moreto  i  go  bockale  koga se banjal??????....e pa sega  nie li sme  vinovni  sto  crvenoto  more  ima korali...........ili  vo  makarska  duvalo  veter  od  levo  a  ngovoto  uvo  od  levo  bilo bolno  i  on  nastinal..i  imalo ezovi  vo  moreto????..........ama toa e  STRANKATA  SEKOGAS  E  VO 
PRAVO...............toa e nasata  parola.....................


hahahahaha....tak je...


ok do nekade si vo pravo, tesko e da rabotis so luge i site da bidat zadovolni (pogotovo za navedenive primeri),jas bev vo Egipet i bolji odmor ne sum imala, no kazi mi dali e profesionalno da prodavas aranzmani a voopsto da go nemas napisano imeto na hotelot?? eve konkretno SAVANA nudi za 200 evra hotel+carter+dorucek vo turcija...pa kade go ima toa, koj hotel e kakov e ..nikoj ne znae. ili pak vetuvas hotel vo centar,a go smestuvas covekot vo naj zabutanata periferija....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 14:11
Фалкон, Савана, за мене најдобрите.
Не би патувала со Нехар, Магелан....
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2009 во 15:20
големо%20гушкање


Изменето од Kali - 29.Јуни.2009 во 19:14
Кон врв
ivonceto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivonceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 14:26
koga ke si dojdam ke vi pisam kako bilo
Кон врв
aleksandra88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandra88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 16:02
dali nekoj e bil nekade so FIBULA i dali e zadovolen od nea.
Кон врв
alekmacedon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekmacedon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2009 во 15:13
Neznam kako zaletav na forumov ama da pisam nekoj zbor. Od iskustvo sto dosega sum go imal vo patuvanje ovaa godina edno mi stana jasno, deka vo pomala i ponepoznata agencija dobiv mnogu poubavi uslovi na patuvanje otkolku vo "golemive" i toa e fakt.Nema da kazuvam iminja na "golemi" i "mali" zoso site gi znaete koj se no ovaa godina iako bev skeptik i mislev ke se izmaltretiram za cudo se pomina besprekorno. Ako tie "golemite" nemozat da te smestat vo hotel 10 dena na edno mesto bez nekoi nivni intrigi, ovaa godina edna "mala" na ponudata Skopje-barcelona-tangier-Casablanca mi ovozmozi odlicen prestoj vo tri hoteli , ferry brod , i vodici.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 17:46
Koja reklama za crnogorsko primorje .......газење%20од%20смеење

Crnogorac
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 17:52

.



Изменето од mistake - 30.Јануари.2011 во 19:02
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 10:48
za onie so avanturisticki duh i podlabok dzeb....PESKIR TURIZM e vistinskiot izbor.големо%20гушкање
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 20:22
ja menjame strata grupa koja si odi od Crna Gora i edni gi znaev i pocnaa da kukaat, vakvo bilo onakvo bilo
 - Pa so ne otidovte vo Hrvatska ?
 - Pa skupo.
 - E da, skupo.
Кон врв
igorcence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igorcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2009 во 14:36
Sakam da ja posetam Switzerland,dali nekoj znae turisticka agencija koja vrsi turisticki prestoj vo taa drzava? odnapred vi blagodaram
Кон врв
igorcence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igorcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2009 во 14:40
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Lugje daj kazete nekoj agencii zaglaviv so 4 a nemat nisto sto sakam тага
i za mene nema jas sto sakam
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2009 во 14:58
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Koja reklama za crnogorsko primorje .......газење%20од%20смеење

Crnogorac
 
Уште да не требаше и све сами жените да го коваат „гвожџето„ арно би билосмеење
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.