IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Лондон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лондон

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Лондон
    Испратена: 07.Септември.2007 во 16:50
Виртуелниот ноќен клуб во Лондон е единствен од таков тип во светот. На ѕидовите се менуваат слики од целиот свет односно реагираат на сензор кога некој ќе се приближи. Кога ја ставате чашата на масата, шанкот прима сигнал кое пиење го пиете.

Големите платна на кои се прикажуваат разни слики може да се видат во ноќниот клуб Twentyfour, кој е сместен во улицата Kingly во Лондон.

Во просторот се инвестирани 2 милиони евра, а може да го посетуваат само посебни членови на клубот. Сликите, кои се менуваат со помош на инфрацрвени сензори кога некој ќе застане пред платното, ги прикажуваат најубавите локации од светот, како што се плажите на Хаваи или Гранд Кањонот. Може да се постави и виртуелен аквариум со риби кои ги гледат гостите.

- Големото платно е наменето за гости кои сакаат да се опуштат во потполност. Во светот има премногу мрачни клубови, но ова е добра промена - рекол Крис Каларко, кој го дизајнирал целиот простор.

Исто така e интересно примањето на нарачки кое можете да го направите со едноставно ставање на чашата на маса. На масата постојат сензори кои ќе испратат сигнал до шанкот каде ќе разберат за која пијачка станува збор. Доколку со рака го пипнете шанкот, од него ќе порасне цел вирутелен цвет.

- Луѓето може да играат и да се забавуваат со виртуелните играчки кои ги поставивме низ целиот клуб - заклучил дизајнерот.


Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 20:57
wow bas interesnoголема%20насмевка
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 23:14
eh-london,newyork-bez niv svetot ne bi bil ist!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.