IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Јога или пилатес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јога или пилатес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 21:18
so e tova? изненадување pilasooooooooo?

Изменето од anakin - 31.Мај.2008 во 21:18
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
katence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 04:41
PILATEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSS
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 11:42
20 МИНУТИ ЈОГА ДНЕВНО =1 ЧАС АЕРОБНИ ВЕЖБИ, ПРИЗНАТА Е ОД СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА, СТАРА ПРЕКУ 5000 ГОДИНИ-НЕМА ДИЛЕМА ШТО Е ПОДОБРО.
 
ПИЛАТЕС ЗА ОСНОВА ЈА ЗЕМА ЈОГАТА СО НЕКОИ ДОДАТОЦИ, НО МОЖЕ ЛИ НЕШТО ДА ЈА ЗАМЕНИ ХАТА-ЈОГАТА?
(ИМА ПОВЕЌЕ ВИДОВИ ЈОГИ, ЗАТОА ЈА НАГЛАСИВ ХАТА ЈОГА)
 
ПОЗДРАВ ДО СИТЕ ФОРУМЏИКИ (И ФОРУМЏИИ АКО ГИ ИМА) КОИ ЈА ПРАКТИКУВААТ ОВАА, ПО МЕНЕ ГЕНИЈАЛНА МЕТОДА.големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 18:50
jas sakam da pocnam da vezbam joga,ama ne znam od kade da pocnam,se rasprasuvav citav,ama nekako slabo...ima nekoj od forumov sto se razbira vo ova da mi dade nekoj sovet kako da pocnam?prof. po etika mi rece da sum pocnala so vezbi za vratot i zglobovite na racete pred spienje..toa i go praktikuvam,ama sakam dopolnitelno objasnuvanje...
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 23:29
Практикував јога и пилатес. И на двата к*рса подеднакво ми беше убаво, само што ми требаше повеќе време да се навикнам на јогата. Ти препорачувам и јога и пилатес.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 15:21
fala za sovetot defma ke probam i pilates,samo sega malku poveke sum skoncentrirana na jogata!
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2008 во 23:10
da,moze mnogu da ti pomogni jogata vo vrska so tvojot zdravstvsn problem.zboruvam od licno iskustvo!vezbam cetiri godini i prekrasno se cuvstvuvam,vezbam i doma,ednostavno na teloto toa mu treba,tie nezni maksimalni istegnuvanja,asanite,opustenosta.ja pretpocituvam jogata!
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 08:16
Dali nekoj znae kaj ima vo centar negde joga i ako znae moze li da ostavi broj?
Neso so koleskava sakame da se relaxirame голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 19:03
јога во секој случај потоа пилатес
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 19:12
sepak odlucivme so koleskava od mart na hata joga намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 21:07

Активно 2 години вежбав -Hatha Joga,сега дома вежбам,имам татами и приватно доѓо така да не мора да издвојувам финансиски сретсва.
Љубов и само љубов
Кон врв
Dora Bakojani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dora Bakojani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2009 во 22:09
jas sum za pilates povekje!
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 00:52

Пилатес исто е добро,но јас повеќе сум за јога.
На дело
Љубов и само љубов
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 01:23
sum praktikuvala i pilates no definitivno sum za joga...eve veke nekoe vreme odam i sum prezadovolna kako psihicki taka i fizicki.....vo sekoj slucaj sum po cel den nasmeana i pozitivna kon se vo zivotot....
preporacuvam joga...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.