IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Магија за заљубување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Магија за заљубување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 151617
Автор
Порака
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2014 во 18:22
Originally posted by dikiti dikiti напиша:

не сум пренапорен значи на fb не и пишувам многу затоа што несакам да бидам напорен несакам да ја замарам ке и пишам онака само како си што си правис што има ново и тоа е тоа несакам да ја замарам многу

тогаш биди малку директен, покажи заинтересираност
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
covek12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај covek12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2015 во 10:27
Постојат ли стварно?
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2015 во 09:26

Не ми се верува дека верувате во вакви работи. ох

Кон врв
covek12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај covek12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2015 во 22:19
дали некој прави магија за заљубување? и дали постои такво нешто?
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2015 во 23:25
Edna sto mi kazuvaa vikala na fax za na brat i devojkata abe taa madzii mu napravila poso ne ja sakala za snaska
Inace veruvam vo magii sto posto i mene madzija mi napravil budala.   
Кон врв
covek12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај covek12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2016 во 02:28
Знае ли некој што прави магија за заљубување?
Кон врв
BUMFRANK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUMFRANK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2016 во 20:39
Originally posted by covek12 covek12 напиша:

дали некој прави магија за заљубување? и дали постои такво нешто?


За правење магии прават , но не верувам дека успева поготово не сум сигурен за магијата за заљубување
Кон врв
refreshing Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Февруари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај refreshing Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2016 во 00:06
Sovremena kusa definicija za magija e sekoja najnova tehnologija vo svetot...
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2017 во 23:02
Trepnes tri pati so ocite,med so bademi,i edna minuta gledanje vo oci,ama pogled da ne se trgne,
i gotovo zavrsena rabotata:))Ke nema sila sto moze da razdeli:))
:))Caoooo

p,s.luge se zezam jas nemoj nekoj vaka taka:))pa da pravi med
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2017 во 06:00
љубовљубовљубовљубовљубов
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2017 во 15:07
samata ljubov e magija...sto e tua cudno црвенеење
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 151617
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.