IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Магија за заљубување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Магија за заљубување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
Автор
Порака Обратен редослед
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Магија за заљубување
    Испратена: 08.Ноември.2017 во 15:07
samata ljubov e magija...sto e tua cudno црвенеење
vivi
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2017 во 06:00
љубовљубовљубовљубовљубов
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2017 во 23:02
Trepnes tri pati so ocite,med so bademi,i edna minuta gledanje vo oci,ama pogled da ne se trgne,
i gotovo zavrsena rabotata:))Ke nema sila sto moze da razdeli:))
:))Caoooo

p,s.luge se zezam jas nemoj nekoj vaka taka:))pa da pravi med
Кон врв
refreshing Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Февруари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај refreshing Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2016 во 00:06
Sovremena kusa definicija za magija e sekoja najnova tehnologija vo svetot...
Кон врв
BUMFRANK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUMFRANK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2016 во 20:39
Originally posted by covek12 covek12 напиша:

дали некој прави магија за заљубување? и дали постои такво нешто?


За правење магии прават , но не верувам дека успева поготово не сум сигурен за магијата за заљубување
Кон врв
covek12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај covek12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2016 во 02:28
Знае ли некој што прави магија за заљубување?
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2015 во 23:25
Edna sto mi kazuvaa vikala na fax za na brat i devojkata abe taa madzii mu napravila poso ne ja sakala za snaska
Inace veruvam vo magii sto posto i mene madzija mi napravil budala.   
Кон врв
covek12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај covek12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2015 во 22:19
дали некој прави магија за заљубување? и дали постои такво нешто?
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2015 во 09:26

Не ми се верува дека верувате во вакви работи. ох

Кон врв
covek12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај covek12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2015 во 10:27
Постојат ли стварно?
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2014 во 18:22
Originally posted by dikiti dikiti напиша:

не сум пренапорен значи на fb не и пишувам многу затоа што несакам да бидам напорен несакам да ја замарам ке и пишам онака само како си што си правис што има ново и тоа е тоа несакам да ја замарам многу

тогаш биди малку директен, покажи заинтересираност
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
dikiti Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dikiti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2014 во 02:47
не сум пренапорен значи на fb не и пишувам многу затоа што несакам да бидам напорен несакам да ја замарам ке и пишам онака само како си што си правис што има ново и тоа е тоа несакам да ја замарам многу
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2014 во 21:33
Originally posted by dikiti dikiti напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by dikiti dikiti напиша:

jas veruvam vo magii bidejki do sega sum nemal devojka a veke imam 21godina neznam zasto ne mi uspeva vo toa no sim se zaljubuval vo mnogu devojcinja i ima koi ne sum ni gi videl voopsto vo zivo i mi se svigale onaka labavo mi bilo...pred nekoe vreme zapoznav edno devojce na staza i se gledavme skoro sekoj den po dvapati no do sega vo niedna ne sum bil taka zaljuben(zatreskan kao vo ovaa) pa vikam da ne mi napravila ona magija ja da se zatreskam vo nejze ama ona kako da me odbegniuva sea po posledno vreme :/


Pa te odbegnuva, sugurno misli deka magii i pravish za da se zaljubi vo tebe


pa neznam dali e toa a mislam deka saka i ljubomoren da ma napravi poso drugari moi sto gi poznava niv gi vika skoro segde a mene ne ama toa malce potesko ke i bide da me napravi ljubomoren

или си пренападен па те одбегнува...
 ако мислиш дека пробува љубоморен да те направи возврати и, пробај да ја направиш ти неа љубоморна и сеа ако успееш значи осеќа нешо трепкање
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
dikiti Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dikiti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2014 во 10:54
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by dikiti dikiti напиша:

jas veruvam vo magii bidejki do sega sum nemal devojka a veke imam 21godina neznam zasto ne mi uspeva vo toa no sim se zaljubuval vo mnogu devojcinja i ima koi ne sum ni gi videl voopsto vo zivo i mi se svigale onaka labavo mi bilo...pred nekoe vreme zapoznav edno devojce na staza i se gledavme skoro sekoj den po dvapati no do sega vo niedna ne sum bil taka zaljuben(zatreskan kao vo ovaa) pa vikam da ne mi napravila ona magija ja da se zatreskam vo nejze ama ona kako da me odbegniuva sea po posledno vreme :/


Pa te odbegnuva, sugurno misli deka magii i pravish za da se zaljubi vo tebe


pa neznam dali e toa a mislam deka saka i ljubomoren da ma napravi poso drugari moi sto gi poznava niv gi vika skoro segde a mene ne ama toa malce potesko ke i bide da me napravi ljubomoren
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.