IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - На секое излегување трошам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

На секое излегување трошам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Прашање: ...
Одговор Гласови Статистика
23 [39,66%]
18 [31,03%]
10 [17,24%]
3 [5,17%]
1 [1,72%]
2 [3,45%]
1 [1,72%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
MoNiI Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2007 во 18:16
                PA KOLKO TROSAM PA TOLKO плазењеголема%20насмевка
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 01:31

ja na sekoe izleguvanje si shetam obi4no i ke si kupam neshto za lapkanjeплазењеплазењеплазењеплазењезадоволство

Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 01:45
Секое излегување се троши различно, но од дадените избори гласав за првиот.
Кон врв
macas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 730
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2007 во 23:47
se trosi razlicno...
zavisno od raspolozenie,drustvo i lokacija
zivej denes zosto vcera nema da se vrati,a utre moze i da ne dojdi
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 00:47
ич...седи дома и пиј си кафе
тоа е најекономично
со тие 70 ден за некое никакво капучино дома ке земеме 400 грама на мелење па има да пиеме еден месец газење%20од%20смеење
Кон врв
wila Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 00:50
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

ич...седи дома и пиј си кафе
тоа е најекономично
со тие 70 ден за некое никакво капучино дома ке земеме 400 грама на мелење па има да пиеме еден месец газење%20од%20смеење
кафе DA DOJDAM.........среќаKE VARITE?среќа
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 01:11
Бујрум...Таман да имам со кога да си играм со Барбики голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2007 во 19:53

Razlicno sekogash, no retko poveke  od 300 den. Ustvari kaj nas i nemozesh da potroshish mnoogu pari bidejki e prilicno evtino,osven ako ne castavash...

Prvpat koga izlegov  vo SK, kako brucoshka toa bese  vo Lady Blue na Dayoff i si poracav secena vodka i koga dojde kelnerot za da ja platam mi rece 100 den, a jas mu rekov ama jas poracav samo edna...a toj mi rece pa edna e tolku pari газење%20од%20смеење ...uf kolku li samo se zasramiv togashцрвенеење ama kaj nas secena vodka bese  40 den среќа
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 09:37
Ех emkas, одам јас во Прилеп или во Кочани и порачувам за цела маса кафе или сок, или и двете и келнерот ми вика (на пример) 150 и јас викам за цела маса, и тој ми вика, па да, за цела маса 150.

Инаку за излегување трошам нешто под 500 денари најчесто. Има инцидентно ситуации коа се троши и повеќе како на пример некое убо трансче со 500 денари само за карта, е тогаш се иде до 1000ка.

п.с. Ацелера, мене не ме викаш да си играм со количките на брат ти, А? плазење
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2008 во 03:32
ne trosham mnogu pari za izleguvanje...200den najmnogu za 4 dena, oti decko imam de neli i toj kavaler e
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 11:18
пааа...... секое излегување се седи некаде,.... бла%20бла значи 100 ден за топло чоколадо и сок..... еве 120 ( за двете заедно ).... после.... ако јадеме нешто +50..... такси до дома уште 40... и на што ми оделе мене после парите.... тајм%20аут
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 23:50
si trosam...sto za taxi, sto za jadenje, za pijacki....

ic ne se zamaram, gi zarabotuvam:))
a izleguvam povekje otkolku na faks koga bev:)


Изменето од Kali - 09.Март.2009 во 23:51
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 01:07
различно трошам........
зависи каде сум била вечерта
ама една пијачка е обавезна и цигари
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 10:56
500+        1000 ne ili mnogu retko

restoran

3-5 konjaka

salata

za jadenje

pa desert

i takakafic

3-5 konjaka

lesnici 1-2

poevtino si pominuvam vo kafic ama poleka poleka se prefrlam na restorani
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.