IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - СМЕЕ ЛИ МУСЛИМАН ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ИСЛАМ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СМЕЕ ЛИ МУСЛИМАН ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ИСЛАМ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 00:35
А ти текнува на она кутрото девојче (муслиманка) која пред неколку години на ораторската вечер на Правен факултет говореше за статусот на жената во Исламот и кога на крај од говорот ја извади шамијата од главата и ја изгази под нозете?
Потоа си доби сериозни закани, а јас ни глас не слушнав за девојчето. Далеку од тоа дека ја убија, ама сигурно заканата не била баш шала.
Што мислиш, како би реагирале нејзините доколку она реши христијанка да стане?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 00:38
e kako de i jas bi sakal da slusnam??

end off days 15...14...13....
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 00:40
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

А ти текнува на она кутрото девојче (муслиманка) која пред неколку години на ораторската вечер на Правен факултет говореше за статусот на жената во Исламот и кога на крај од говорот ја извади шамијата од главата и ја изгази под нозете?
Потоа си доби сериозни закани, а јас ни глас не слушнав за девојчето. Далеку од тоа дека ја убија, ама сигурно заканата не била баш шала.
Што мислиш, како би реагирале нејзините доколку она реши христијанка да стане?
 
Ne se sekiraj,ne si tolku zaloperen a ako veke si,eve uteha edna.... Istite koi mu se zakanuvaa ja imaat pod zastita "iako nikoj realno ne i preti" намигнување Se e namesteno od vas ZLOBNITE. Pa smislija ubistva i ubistva,,, luge se kolea kako bi go obvinile i iskrivile islamot,pa za edna takva rezija.... lesno covek mozes da platis. Ili toj vo Afganistan...


Изменето од ACELERA - 24.Август.2007 во 15:27
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 00:46

Мило ми е ако е така, дека оние кои и се закануваа сега ја имаат под заштита.

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 00:49
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Мило ми е ако е така, дека оние кои и се закануваа сега ја имаат под заштита.

 
намигнување ic da ne se sekiras.
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 00:49
Originally posted by Miralem1 Miralem1 напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Мило ми е ако е така, дека оние кои и се закануваа сега ја имаат под заштита.

 
намигнување ic da ne se sekiras.
 
PS: TESKO ONIE KOI NE VE SPOZNALE.
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 01:00
a Sto bi napravil musliman ako da receme negovata kerka od bilo koja pricina saka da go napusti islamot.....???????
(prasanjeto e do site muslimani)
end off days 15...14...13....
Кон врв
Sektas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sektas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 01:02
Ke i prai harakiri,ama so tup noz.голема%20насмевка
.............Тој е челник на назаретската секта. Дела 24:5
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 18:37
Не е битно дали смее. Очигледно за милиони муслимани во светот ова не е прашање на смее/несмее, туку прашање на потреба.

Според некои статистики, околку 6-10 милиони муслимани во светот преминуваат во христијанство секоја година. Ваквата статистика е причината заради која милитанството во исламот се гледа кај нив како единствен излез од кризата на аргументите. Но христиајнството порано било соочено со помоќни и попаметни непријатели (римска империја, отоманска, итн.) и секогаш излегло како победник. Нема сомнеж дека така ќе биде и сега.


Изменето од аџија - 01.Септември.2007 во 18:42
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 19:14
Originally posted by аџија аџија напиша:



Според некои статистики, околку 6-10 милиони муслимани во светот преминуваат во христијанство секоја година


газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење газење%20од%20смеење

Definitivno se nadmina sebesi deneska голема%20насмевка

10 godini x 10 milioni muslimani = 100 milioni vo hristijanstvo плачење
Lelee  site trgnale po nesvatlivoto газење%20од%20смеење

Aman be ne ni zemajte tolku vernici газење%20од%20смеење

Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 19:15
не ти е толку смешно колку што се правиш дека ти е. намигнување
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 19:20
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

А ти текнува на она кутрото девојче (муслиманка) која пред неколку години на ораторската вечер на Правен факултет говореше за статусот на жената во Исламот и кога на крај од говорот ја извади шамијата од главата и ја изгази под нозете?
Потоа си доби сериозни закани, а јас ни глас не слушнав за девојчето. Далеку од тоа дека ја убија, ама сигурно заканата не била баш шала.
Што мислиш, како би реагирале нејзините доколку она реши христијанка да стане?


Garant e ubiena, za niv zivotot nisto ne znaci
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 19:20
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:


Lelee  site trgnale po nesvatlivoto газење%20од%20смеење



Никогаш не би верувал во Бог, од кого Миралем и Калифот се попаметни.
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 19:27
Zal ti e  adzo sto neznaes sto veruvas. Nie ne sme pomokni od Allah
nego samo ja znaeme negovata mok i radi toa tolku go obozavame.

Sotebe vise na tema religija ,formula,medicina i boksiranje nema sto da
razgovaram . Ako znaes neso drugo kazi da pricamo голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.