IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Барам некој совет за мојата коса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Барам некој совет за мојата коса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 14:12
Mojata kosa si e ubava kafena kratka a ponekogash malku vitkata ne mi treba nikakov sovet bash mi e gustaтрепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
black angel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 20:59
NEUTRO NATURAL koristija ovaa maska za kosa od bademeovo maslo e sigurno ke ti pomogne mene mi e super od nea
you'll be right here in my arms,stop pretending,because in joy and sorrow i'll be only with you,you know your love 's the funeral of hearts!
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 21:42
imam svetlokostenliva kosa megutoa pocnuvaat i sedite veke taka da neznam kolku ke uspeat ovie soveti
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 21:44
c.c.c za sreka mi porasna kosa mislam deka soveti ke mi trebaat bidejki koa se 4eshlam mnogu mi e kube
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 21:47
c.c.c.c. nikogas ne sum sfatil so e toa c.c.c.c.c??????
nina pomogni da sfatamмечтаење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
JIMI JIM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JIMI JIM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 22:50
SISAJ SE LUSTER OKO DA NE TI TREPNE
JIMI JIM
Кон врв
KaTeNcE1111 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaTeNcE1111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 16:27
Originally posted by ekonomist ekonomist напиша:

nemam kadrava kosa nitu prava nikakva vo edna smislaтага
 
Ne e nisto strasno, ako imas nikakva kosa namesto da ja peglas zemi pena i izguzvaj ja ili da ti bide valovita, nema potreba da ti e prava sekogas i toa stanuva zdodevno, a za mrsna kosa neznam kako da ti pomognam zatoa sto i jas go imam istiot problem i uste ne sum nasla resenieтрепкање
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 18:42
Kaj mene obratno eсреќаKosata ja mijam ednas nedelno,voopsto ne mi e mrsna,ama bidejki mi e tretirana so solaris i farba so 12 %hidrogen mi e mlaku posuva od obicno.Stavam i maska,balsam,basam stp ne se izmiva,ja kratam redovno a pak imam ostri vrvovi.inaku mi e blago navitkana i mnogu retko ja peglam.Koga e potolo ja ostavam dase isuzi sma,a koga e postudeno ja susam so fen.
Preporacajte nesto za omeknuvanje i sjaj...
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 01:46
Originally posted by victoria victoria напиша:

Kaj mene obratno eсреќаKosata ja mijam ednas nedelno,voopsto ne mi e mrsna,ama bidejki mi e tretirana so solaris i farba so 12 %hidrogen mi e mlaku posuva od obicno.Stavam i maska,balsam,basam stp ne se izmiva,ja kratam redovno a pak imam ostri vrvovi.inaku mi e blago navitkana i mnogu retko ja peglam.Koga e potolo ja ostavam dase isuzi sma,a koga e postudeno ja susam so fen.
Preporacajte nesto za omeknuvanje i sjaj...


probaj so maskata na loreal (zolto pakuvanje), uspeva kaj mene
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 17:05
Sekoj den ja mijam i ja feniram kosata.Imam maska loreal za sjaj i protiv odstetuvanje koja sto mi ja stiti kosata i koja sto isto taka ja stavam sekojdnevno.
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 19:05
јас имам долга кафеава коса, не многу густа, ја мијам два пати неделно, бидејќи нема потреба за повеќе.се мрси, ама дури после три дена од миење, кога веќе и е време да ја измијам.не ја фарбам, многу ми е рано, ама ја виткам со фигаро од време на време, зашто имам права коса.не користам некои посебни препарати, и не препорачувам на никого, зашто, со многу препарати, се постигнува спротивен ефект, и се оштетува косата
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 21:09
На моево косиште топрвин му почнуваат маките.
Немам нешто убава коса, онака просечна. Лупам маски за коса, ваму-таму... али не е тоа- тоа. Имам лесно виткана коса, на краевите како однадвор исфенирана да ми е изгледа.

Се чешлам пет- шест пати... месечно.

Изменето од Tiggy Vicious - 24.Јули.2010 во 21:10
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 21:32
Немам некоја којзнае каква квалитетна коса, сува ми е и мека, лесно се обликува, лесно се растура. Никогаш не ми се мрсела. 
Бидејќи ја фарбам платинасто-плава и користам бланш и преливи, уште посува ми е од вообичаено, така да користам исклучиво шампони за високо-осветлена или руса коса, хранлив регенератор за коса и серум за висок сјај. Ја пеглам, ја фенирам и ја виткам понекогаш.....
Редовно се шишам,најмалку еднаш во 2 месеци за да се оддржува во форма, да се ослободи од сувите врвови и да се обновува од бланширањето.


Изменето од Glenn - 24.Јули.2010 во 21:32
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.