IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Неверство во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неверство во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 23:31
govedo koj e toj sto otisol ili toj sto go pustil da odi...izgleda i dvajcate se goveda sto pravat deca koga nema ljubav ili da go zadrzat brakot...izgleda denes e moderno deca pa razvod..
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 23:34
Pa na filmovite svite se razvedeni tamu u Amerika, a makeata ili ocuvot sekogas se poarni od originalite
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 23:51
Имаш три опции:
1.Да го оставиш и да го казниш со тоа што децата нема да му дозволуваш да ги гледа.Ова под услов ако си економски независна.Тој некое време може ќе тагува по децата ама бргу ќе се прежени и ќе си има други деца, а твоите ќе ги сака од далеку, но набргу ќе се помири со фактот дека не може да ги гледа, а за тоа ќе те обвини тебе и така ќе си ја олесни совеста.
2.Да останеш во брак заради децата, да се преправаш дека си му простила, а всушност да му вратиш со иста мера(може и повеќе оти заслужил).
3.Да се разведеш и да останеш со него во контакт заради децата.Тој сепак нив им е родител и добро е да има обврска спрема нив .Не да им плаќа издршка изречена со пресуда(издршките се многу мали), туку да му ги оставаш по неколку дена.Исто да не ги прекинуваш врските на децата со фамилијата на татко им. За тебе и децата ќе биде подобро.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 03:05
ллелелеее каква крајност ејј голема%20насмевка аман бееее така ли па затоа има и простување ....
 
 
ако и е за децата ке му се смири и ке си кути па он може и те како пак да си терк по свое а па уште повеќе ако економски е слаба....
 
ке трпи и те како....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 09:46
Ma neka mu plati na nekoj sto vozi bulduzer da go smacka, a na decata ke im kazuva deka od sto ne ucel bil opst rabotnik i zatoa nastradal. I decata se so petki ke bidat, volkot sit ke bide i ovcite na broj
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 14:41
Е ајде сега пак и вие - говедо, да платела да го згази булдожер... Малку е претерано. Како што кажав уште во најпрвиот пост, чест му прави што кога се заљубил во друга и кажал и се разделиле - место цел живот да лаже и да си има швалерка за надвор и жена за дома. Не е убаво што се случило во таков момент, тешко е и за Тамитами и за децата, ама не е најголемата трагедија во светот. На луѓето им се случува да се заљубат во момент што најмалку очекуваат. Доколку остане добар родител на децата (да контактира со нив, да ги сака, да плаќа алиментација) и искрен со Тамитами, нема зошто да го категоризирате како во примерите во првата реченица.

Опцијата 3 на Ванеса за мене е најразумна. Сепак има деца во целата ситуација и треба односите да се држат на цивилизирано ниво.

 

Изменето од Miriam - 18.Август.2007 во 14:44
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 21:57
ne zabagavejte vo krajnosti najlesno so se vika e da se razvedes a nejtesko e decata toa kako ke go podnesat,,,,,
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 23:42
Site deca uglavnom tatkovcite gi smetaat za moroni taka da nema da bide predizvikana golema steta
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 01:12
најлошо е ако почнал да се дрогира.
затоа што во неколку наврати, tamitami кажа, дека типот сам признавал оти не се препознава самиот себе. интересно, нели?
а такви девојки кои се спремни за забава по службени патувања може знаат и повеќе од едно трикче.
затоа децата подалеку од него, барање за медицински преглед, кој знае што има до сега фатено и плус забрана за приближување, бидејќи кој знае што може да направи во афектна состојба.
сигурно си е сигурно!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 04:34
Последново мислење не знам дали да газење%20од%20смеење или хипнотизиран
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 07:53
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

ne zabagavejte vo krajnosti najlesno so se vika e da se razvedes a nejtesko e decata toa kako ke go podnesat,,,,,


Od kade pa deka razvodot e najlesen?

Ne e vrska pa aj kje raskinam i povekje nisto ne me interesira za nego...

Sepak tamitami sama kje si odluci kako ponatamu bez razlika nie ovde sto "laeme"... ona najubavo si ja znae situacijata doma...
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 10:56
taka e, ona treba da si resi. Ima poveke opcii, samo treba da pazi da ja odbere  taa sto nema da se kae cel zivot, i od koga ke ja odbere da prodolzi da si go zivee mirno zivotot i bez nervozi, zato sto nervoite go rasipuvaat zivotot zdravjeto a eden ni e zivot.  I treba da se znae deka toa veke e sekojdnevie , 50% izneveruvaat i mazi i zeni i stana normalna rabota sto ne treba da se svati tolku tragicno nego da se najde resenie za prodolzuvanje na vesel zivot, zvuci grubo no toa e toa, napravenoto ne se poprava.

Изменето од brmm - 19.Август.2007 во 10:57
Кон врв
sara333 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sara333 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 11:30
Brmm,sakas da kazes deka ako tvojata zena te izneveruva ti bi prostil tuku taka i bi prodolzil taka lesno (so ogled da imate deca)? A, sto ako ti i prostis i ona pak go napravi toa po 2 pat? Kako velat "tesko e prviot pat, lesno e 2 pat".
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 11:43
Originally posted by sara333 sara333 напиша:

Brmm,sakas da kazes deka ako tvojata zena te izneveruva ti bi prostil tuku taka i bi prodolzil taka lesno (so ogled da imate deca)? A, sto ako ti i prostis i ona pak go napravi toa po 2 pat? Kako velat "tesko e prviot pat, lesno e 2 pat".
Ne rekov ova sto mi nametna. Ubo kazav, deka ona treba da si resi, a deka denes e to normalno i sekojdnevie toa e fakt. E sea....dali treba da si go rasipuva zivotot nekoj deka go izneverile? Pa ziveeme prosek da receme 60-70 god ( i to e mnogu na denesnicav) i sega treba cel zivot da sedime doma i da placeme i se zalime ? ne zezaj, to treba da se resi (kako sto misli ona) sto pobrzo i da se prodolzi da se zivee sto ponormalno se moze, vremeto leci se kako i da e. 

Изменето од brmm - 19.Август.2007 во 11:44
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.