IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Неверство во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неверство во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
диди Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Март.2017
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај диди Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2017 во 12:21
само да те поздравам и да ти кажам дека јас го поминав и тој пат. Го фатив маж ми со друга во која очигледно е заљубен. се разделивме доаѓаше молеше да се вратиме дека наводно расчистил со неа и сватил што губи. После неколку месеци дознав дека всушност воопшто не расчистил со неа и дека понатаму се гледа со неа. Згора на се имаме 3 деца и сме жртви на семејно насилство. Никогаш нема да заборавиш и никогаш вистински нема да му простиш. Секогаш во срцето ќе го имаш тој црв кој што на секое негово излегување ќе те наведува да размислуваш дали е со неа или не. Расчистиси во главата дека вината не е до тебе. Не си ти таа што фатила друг, не си ти таа што ги остава децата на милост и немилост. И на крај не си ти таа која што го растура семејството. Нападот е најдобра одбрана да знаеш. А дека ќе успееш, ќе успееш. Јас сум среќна што децата конечно ми се насмеани, весели и јас сум смирена и сталожена и реално можам да гледам на работите и да се соочам со проблемите за разлика од него. Вината нека си ја бара он не ти.
Кон врв
jov4e82 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Ноември.2018
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jov4e82 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2018 во 18:46
Zdravo na site imam 37 godini vo brak sme 8 godini imame 2 decinja
imavme ubav brak no od moja negriza odnosite ni se zaladija.
sednavme razgovaravme i rabotite se smenija pocnav nova stranica ispolneta so ljubov no posle nekoe vreme i fativ na soprugata chat ovi flertuvacki so eden nejzin prijatel, bese bolno iako mi kazuvase deka nema nikakva vrska se bilo sala, od revolt i bes najdov edna i samo ja slikav perverzno bez nikakov fizicki kontak se desi samo ednas i poveke ne mi paga ns pamet takvo nesto, soprugata mi gi najde slikite ja skrsiv totalno a sakam da promenam se sakam nov pocetok zasto ja sakam a znam deka i taa mene iako ne mi pokazuva, razgovarame i na sekoj mozen nacin baram da mi dade sansa. dajte nekoj sovet
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2018 во 22:55

најдете заедничко хоби, можеби планинарење, пинг-понг, велосипеди, таман за децата бонус дружба ...

не сум во брак, но ко да сум заради икс околности, та можам да кажам ако сте венчани нормално амортизер треба да е Црквата, најдете заеднички Духовник дури и не сакале да живеете Воцрковено, та од спунт да ве спомне во Молитвите, во спротивно терајте психолошки консултации, просто е, за секоја криза треба амортизер, по некогап доволно е самоиницијативно тоа да се истера, понекогаш ниту цело пошироко Семејство не може да помогне, особен случај со градските и веќе ни по Комшии не одат на кафе а не пак редовно со Роднини да си полираат Чест, останува само пријателско колегијално амортизирање а тоа е повеќе за шмирглање чалам отколку полирање Чест ...

скинете го фејкбук од својот живот, сакале нејќеле местото пред се' се користи за маркетинг и војаеризам агитпроп и сајбер-секташтво за претурање претежно трендови и похоти, дека е лесно не е, лајкохолизам не е заебанција ама ќе треба време за да разбереме дека Народ по социјалките се навлекува, тоа еФорум знае да навлече Чоек каде под псевдоним се тера дебата, а не пак ќумез ко фејкбук каде личното прераснува во себично, каде најчесто најдобрите амортизери се живеење туѓи животи и сплеткарење од немукает, сетне чорба и еден убав збор на Ќена ти да и каже некој лично ојде Бате ти утре од инат кај комшиката и ето га кој ви е крив што не сте разбрале дека местото и за небрачни е жива кал од аспект на К*рвалук, просто е и 50% само да се изврзани таму луѓе заради вакви или онакви телесни похоти и вас а за жал и вашите Деца ќе ве заплиснува таа енергија, зар живеејќи во Скопје не го дишете од спунт сето загадување, шти очекувате!?

знам горниов абер болно звучи, посебно ако фејкбук ви станал главна спона за информирање комуникација и дружење, капак ако најубаите спомени таму ги споделувате и тоа е тоа, електро-бројлери кои само чекаат ден кога че спука некоја електро-депресија од каква и да е природа, та чим тоа го верглаат виртуални гуруа што понатака [1]

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.