IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Спомени од вашата свадба...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Спомени од вашата свадба...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 19:34
абе еве сеа и еден колега го глеам 360 гости викнал. ужас!
ко ке ми текне...ке дојдат ке пукат сеир ке се изнаскокаат ке се испрепотат и така испотени ке се испосликаат и да ти е срам да ги стајш сликине у албум. КРШ! РЕЗИЛ! БРУКА!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 19:35
[/QUOTE]
se slozuvam so vili2121 mada e glupo tpa sto ke vidis na svadba nekoi koi ne gi ni znaes voopsto ali sepak svadba si e svadba i toa se pamti[/QUOTE]


сонце ти и вака ке памтиш...убав ручек со тивка музика во некоја летна бавча моабет смеа а у...бољи тоа ке го памтам него пијани будали кои кршат шо ке стигнат.


Изменето од blueprayer - 19.Февруари.2009 во 19:35
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 01:58
Sakam svadbi, zs toa po mene e eden den kaj so mladencite se vo centarot na vnimanieto ,a zar ne se radvate ko ke vidite devojka VO BELO
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 02:03
Originally posted by galenaa galenaa напиша:

Sakam svadbi, zs toa po mene e eden den kaj so mladencite se vo centarot na vnimanieto ,a zar ne se radvate ko ke vidite devojka VO BELOТууууу.......јас се палам на бело.......
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 10:56
кога би се вратила сега во тоа време воздивнувањепарите што ги испофрливме на џингрлака за некои луѓе кои дотогаш не сум ги видела би си ги уплатила фино во некоја агенција и би си отишла со моето либе во Париз или некоја друга романтична дестинација
вака,истуривме едночудо пари,а сепак после свадбата пола беа незадоволни -од музиката,од непуштањето клими,од местото на седење,од хранатабла%20бла
прво што ќе им  предложам на моите деца е патување кое ќе го памтат цел живот
многу од нас никогаш не излегле надвор од државава зашто се нема пари,нели,сепак направиле свадба и со 400 гости
“па што ќе речат комшиите,како да сме имале нешто за криење ако нема свадба“лутина
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 16:29
Слично ко Анџелина, се радував на свадбата зашто ќе си ја носам убавата ми венчаница, зашто ќе ги видев моите, оти сум далеку многу и кога заврши се после неколку дена сфатив дека попокварено, понеблагодарно и побезобразно од човечкото суштество нема.
И ден денеска му спомнувам на сопругот дека да знаев какви дебили ќе излезат некои од тие „ценетите гости„ никад немаше да ги поканам и да трошам пари на нив.
Свадбата не беше огромна, имавме таман гужва, средна свадба од 85/90 души сосе нас.Искрено од оваа временска дистанца ако размислувам да знаев ќе ги поканев само оние што стварно вредат во нашите животи а такви преку сила ги има 15-20 души а ние ќе отидевме некаде на топличко сами на 2 недели да уживаме еден во друг а не да им служам на некои си што освен штета ништо др.не преставуваат за мене.

Изменето од GlenKlouz - 20.Февруари.2009 во 16:31
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 18:20
Eeeee ne rekle dzabe da vi gi imam godinite ama pametot neголема%20насмевка. Da se prashuvam sega verojatno kje go povtoram istoto. Svadbata ja organiziraa, spremaa "starite" a nie shetavme bidejki beshe letoголема%20насмевка a prethodno ziveevme zaedno pa na baranje na 'starite" moravme da se upristoime.
Gosti, na mamite i tatite i malku nashi prijateli. Spomen, ona bacuvanje po tri pati, leleee mislam deka ushte mi se ezi kozata. Den denes imam averzija i koga odam na svadba ne bacuvam nevesta ...samo cestitam od distanca.изненадување
 Site igraa pa i nie, te da vodi momceto, momceto do babata, snaata do svekrvataсмеење... i na kraj spas..pakuvanje shto ti dojde pri raka i beganje na "meden mesec" e tamu...намигнување
Sekomu poracuvam svadba moze da se preskokne ama patuvanjeto nikako. Da sme zivi i zdravi i za 25 godini brak odosmo mi opet... na istoto mestoтрепкање

Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2009 во 20:05
svadba...glupost nevidena...ne sakam ni da se setam na nea...kasetite gi spakuvav i nitu ednas ne gi imam pogledano...лутина
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 01:28
mrazam svadbi
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21934
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 15:23
Sakam svadbi

Na mojata imase 80 dusi site bliski rodnini sto si gi sakam i sto mi znacat i mnogu ubavo si pominavme, posle toa bevme na meden mesec vo Ohrid
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 11:21
jas imam edno prasanje :


dali ima na forumot vlasi koi bi mozele da mi kazat sto im znaci taa tradicija na svadba da vrzuvat jabuki so pari na drvo i onoj koi gi zapoznal momceto i nevestata da igra so toj stap na oroto ?


vcera moite bea na svadba i mi rekoa deka toa bilo tradicija za vlaski semejstva  збунетост


p.s.  jas ne sum vlainka , ama cisto informativno me interesira среќа
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 11:28
Sonce ne e samo kaj Vlasi jas go imam videno i kaj nevlasi среќа

PS brisi inbox бакнеж


Изменето од La Ninja - 04.Јануари.2010 во 11:29
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 12:11
Originally posted by CST CST напиша:

jas imam edno prasanje :


dali ima na forumot vlasi koi bi mozele da mi kazat sto im znaci taa tradicija na svadba da vrzuvat jabuki so pari na drvo i onoj koi gi zapoznal momceto i nevestata da igra so toj stap na oroto ?


vcera moite bea na svadba i mi rekoa deka toa bilo tradicija za vlaski semejstva  збунетост


p.s.  jas ne sum vlainka , ama cisto informativno me interesira среќа

Тоа е влашкото знаме- хламбура ставено на крст односно на врвот има крст на кој се ставаат 3 јаболка и се редат пари. Него го носи кумот односно со хламбурата одат да го канат кумот,  кој има посебна чест на влашките свадби. Обично е од бела свила извезено со срма и монистра. Сите шари имаат облик на крст а најголемиот е во средината -во круг. Чим заврши свадбата се предава на младенците да го чуваат за свадбите на своите деца иако најчесто за секоја свадба се вези друго знаме.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 20:08
На колку свадби сум била, во овие 14 години, толку влакна на главата немам...
Која од која поглупарамнодушност
60% од луѓето не се ни познаваат со другите, а богами и со младенците...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.