IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Спомени од вашата свадба...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Спомени од вашата свадба...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 22:45
не е свадба ако нема џингарлака
 
 
голема%20насмевкатрепкањетаганамигнувањесршено%20срцељубовцрвенеењеплазењеголема%20насмевкасреќаизненадувањезадоволстволутина= mixed emotions
 
 
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2007 во 00:26
Originally posted by Mr.Trump Mr.Trump напиша:

не е свадба ако нема џингарлака
 
 
голема%20насмевкатрепкањетаганамигнувањесршено%20срцељубовцрвенеењеплазењеголема%20насмевкасреќаизненадувањезадоволстволутина= mixed emotions
 
 


tokmu taka. sepak sme si mk, nemoze da sme nesto drugo.
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2007 во 00:38
Jas posleden pat na svadba bev kaj tetka mi
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2007 во 00:39
ja citiram temata bidejki ona e taze mazena koga nema ni godina od nejzinata svadba
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 21:09
како изгледаше или како сакате да изгледа вашата венчавка.
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 21:19
Мојата венчавка...голема%20насмевка

Проследена со голема нервоза, во последен момент вџашените родители ме предомислија да не одам облечена во бермуди, па неможев да најдам чевли... Потоа од стрес сите се изразболевме и на венчавката бувтавме како коњи, а од брзаницата некои луѓе неправедно не сме ги поканиле, што подоцна беше проследено со негативни коментари.

Друго, тоа време беше време кога се будеше македонштината, и долго време подоцна, гледајќи ја снимката се прашував: нешто ми фали...Подоцна сфатив дека недостасувале и други песни/музика освен македонските.

Потоа следеше прашањето: дал ја сторив вистинската работа?

Но добро, сепак беше тоа мојата прва венчавка.трепкање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 21:34
ne planiram naskoro ama ko ke bide taa rabota ic nema da mu se sekiram kako,shto,kolku i slicno....
za svadba ne se zema kusur
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 22:04
Па ајде и некое друго искуство да видиме, а мене ако ми дотекне некој бисер пак ќе напишам.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 22:29
јас за среќа сеуште не „рипнав во тавче“ ај има уште дооостааа време

ама сонувам за венчавка на плажа..

се нaдевам дека мојот “принц на бел коњ„ ке ја исполни ојата најголема желба......колку романтично...
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2008 во 09:02
 
 
 
 Мојата венчавка ја замислувам...едноставно скромна.....но ....
 јас ќе бидам ...највеселата невеста...што до тогаш ја виделе...
....гостите......среќа............
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 01:33
не сум размислувала многу за тоа......
освен дека не сакам се да биде во фрка
и прво ми е битно други работи да си ги дотерам ...
па после се друго......
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 19:16
Како што повекемина се изјаснија-не сакам зурли тапани. Луге кои не ги ни знам а наводно ми се роднини и кои ги гледам само за свадба и за погреб. Најблиските....а тие се дали десетмина од моја страна.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 19:31
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Како што повекемина се изјаснија-не сакам зурли тапани. Луге кои не ги ни знам а наводно ми се роднини и кои ги гледам само за свадба и за погреб. Најблиските....а тие се дали десетмина од моја страна.


e toa e ubavo


jas imav 200 gosti od moja strana (nemozev poveke da skratam) samo najbliski

i da vi kazam pravo ne zalam deka sum gi napil i najal

jas si pominav ubavo i sakav toa da go spodelam so tie sto sum gi pokanil
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 19:33
Originally posted by vili2121 vili2121 напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Како што повекемина се изјаснија-не сакам зурли тапани. Луге кои не ги ни знам а наводно ми се роднини и кои ги гледам само за свадба и за погреб. Најблиските....а тие се дали десетмина од моја страна.


e toa e ubavo


jas imav 200 gosti od moja strana (nemozev poveke da skratam) samo najbliski

i da vi kazam pravo ne zalam deka sum gi napil i najal

jas si pominav ubavo i sakav toa da go spodelam so tie sto sum gi pokanil

se slozuvam so vili2121 mada e glupo tpa sto ke vidis na svadba nekoi koi ne gi ni znaes voopsto ali sepak svadba si e svadba i toa se pamti
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.