IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Call of Duty 2
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Call of Duty 2

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Call of Duty 2
    Испратена: 26.Февруари.2007 во 17:47
ajde koj se fanovi na ovie igri neka ostavat koi im se najomileni serveri jas da se pofalam so najdobrite makedonski serveri
za CS-server 1 : 10.10.0.50:27015 i server 2 :10.10.0.50:27016
za COD- edniot e rifles only:62.162.73.105:28960 ;62.162.73.105:28960
za kraj povelete na nasiot forum vo diskusii za COD i CS:http://mos.my-place.us/mos/index.php
dudenz
Кон врв
ljupce_piroman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Локација: Zambia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupce_piroman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 23:20
Koj mrazi CoD2 poarno neka ne vlaga vo temava
ok?
se shalamLOLLOLLOL be koj saka neka ide na temava da go podnaucime jas i T-MaC
 
Кон врв
ljupce_piroman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Локација: Zambia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupce_piroman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 23:20
ej koj ima X-Fire neka mi pishe usernameto mi e ljupcegorgiev
se citkame
Tongue
Кон врв
tote_bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tote_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 23:59
Ej igrava e zakon no uste ja nemam probano preku internet, pa kaj da e ke ja isprobam.
Кон врв
ljupce_piroman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Локација: Zambia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupce_piroman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 22:32
e i da ja probas
na NET jas ja igram baajgi
Кон врв
D_NazGUL Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D_NazGUL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 23:13
Според Xfire моментално Call of Duty 2 е втора по играност на интернет, веднаш после WoW. Ова е за прв пат после долго време бидејки од второто место долго време не се симнуваше CS.
Успутно, ljupce_piroman дај како ви беше серверот?
Нашиов сервер одмара до септември некаде, па не би било лошо да се пукаме негде. Како што гледам на СПРИНТ-НЕТ серверите се претежно празни.
Е да, направивме и нов форум
mtd.freeforums.org
Па изволте.
The Nazgul were they.
Darkness went with them, and they cried with the voices of death.
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 19:03
Играта ја играм веќе подолго време ама играм само на сингл
Иначе ги имам играно CoD,CoD United Offensive,CoD 2
И сите ги имам свртено повеќе пати.ЕПТЕН ДОБРА ИГРА!!!
Кон врв
ace_joker_bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ace_joker_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 22:04
Дали некој ке кажи како се прават online сервери на CALL OF DUTY 2? 
                                                 


Изменето од ace_joker_bt - 29.Октомври.2007 во 22:14
~ J O K Y ~
Кон врв
KIKO_ivanovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

The good boy

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIKO_ivanovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 09:05
Ako sakas preku mreza od toa polesno zdravje.Treba samo da otides Start new server ke vneses koja mapa sto kako tamu i posle mozis da igras so drugarite.A ako sakas preku internet ako imas internet ke otides gore internet i ke ti se pojavat serverite preku internet

Изменето од KIKO_ivanovski - 31.Декември.2007 во 09:07
SREKNA NOVA 2008 godina na site vo ovoj prekrasen forum
        POZDRAV
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 13:08
има заинтересирани онлајн да се пуцкаме?голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.