IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 137>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 20:39
...ja obozavam i miluvam so pogled makar i pri slucajno minuvanje, nareci me i opsesiven no taa e tolku tvoja i edinstvena, tolku mila i nasmeana sto miote kolena otkazuvaat pri sekoe nejzino vnimanie, sakajki da se poklonam pri takva cest. Tolku mali usni sto se sramat i na koi tolku malku im treba da se ohrabrat i cija sum slabost poradi ona sto mozam da dadam i da i ja ispolnam dusata do samoto dno, zaboravajki na se drugo, zadovolno i so postignata cel. Tolku nezno i skromno, a tolku skrieni vetuvanja so nesebicno predavanje, tolku malo, a tolku neiscrpno so bogatstava nezamislivi zosto sekoj nov pocetok gi nadopolnuva starite iskustva so kreativna iskra na sekoj moment sto naiduva blagodarno prifakajki ja sekoja nova nauka sto mozam da ja pruzam. Taa e izraz na site tvoi najblagorodni misli polni vozvisenost so koja me oplemenuva davajki mi novi pogledi i novi boi neotkrieni. Koga ke me ponese otkrivajki mi drug svet kade sum samo svetulka sto moze da osvetli samo mal del od toj ogromen univerzum cija gospodarka e samo skrien del od tebe, ne obiduvajki da se nametnuva, a sepak vladee so tebe i mene so svojata skromnost i nenametlivost. Taa e magnet na site doblesti na ovoj i na nekoi drugi neotkrieni svetovi za koi treba vistinski trud za spoznavanje...
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 21:35

I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 22:08
  танцување   свиркање   хи,%20хи...   танцување
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 22:41
Ova e prototip telepotracijska porta. Znaci nema vise avtomobili, avioni i slicni transportni zagaduvaci, samo ima edna mana, shvaleri i shvaletki ke mozat da ja zloupotrebat i tesko ke bidat fateni na dogovor za delo


Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 07:49
...kade e mojata "dnevna doza" citanje?...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2008 во 00:29
...vreme e da spijam...postela da mi bide tvojata ramna snaga, a potoa so tvoeto telo da me pokries, bezbedan i miren, celosno tvoj i konecno svoj. Tvoeto disenje prispivna melodija da mi bide dodeka so prstite sviris po mene vo spor ritam sto me razliva kako plima na sonliva plaza so pesok so zlatna boja dodeka mesecinata go osvetluva sekoj del od nasata ljubov, ne vodejki smetka za svetilnikot vo dalecina i dali ke se zagubam vo prostorot ili vremeto zosto se sto e potrebno se naoga vo tvojot dopir i pogled koj me izdiga nekade visoko nemajki orientir sto e gore, a sto dole dodeka iljada svetulki se mojata kocija koja me vodi kon nesto sto e tolku prekrasno da voopsto ne mu e potrebno ime. Nemam zdiv sto ne go nosi tvojot miris koj prijatno me golica osloboduvajki go sekoj pat sto vodi do moeto srce, tolku smireno i opusteno znaejki go tvoeto srce koe cuka za mene, nezna naezenost gi cuvstvuva zracite koi doagaat od tvoeto telo polni so mili poraki za miren spokoj uveruvajki me vo nepokoleblivosta na ljubovta od koja doaga toplinata sto mi ja menuva bojata na aurata. Zelbite sega kako nokni ptici zadovolno i tivko peat okolu nas i povremeno sletuvaat potsetuvajki ne deka se vistinski i ostvareni. Sega postojat samo pravila na blagost i miluvanja, a vremeto tivko zastanuva... 
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2008 во 23:07
... zbunetiot pokazuva jaki sposobnosti za pisatelska dejnost..izdavacite bi trebale da mu tropnat na vrata... zalosno e ovoj talent da propaga...
preporaka... Ne barajte plagijatorski aktivnosti... aplaudirajte mu na umetnikot...od mamamdicka 5*големо%20гушкање....

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 11:21


Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 12:02
...te imam...dodeka zrak svetlina minuva niz tesniot otvor od zavesata podelena na razigrani cesticki, mi pees, mi igras, me smees...me sakas...Mojot grb e gol i od promaja ne se plasam, me stitis i neguvas bez nieden znak na promena, zosto te zadrzav vo mislite moi koga bese vo zenitot, na pedestal, prva pratilka na sonceto, Venera koja sveti skromno vo tekot na nokta, svetilnik za mesecinata da ne zaluta. Nisto ponatamosno ne ja nagriza slikata nitu ima trag od bledeenje od boite, te zadrzav koga bese ovencana so slava vo moite misli, koga bese ovencana so mene, edinstven i fasciniran obozavatel na prestavata posledna vo nasiot mal grad. Romeo ne uspea, vprocem toa i mu bese sudbinata, vo niedna prestava toj ne uspea, a Julija samo kratko uzivase vo slatko iscekuvanje za da ja plati polnata cena so svojata dusa. Sekojdnevno odnovo ja gledam mojata zamrznata prestava barajki nacin bar ednas da uspeat, niednas ne uspeav, samo tazev nad nivnite otrueni tela koi se zboguvaa so nivite nadezi na ovoj svet.
Se cuvstvuvam odgovoren kako general komu mu izginala vojskata, neprijatelot me ceka da se predadam ili da ja socuvam cesta so revolverot so pozlata i posveta i niedna bitka veke ne bese dobiena, se bese laga, ordenite obvinuvacki me gledaa kako sud i porota. Sonceto me dopre so zrakot koj minuvase razigrano niz tesniot otvor od zavesata osvetluvajki go moeto zamraceno srce...

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:02
...gusni me dusice, za nikoj ne mi e gajle...pokrij mi go liceto so tvojata kosa, ne sakam nikogo drug da vidam...nekoj zvoni, ne otvaram, ne mi e gajle za nicii alcni interesi. Ti si celiot moj svet od koj ne sakam nikogas da izlezam i ne mi e gajle sto veli prirodata...samo ti...nema nisto povazno od tebe...i od sonceto si povazna, zosto mi e ubavo koga sum vo tvojata senka, ne treba nisto poveke, tolku sum skromen sto ja preminuvam sekoja sebicnost gladna za tebe...disi namesto mene i davaj mi go zivotot so sekoj zdiv...neka tvoeto srce cuka namesto moeto i ocite ke gi otvaram samo koga si pred mene zosto ne sakam nisto drugo da vidam...i nikogo...Mojot pogled ne znaci za nikogo nisto, no za tebe znaci bogatstvo makar i za moment dodeka ne se setis na ostatokot na svetot za koj poleka zaboravam deka postoi. Velis deka sum Apolon i Herkul istovremeno i deka svetot mozam da go zgazam uste so prviot cekor, no mene dusice svetot ne mi e potreben iako moze romanticno zvuci ako ti go podaram, no dusice, samo ke se sopnuvame od nego i nikogas nema da ja pocuvstvuvame sirinata na slobodniot zdiv.
Pokrij me so tvoeto telo i ne mi dozvoluvaj nisto drugo da dopram, toa ke bide dovolno, ne dozvoluvaj nisto drugo da me dopre zosto ostatokot od svetot e zelno da zagadi, zastiti me dusice dodeka so krupni oci te gledam kako dete izgubeno...
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:04
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
marijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:07
аплаузсреќааплаузаплауз
"recycle your mind"
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:22
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

...gusni me dusice, za nikoj ne mi e gajle...pokrij mi go liceto so tvojata kosa, ne sakam nikogo drug da vidam...nekoj zvoni, ne otvaram, ne mi e gajle za nicii alcni interesi. Ti si celiot moj svet od koj ne sakam nikogas da izlezam i ne mi e gajle sto veli prirodata...samo ti...nema nisto povazno od tebe...i od sonceto si povazna, zosto mi e ubavo koga sum vo tvojata senka, ne treba nisto poveke, tolku sum skromen sto ja preminuvam sekoja sebicnost gladna za tebe...disi namesto mene i davaj mi go zivotot so sekoj zdiv...neka tvoeto srce cuka namesto moeto i ocite ke gi otvaram samo koga si pred mene zosto ne sakam nisto drugo da vidam...i nikogo...Mojot pogled ne znaci za nikogo nisto, no za tebe znaci bogatstvo makar i za moment dodeka ne se setis na ostatokot na svetot za koj poleka zaboravam deka postoi. Velis deka sum Apolon i Herkul istovremeno i deka svetot mozam da go zgazam uste so prviot cekor, no mene dusice svetot ne mi e potreben iako moze romanticno zvuci ako ti go podaram, no dusice, samo ke se sopnuvame od nego i nikogas nema da ja pocuvstvuvame sirinata na slobodniot zdiv.
Pokrij me so tvoeto telo i ne mi dozvoluvaj nisto drugo da dopram, toa ke bide dovolno, ne dozvoluvaj nisto drugo da me dopre zosto ostatokot od svetot e zelno da zagadi, zastiti me dusice dodeka so krupni oci te gledam kako dete izgubeno...


...mozhe jas da te големо%20гушкање...?

...аплауз...


Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 20:41
 големо%20гушкање  големо%20гушкање   големо%20гушкање ...zaradi vas, site sto gi znam, dosadni mi stanaa iako ne im se dopaga, sto gubat publika
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.