IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 137>
Автор
Порака
zajkoo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajkoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2007 во 10:52
аплауз аплауз аплауз  treba vo  Random house da go procitaat ova....
Биди добар со сите,услужлив за повеќето, близок со неколку, пријател со еден, непријател со ниеден.
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2007 во 12:44
Wow, zbunetаплаузаплауз
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2007 во 13:02
premina od ladno na ogneno oruzje....Fille ima k*rsumi...голема%20насмевка
bravo zbunet...site ne zbuni голема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 11:03
 - Koj...kade?......ETETE GO N..OOTVORENIOT LUNA PARK...IDI PA VIDI...ufff !
Stanav od krevetot i zanesuvajki se so mojata busavost do prozorot...ja trgnav zavesata i trepkajki so moite podueni oci kako na zaba zaradi besna i bela nok za da vidam ko se to tamu dere...kombe so mikrofon na hauba...UZIVAJTE VO ... LUNA PARK...Hm...
Sipav od kozjoto mleko i poleka pocnav da  pijam so glasni srkovi, a nabrgu i so uste poglasni prdezi...zakopav prst vo nos i bev preokupiran dobri pet minuti ne mislejki na nisto drugo dodeka vadev lastici i raznorazni topcinja so umetnicka sodrzina...vistinska utrinska meditacija...nezamenlivo...
Nabrgu mlekoto pocna da deluva...pocnaa jaki kontrakcii kako za poragaj i kako trkac na kratki pateki za mig se najdov sednat na soljata...dobro utro prijatelke moja !...i pocnav da bombardiram so moite bombi...pljas, pljus, ples...trtrtrtrtrtauuu...ooooh !...trt !...duri pocna kako da cadi...go otvoriv prozorecot...poraka na mobilniot...: Nagradna igra...pratete sms...i ve ceka nagrada...20 den + ddv ...pustiv...: Uste edna i ve ceka iznenaduvanje !...ovie me supcat kako gledam...pak pustiv...: Uste edna i telefonot nokia z-glupi ke bide vas...pak pustiv...: Prodolzete da prakate i se ste poblisku do ...
- Za sto li gi davas parite nesreko edna ! Si rekov strogo...
"Zbuneet" ! Zbuuuuneeeet !...se dere Nina i toa bas pod prozorot od wc ne znaejki deka moze da nastrada od truenje...od kaj li znae kaj sum ?...moram da odgovoram oti e dosada belosvetska i ke se dere cel den.
- Sto e ma ?! Ostaj da se olesnam na raat !
- Pa ti si po cel den u wc,  serko, serko...
- Mori ako ti iskocam...i taka se dovikuvavme preku prozorecot.
- Zbunet, aj da ideme u Luna Parkot ?
-  Setaj ma,  idi so tvoite i sto baram ja tamu, ja sum golem !
- Pa ne se doma, a ja mnogu sakam da odam u noviov Luna Park, aj beee !
- Aj mori begaj, imam popametna rabota !
- E da znaes ke se deram na cel glas i ke vikam deka si me udril so kamen !
Naluteno stanav od soljata i se natnav - Sljack ! Ajdee...zaboraviv da si go izbrisam gazot...naluteno ama ke gobide...so novi gaki...Zbuuuuuuneeeet !
- Dobro ma, dosta se deres...cekaj me nadvor...ke dojdam...ucenuvacka edna !
Se oblekov...zvoni telefon..
 - Alo zbunet ?
 - Oooo, Marmalad...dobro, de dobro, mermeid, ne se luti, mi se ispusti slucajno...dobro, ne mora da se deres.
 - Slusaj, sama sum doma i...bi sakala da se vidime...
Mi tekna na Nina, ja slusam kako grebe po vratata so nekoj ostar predmet...loso detiste...
- Me viknaa...hm...na sluzben sostanok...
- Hahahaha ! Dobra sega, koj pa tebe bi te baral...ajde doagaj i ne se glupiraj mnogu...
- Ama vistina ti velam...hm...i mene ne mi se dopaga sto moram da idam, ama me ucenuvaat ako ne dojdam...
- E sega e dosta ! Te mislev za interesen, zabaven i na kogo mozam da se doveram, a ti nikako da se uozbilis, treses zeleni i sekade me sramis, ja veke ne mozam da podnesam...gotovo e...za mene veke ne postois...
 - Ama...! Zatvor ljuto telefon...baam ! Ama e nervoznaa...ovaa moze nekogo da mu go krkne nozot na sred spienje...
Usran i iznavregan izlegov nadvor...bam ! boks u stomak...izgubiv vozduh...: - Kaj si be, do koga ke te cekam be !
- A mori ne maaj taka mori !
- Ama si bil slab, slabicok, sekoj moze da te tepa, hahahaha ! Ajde ! Pobrzaj !
- Ama ne me klocaj...ke ti aknam edna, pa vise pa !
- Na kogo be ti ke ja aknes edna !
Fativ da begam, a ona me brkase derejki se kako indijanski poglavica i uzivajki  vo toa, namesto so kukli da si igra, maltretira narod naokolu.
Stignavme trcajki t.e. begajki...a tamu narod, guzva, nema kade igla kade da frlis. Ubavo vreme...lica od sekakov kalibar...zeni isto.
Nina dojde do mene zevajki naokolu dodeka ocite i mrdaa sto pati vo sekunda...me fati za raka.
- Begaj ma, ke mislat deka sum ti tatko i nema da mozam zenska da brknam ako ispadne sansa.
- Ooo, Nina, so tatko ti setas ? A ona rasipano malo...klimna so glava.
- Moram da ve slikam...strak ! Ja izbuljen, a Nina se kezi.
- Pusti mi ja rakata...i koja bese ovaa ?
- Profesorkata Fille, a sto da kazam, deka sama sum dosla ?
I kupiv sladoled i taka kupiv mir bar za kratko vreme dodeka zadovolno mljackase so se nosot vo sladoledot. Najposle pocnav da razgleduvam naokolu...vrteleski i raznorazni golemi igracki sto se vrtat i im gi praznat dzepovite na roditelite...detska vreva...no i dosta vozrasni koi sami dosle...mi licea kako od planina da dosle.
NATPREVAR VO PLUKANJE !
Se pribliziv poblisku da vidam sto toa plukaat. Karta na drzava koja bese neprepoznatliva od nebrojni plukanici, ni imeto ne mozese da se prepoznae. Poveke timovi se natprevaruvaa, na semaforot imase Domasni  i Gosti kako i rezultatite koi bea izednaceni. Imase natprevaruvaci od mnogu zemji koi postignuvaa dobri rezultati. Plukanici imase, crveni, zeleni, retki, gusti i nekoi sto nikogas gi nemam videno.Se bese dobro dodeka ne gi prasav do koga ke plukaat i koja e nagradata. Edniot odgovori dodeka ne se iskine i napravat nova zosto starava veke ne odgovara na novite standardi, drugiot mu replicirase, tretiot kontrirase...i pocnaa da se plukaat megu sebe...imase mnogu povredeni...i na kraj me obvinija deka se ova ja sum go pocnal...me zakacija dva-tri pati, ama uspeav da kidnam vlecejki ja Nina koja nesto mumlase preku drugiot sladoled...
Ja kaciv na panoramata. Veselo vreskase koga pocna da vrti vo stilot : Vidi me, vidi me ! No i nesto pokazuvase zad mene...se zavrtev i koga ono razgnevenite plukaci trgnale da me baraat.
Do mene imase edna grupa koi vosh*teno gledaa kon neboto velejki deka ima, deka nema...se protnav megu niv i se zagledav nagore pravejki grimasa na voodusevenost i obiduvajki se da vidam sto ima gore...samo oblaci...voglavnom bese vedro...razgnevenite zaminaa...dojde Nina so pukanki i so polna usta me prasuvase sto li gledaat  gore...odgovoriv deka pojma nemam.
Dojde vreme da si odime i uz pat :
KLUB ZA LIGAVENJE !
AKO USPEETE DA GO POMINETE BEZ DA PADNETE, SLEDUVA NAGRADA !
Si vikam sto bi mozelo tuka da bide tesko, plativ karta i vlegov...uste na prvite deset cekori tri pati se liznav...pipam dole...mnogu ligavo...a okolu mene sinteticki izvici : - Dusicke !...Srcence ! Kolku si mi mila !...Ve sakam !...pocna da mi se povraka...edvaj stignav do izlezot...
Nekako se vrativme doma, edvaj ja oterav da si odi doma mumlajki deka bi sakala pak da go posetime Luna Parkot...



Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 12:55
Zbunet, nemam zboroviтрепкање
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 21:59
Sedev do rekata...frlav so kamcinja...povremeno poglednuvajki kon drugata strana...luge se dvizea...vo pravcite na sopstvenite zivotni orbiti okolu maticnite sonca...a jas...bev samo meteor so opaska sprotivna od sonceto...nemav vodorod da pomislam voopsto da izigruvam nekoe si sonce...
Reka od solzi...a jas gi soblekov cevlite i so stapalata brckav vo nea...posolena i od morskata vo koja sirenite placat koga ke im izbega nekoj mornar so ksmet...pluskavcite pecea no se prisiliv da izdrzam...
Glasovi oddamna prestanaa da se slusaat od drugata strana...kako niz son se sekavam na dovikuvanjata i galamata od koja ecese celata okolina...
Noviot nacin na komuniciranje bese preku kanti...nova tehnologija, govorot pocna da se smeta za nesto zaostanato...site tropaa so kanti...so razlika vo kvalitet...no sepak tropanje si bese tropanje iako e del od novite procesi...
I mojata kanta so potkrseno stapce bese polozena do mene...ponekogas zamislivam deka go poseduvam stapceto na Hari Poter...pa si pravam magii koga nikoj ne me gleda...nekogo ke pretvoram vo zaba...a na nekoja i go podaruvam celiot svet...dur ne ogladnam od igranje...
Zacuduvacki bese kako tropanjeto so kanti iako bese bolno za nasite usi...nabrgu se prilagodivme i prestanavme da zabelezuvame...site tropanja isti zvuk dobija iako nikoj ne sakase da priznae kriejki se zad navodniot kvalitet na kantata, kako i sposobnosta za lupanje, kondicijata... i ispadna cela nauka ...kako akvariumski ripki na koi treba da pazis dali ke se trpat vo akvarium eden vid so drug...
Kade frlav kamcinja pocnaa ribi da se sobiraat mislejki deka gi krmam, no nabrgu svatija deka gi vikam samo za muabet, a oni nemaa kanti zosto ziveat vo voda...svatija deka gi zaebavam...koga bi imale kanti kako nie sigurno bi me opcule, no seedno ne bi gi slusnal...naviknat sum na lupanje... cel zivot sum ziveam do prometna ulica...
Gi obuv cevlite i trgnav kon dom drzejki vo ednata raka the kanta, a vo drugata  the stapce vezbajki novi tehniki na lupanja...od zvuci na distorzija do meki kakvi bi sakal da slusnam vo radius na G - skala, na koja se kacuvam da ja zirnam mojata komsika od odozgora...



Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 22:11
збунет многу сум збунета.....само што истурив црева и не знам што да правам....тага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 22:44
zbunet temava samo za tebe e
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 09:25
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Sedev do rekata...frlav so kamcinja...povremeno poglednuvajki kon drugata strana...luge se dvizea...vo pravcite na sopstvenite zivotni orbiti okolu maticnite sonca...a jas...bev samo meteor so opaska sprotivna od sonceto...nemav vodorod da pomislam voopsto da izigruvam nekoe si sonce...
Reka od solzi...a jas gi soblekov cevlite i so stapalata brckav vo nea...posolena i od morskata vo koja sirenite placat koga ke im izbega nekoj mornar so ksmet...pluskavcite pecea no se prisiliv da izdrzam...
Glasovi oddamna prestanaa da se slusaat od drugata strana...kako niz son se sekavam na dovikuvanjata i galamata od koja ecese celata okolina...
Noviot nacin na komuniciranje bese preku kanti...nova tehnologija, govorot pocna da se smeta za nesto zaostanato...site tropaa so kanti...so razlika vo kvalitet...no sepak tropanje si bese tropanje iako e del od novite procesi...
I mojata kanta so potkrseno stapce bese polozena do mene...ponekogas zamislivam deka go poseduvam stapceto na Hari Poter...pa si pravam magii koga nikoj ne me gleda...nekogo ke pretvoram vo zaba...a na nekoja i go podaruvam celiot svet...dur ne ogladnam od igranje...
Zacuduvacki bese kako tropanjeto so kanti iako bese bolno za nasite usi...nabrgu se prilagodivme i prestanavme da zabelezuvame...site tropanja isti zvuk dobija iako nikoj ne sakase da priznae kriejki se zad navodniot kvalitet na kantata, kako i sposobnosta za lupanje, kondicijata... i ispadna cela nauka ...kako akvariumski ripki na koi treba da pazis dali ke se trpat vo akvarium eden vid so drug...
Kade frlav kamcinja pocnaa ribi da se sobiraat mislejki deka gi krmam, no nabrgu svatija deka gi vikam samo za muabet, a oni nemaa kanti zosto ziveat vo voda...svatija deka gi zaebavam...koga bi imale kanti kako nie sigurno bi me opcule, no seedno ne bi gi slusnal...naviknat sum na lupanje... cel zivot sum ziveam do prometna ulica...
Gi obuv cevlite i trgnav kon dom drzejki vo ednata raka the kanta, a vo drugata  the stapce vezbajki novi tehniki na lupanja...od zvuci na distorzija do meki kakvi bi sakal da slusnam vo radius na G - skala, na koja se kacuvam da ja zirnam mojata komsika od odozgora...



 
 
ah ovaa nini4ka sto ti napravi................mozebi ne trebase da odis vo luna prkot.........mozebi trebase pokanata da ja prifatis od........no toa bese tvoj izbor.......................nini4ka tolku te izmori denta pred belata nok........zatoa nemase ni sili da se pobunis  koga ti raskinaa........mozebi ne trebase toa da se sluci bas na belata nok................razocarenosta ostavi ja za "gubitnicite"................vo megu vreme nini4ka se vljubi..........mozebi veke nema poveke da te iscrpuva.............prodolzi ponatamu.........odberi nekoja po kvalitetna kanta,odberi kanta koja ispusta po milozvucni zvuci.................zirni ja komsikata od odozgora......kolku da ti ja vrati nasmevkata ne liceto a potoa............
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 09:34
LUGHE IDEV NSA BELATA NOKJ EXTRA BESHE
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 00:33
mislev da zemam the truba...i da trubam za tropanje....ama the truba kako da mi tropaзбунетост

BRAVO zbunetголема%20насмевка i the truba ni ja zbuniнамигнување
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 00:39
zbunet za pretsedatel na forumov
amandmanot go stavam na glasanje
koj e za molam da krene raka



Изменето од branefatboy - 02.Октомври.2007 во 00:54
JOIN THE FAMILY
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 09:39
мир
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 12:07
so samo eden glas amandmanot se usvojuva
go molam novoizbraniot pretsedatel da se obrati
JOIN THE FAMILY
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.