IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Елена Ристевска
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Елена Ристевска

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 00:22
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=57338605B0937E489C12227320CF4716


Младата поп-пејачка Елена Ристеска изминатиот викенд првпат гостуваше во Софија, каде што премиерно настапи пред бугарската публика. Според импресиите на нејзиниот менаџер од „М-2 продукција“, Иво Јанкоски, Елена поминала фантастично кај соседите, настапувајќи во познатиот „Котон клуб“. „Беше исполнето до последното место, а публиката во одлично расположение и во хор на глас заедно со Елена полни три часа ги пееше нејзините многубројни хитови и најубавите македонски народни песни кои Елена специјално ги подготви за овој настап“, изјави Јанкоски.


бре бре бре - каква публика
ааааа
3 часа изненадување
Кон врв
Tor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 01:04
Happy Birthday Elena !
Кон врв
Tor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 20:30
Ja gleav deneska vo 'zaednicki rucek' na kanal5-kolku samosvesno i vospitano devojce!

Paa mu cestitaa rodendenot...

a edno malo devojce mu vika 'golema da porasnes!'

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2011 во 12:47

Елена стана музички коментатор

Елена Ристеска е официјален интернет коментатор за песните кои ќе натпреваруваат на "Евросонг" во Диселдорф од 10 до 14 мај. Нашата поп пејачка ја прифати понудата од вебстраната оикотимес.цом.
Елена ја претставуваше Македонија на изборот за песна на Евровизија во 2006 година во Атина со песната "Нинанајна" и се пласираше на 12-тото место, што е најдобриот резултат за земјата во досегашните избори, пишува веб страницата за Елена. Коментарите за песните на сајтот почна како проект на новинарката Катерина Сулиоти од Грција во 2008 година. Од тогаш свои прегледи на вебстраната објавиле и други учесници на Евровизија, меѓу кои Анет Артани од Кипар, Сибел Тузун, Дејан Кукриќ, новинар од Босна и Херцеговина и многу други.
Елена во текот на март ги коментирала песните на 12 земји учеснички. Завчера излегоа новите коменатри за Хрватска, Бугарија и за Исланд. За Дариа Кинзер од Хрватска Елена вели дека песната е фина со певлив рефрен, но модерни песни во тој стил таа веќе слушнала на овој "Евросонг". За Бугарската смета дека е најдоборото нешто што Бугарите го испратиле до сега. За Надин Беилер од Австрија Елена напишала: "Нејзиното моќно пење ме потсетува на Кристина Агилера, но сепак мислам дека во песната треба да внесе и нешто свое". Аурела Гаче од Абанија според Елена е еден од најмоќните вокали на "Евросонг", но нејзината песна би била подобра со поинаква продукција. За песната "Бум бум" на Еми од Австрија вели дека на прв поглед и звучела малку детски. Белгиската песна ја за неа е изненадување поради ритамот, а за Ели и Ники од Азербејџан вели дека ќе влезат во првите 5 на крајната табела.
Поп-пејачката се уште не испратила коментар за песната на Влатко Илиевски "Русинка

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12243
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2014 во 23:10
Утре   по втор пат во ...Твоето лице звучи познато   ...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43021
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2017 во 09:25
Божеее...Шо сФе певаљки станале.
Нит сум ја прател или слушал.
Али деновиве за новава песна шо ја пуштила
колку и да си имун,на толку коментари и постирање
на песнава.Ќе кликнеш,ќе слушнеш.
Ебeш текила и лимун без сол!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.