IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Странците, обожаватели на ск. ноќен живот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Странците, обожаватели на ск. ноќен живот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Странците, обожаватели на ск. ноќен живот
    Испратена: 20.Јули.2015 во 03:00
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Со малку пари до пијанчење
и секако со самото тоа што се странци веднаш го будат интересот кај околните девојки
кои едвај чекаат да налетаат на некој странец....
па на странците и те како им годи вниманието од згодните Македонки.


Tuka e del od vistinata...drugiot del e deka treba da se prilagodat na mentalitetot za moment i da bidat del od shemata.

Inaku ima pijanduri sho izlagaat sekoj den po kafanite i na zapad i shto mislat deka smislata na zhivotot i zabavata e ispraznuvanje na dnoto na flashata...isto e kako i vo Makedonija i si imaat svoj nachin na zabava...samo shto se raboti za mnogu pogolemi gradovi kade shto se gubat pokraj ostanatite.

Ova gorenavedenovo ne vazhi za petok i sabota navecher koga bukvalno nema nitu parking mesto nitu mesto za sedenje po lokalite...pola od niv mozhe samo da skitaat po ulicite kako na korzo nekoe i doagjaat so metro avtobus ili voz.

Takvo neshto mislam Skopje nema videno.

Изменето од Mazak - 20.Јули.2015 во 03:01
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2014 во 13:36
И ја се сметам као странец во Ск ... и ја сум обожавател на нојчниот живот во Ск ... све у једно .. голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2014 во 15:04
Со малку пари до пијанчење
и секако со самото тоа што се странци веднаш го будат интересот кај околните девојки
кои едвај чекаат да налетаат на некој странец....
па на странците и те како им годи вниманието од згодните Македонки.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 13:48
Значи прво видете на www.clubevents.info македонија повеќе нема некој настани освен некој да изненади еднаш на три месеци и тоа е тоа.

Друго


Скопје и општо македонија луѓето незнат да се журкат. Излегват за да бидат видени и толку, има многу малку места каде што има исклучоци каде што не одат такви луѓе или пак скоро и да ги нема.
Клаберскито живот замре готово, бидејќи единственото клаберско место каде што имаше клабинг беше колосеум, сега веќе не постои. И тоа е сегде стандард комерцијала музика ,нешто македонска сраше музика со мекич, ЏЏ, слаткаро и слично , или пак балкански турбо фолк и тоа е тоа.

Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 00:40
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Se cudam zosto strancite tolku se vosh*tuvaat na nasiot noken zivot,sto imame nie sto nemaat oni?
 
Ефтино им е во споредба со нивните цени,алкохолот,таксито, може да се пуши кај ќе ти текне и дреме до ниедно време. Луѓето воглавном се пријателски настроени спрема нив и им се свиѓаат женските.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 10:04
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Se cudam zosto strancite tolku se vosh*tuvaat na nasiot noken zivot,sto imame nie sto nemaat oni?
 
 
Па вероватно нешто им се свигja.Може би разкрепостените жени ,ефтиниот алкохол,сгодната журка.....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 23:39
shto znaesh be ti monika?,...zarem ne spiesh,...pa te sheta tato?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 22:33
                             ELA VO SR KE TUKA E PODRUG NOKNIOD ZIVOT
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 01:13
na koj,be noken zivot mislish tuka?,...sedenje po,.. kako gi vikaat kafichi do nikoe vreme,...i toa vo sprotivnost so rabotnoto vreme? toj li noken zivot?,..ili "tegnenje "skapi obichni pijaloci po saat-dva,a?,.ili pak ,mozebi,...visenje na klupite od razulavenata mladina, po parkovi?   so bezbroj limenki ,pa i staklenki okolu niv rasfrleniLOLLOL..a,be ajde,...odi ostani si tamu,...i ubavo vidi shto e zabava ,..a,shto ne,....ako gi isfrlime site kafani i kafeanchinja,...nishto nema da ti ostane od "zabavniot" zivot vo tvojava tatkovina,...kolku ubavo zvuchi,a?,...hahahahLOLLOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mario291521 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mario291521 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 00:15

Ne sum nostalgicar i ne se kaam sto otidov nadvor od Makedonija zatoa sto nemase da imam pretstava kako e a i gi dobiv prednostite sto gi imaat lugjeto nadvor od MK. Toa so parkiranjeto e dobrata strana ovde i nemam problem so toa.  Toa sto vladee zakon e dobro, sto ne se guzvam po salteri i vo avtobusi isto taka i red drugi raboti koi sto kaj nas ke gi nema mozda uste dolgo vreme. Inaku fakultetski sum obrazuvan i imam dobra rabota ovde taka da finansiskata strana e dobra ama ako zborime za noken zivot togas pak stojam na stavot deka lugjeto poveke uzivaat kaj nas ako se finansiski poslabi. Inaku znaete sto e najdobroto-doagjam sledniot mesec tamu pa ke mozam ova da go potvrdam ili da vi se izvinam zosto doagjam prv pat posle 4 godini.

 Se gledame

 Cao

Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 12:35
U PRAVO SI 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 21:06
ma,pushti go ,..kaj i da e,..sigurno e nekoj nostalgichar,...zashto ne moze tamu(kaj i da e),...da parkira kaj saka,...i sl.....LOLLOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 07:16
kazi vo koj grad, segde ima pro i kontra!
Кон врв
mario291521 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mario291521 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2007 во 06:10
 Trilili, ne znam od kade si ti stranec ama ke ti kazam edna kontatacija. Site Makedonci koi ziveat nadvor od Makedonija koga ke dojdat vo Makedonija kazuvaat se najdobro za vo stranstvo taka da Makedoncite nemaat prava slika za zivotot nadvor. Emisija prikazana na televizija ne priznavam.  Jas momentalno ziveam nadvor vo eden od najposetenite gradovi vo svetot i mozam da kazam deka cuvstvuvam sigurnost ama ne gledam kvalitet. Duri razmisluvam da se vratam poradi pokvaliteten zivot za decata zosto celta ne mi bese da pravam pari ovde realno kazano dojdov za poubav zivot. Pak ke recam gledajte vo celina ne samo koga nekoj ke otide na odmor pa si pomine ubavo zosto toa e kratko i covek otisol da uziva ama da zivees so taa dinamika ne e bas nesto. Imaat prednosti ama i mani imaat.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.