IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Наши работи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Наши работи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
Автор
Порака
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 10:52
Еве уште една реклама од мене. (за странство голема%20насмевка)
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 12:05
Изложбата на плоштад.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 15:13
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Еве уште една реклама од мене. (за странство голема%20насмевка)


Idejata mi se svigja, samo malku ste preterale vo realizacija. Mnogu guzva se pravi.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:06
среќа Фала! Знаев одприлика дека ќе им се допадне вакво нешто па затоа и претеравме.намигнување
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 09:04

Благодарам многу за критиката. големо%20гушкање

Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 15:03
Да освежам со новo клипчe. голема%20насмевка
 
Малку нешто предсвадбено.
http://www.youtube.com/watch?v=yj1NtGbe6Yc
 
 


Изменето од Александар_А - 27.Август.2008 во 17:11
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2008 во 09:41
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:


Аце
Портфолио Видео


Аце, без лутење, ама јас би го сменил почетокот на портфолиото, поради ова овде
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 10:28
Нема проблем!
Ова што го имаш посочено мене не ми изгледа воопшто страшно или пак.... како да кажам.
Нормално е да се среќаваат такви работи, сличности... на обичниот гледач тоа не му пречи, а ни на мене кога ќе видам на ТВ, дел реклама, џингл... нешто што го има од туторијалите кои што сум ги гледал или сретнал. Во секој случај благодарам. Кога ќе направиме нов џингл, ќе го заменам, сега за сега нека стои.намигнување
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 14:05
Во принцип не е добро да ставаш во свое портфолио туѓа работа, макар и сам да си ја правел чекор по чекор според упатство.

А тоа дека кај нас има еден куп работи кои се готови сцени или проекти од разни софтвери, има, ама тое не е нити исправно нити причина за и ти така да правиш.

Добронамерен е муабетов, немој да ме разбереш погрешно.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 14:32
Таман работа.големо%20гушкање
Знам дека не е во ред, затоа и немам ставено ништо крадено. Портфолио не се менува секој ден, па сега да го менувам. Во изработка сме на нови шпици и џинглови, но кога ќе бидат готови тие ќе си одат на новите материјали. Ова што е до сега сработено полека преминува во историја, ине мислам да го менувам. Нека стои, мене не ми пречи. Секој почнува од некаде, школо, факултет, туторијали... не оспорувам дека пред неколку години, тоа сум го поминал и јас/ние, битно е да се оди напред, да се напредува во областа која што се работи и сака...
Кога ќе бидат готови новите работи ќе бидат објавени и тие (тие што треба) но нека стојат и старите. Зошто во спротивно можеби ќе се најде некој па ќе ја оспорува историјата. голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка Се шалам малце. намигнување
Не те разбирам погрешно без грижа. Можда примети и дека освен ова нема ништо друго со сличности. Секој проект (без разлика за што се работи, дури и свадби) е уникатен, не се повторуваме... да не го ширам премногу муабетот.


Изменето од Александар_А - 17.Септември.2008 во 14:33
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2008 во 14:58
Se e dozvoleno, dodeka se klientite srekjni i dodeka ne krades. Ako nesto e javno pusteno kako besplatno, nema nisto neregularno.
I jas sum se da se prai custom, ama se nema vreme, i sto e najbitno nema pari.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2008 во 23:17

decki ne znam dali ova e za ovde, ama, pokusav nesto so laptop + nikon d40 :) i so nero 7 movie maker ili kako i da se vika.

http://www.motionbox.com/videos/a79fddb11715e42e



znam deka e beter od amatersko ama :)))

da vidam dali ima nekoj nesto da kazi

ako ne, pozdrav.



Изменето од Александар_А - 06.Октомври.2008 во 09:43
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 09:20
Супер е! Мене ми се допадна.
Само линкот не си го ставил како што треба. тага
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2008 во 09:39
pa linkot e takov malku smotan .... go kopirav od tamu  ... mozda treba da koristam drug sajt.

kako i da e, fala mnogu za potrosenoto vreme.


Изменето од sasebt - 06.Октомври.2008 во 09:39
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.