IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Наши работи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Наши работи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 12:30
Ako sakas da bides fotograf i da pravis odlicna rabota koristi Canon,ako nemozis da si dozvolis togas ima alternativa ......Elliott Erwitt

Ej momci aj ne se zaebavajte bidete malku seriozni,razbiram Aleksandar da se zalazuva ama Zoran pa ti si seriozen bi trebalo da znaes koj e koj vo biznisotWink


http://www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 15:34
Momci se izvinuvam ako nekogo navrediv ama epten musbetive vi se kako za na bitpazarWinkhttp://www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 15:55

После поктарувањето од Затко се средиа работите.

 
 
 
Затко дај и ти некое линкче од некоја твоја (видео) работа.
Меѓу другото тука сме и да се шалиме, нели?!


Изменето од Александар_А - 25.Јули.2007 во 09:39
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 16:37
Aleksandar retko stavam video na web site ama za merak tvoj ke se potrudam vo skora idnina nesto da stavam,momentalno me ima fateno nekoja mrza taka da kogake mi pomine ke bideWink


http://www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 09:30
Затко, до кај си со мрзата?голема%20насмевка Нестрпливо очекувам некое твое клипче да видам на web. трепкање
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 18:48
http://youtube.com/watch?v=mEkdl80CjTg

mala sala od nasa strana!
Inaku, priznavam deka epten zarazno so ova klipovite stana. Se pocesto pocnuvam da snimam.

Изменето од Александар_А - 04.Септември.2007 во 09:49
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 09:38
Стариот, со што ти е снимано клипчево што го имаш ставено на мрежа.
Гледај колку е можно повеќе да ти е мирна сликата т.е.да имаш што помалце тресење.
Поздрав!
 
 
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 21:23
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Стариот, со што ти е снимано клипчево што го имаш ставено на мрежа.
Гледај колку е можно повеќе да ти е мирна сликата т.е.да имаш што помалце тресење.

Поздрав!

 

 


Ace, klipot e snimen so Sony DSC W40, rez.640x480. Potoa vo Windows Movie Maker samo e vmetnata temata od Rocky. Toa.
Inaku za tresenjeto se slozuvam apsolutno, imam stativ, no ne bese so mene, a idejata i rezlizacijata na klipot dojde spontano. Po nekolku piva kontrolirav najmnogu sto mozev. Nejse.
Ke pratam uste klipovi, samo da gi potsredam malku, ke ostavam linkovi.
Pozdrav

Изменето од stariot - 07.Септември.2007 во 17:31
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2007 во 08:55
ОК Мите јас веќе очекувам да видам нешто од клиповите.глупчо
среќа
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 09:20

Како е најдобро да се подесат параметрите за експотр на видео да се добие мала тежина во Mb а квалитетот да не биде сосема уништен?збунетостзбунетостзбунетост

Се работи за клипче од 2-3 минути.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 09:24
Сакам да закачам стедикам моменти па.... среќа
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 22:18
Sakash na YouTube ili na nekoj Rapidshare?

Shto znam, da recheme DivX/XviD,
constant bitrate 1500-2000kbits/sec.

Ako ne e bitno audioto bez nego,
ako so audio togas (lame) MP3, 128kbs.

Neka bide i 720x576 i ako materijalot ti e interlaced,
nezaboravaj pred toa to deinterlace.
Da mu olesneme na DivX compresorot.

Iako mislam nekoi od niv podrzhuva interlace,
sho kje nie na progresive PC monitor?

==============================

Ako stavash na Tube,
tamu po specs baraat 30fps.
Nesgodna converzija od 25fps na 30.

A bidejki tuka mislam deka e bitno
da ni pokazhesh maznoto dvizhenje na steadycam-ot,
smeni frame rate od 25 na 30 (odnos 1:1)
pa posle na Tube.


Aj da videme

Pozdrav

Igor


PS: Mi tekna, da vidam kako se sprave Tube so 25FPS,
kje napravam i postam test video pa kje vi kazham
t.e. pokazham.

Изменето од Igor-T - 01.Октомври.2007 во 22:20
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 09:37
Успеав да го закачам клипчето, може да го погледате на следниов линк http://www.youtube.com/watch?v=u_0tzZs65yM мафтање
Па очекувам коментари
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 11:58
Jas do sega ne sum staval na Youtube. Nemam poznavanje sto e najdobro. Jas bi go prasal Google "best way to upload on youtube" ili slicno намигнување.
Inaku jas pravam export na desktop video vo wmv format. Zaradi kompatibilnosta. Sum imal problem so DivX. Ke im pratis DivX na nekoja pogolema firma, pa ne mozat da go gledaat, pa nemale admin prava za instalacija, pa ajde vikaj IT adminot da im instalira......problemi. Vaka wmv i nema ama nikakvi problemi. Eve pred nekoj den prakjav eden dokumentarec sto go montirav za firma vo Washington DC. Im se brzase pa dodeka stigne paketot po DHL so kaseti i dvd-ja, jas na rapidshare im go staviv kako wmv. Go simnaa lugjeto, si go gledaa na prezentacija, odlicno. Sega im stigna i paketot, i se e super. Divx tesko deka ke im pominese vo takva firma so milion IT zastita.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.