IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Мајк Зафировски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мајк Зафировски

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Mihajlov Кликни и види ги опциите
Група
Група

ДУДЛАЧ

Регистриран: 28.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mihajlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мајк Зафировски
    Испратена: 14.Јули.2007 во 14:09

Мајк Зафировски,
првиот човек на канадскиот гигант „Нортел“, ќе му биде советник на американскиот претседател Џорџ Буш во Националниот комитет за телекомуникациска безбедност.

Зафировски ќе работи во заштитувањето на инфраструктурната и телекомуникациската мрежа на САД. 53-годишниот бизнисмен за канадските медиуми изјави дека е горд што ќе почне да работи кај американскиот Претседател.

Вели дека со нетрпение очекува да ги понуди неговите квалитети и услуги во време на, како што вели, критичната нова ера за технологијата и комуникациите.

Бизнисменот пред половина година беше во Македонија. Го промовираше проектот „Македонија 2025“, со кој треба да се намали бројот на невработени и да се отворат нови фабрики.

Зафировски важи за еден од најуспешните македонски менаџери во светот. Пред неговата функција во „Нортел“, 30 години беше во „Моторола“ и „Боинг“.

 
 
 
 
 
Pred 3-4 godini eden makedonski minister rece:
"Koj e toj Majk Zafirovski, mena da mi soli pamet za Makedonija"?
 
Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 14:26
i sto sega ... zafirovski smafirovski ?
 
pa na bush i majmun od zoloska da mu bide sovetnik odgovara
www.hjspain.com
Кон врв
polval Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polval Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 08:55
Сигурно и тој наш полуписмен министер размислувал исто... За инает може човек  и вреќа гомна да изеде ама ќе си остане само со инаетот... и со гомната в уста.
 
Факт е дека Мајк Зафировски е еден од најуспешните Македонски бизнисмени...
Кон врв
trucker21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1609
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trucker21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 09:08
da vi kazam nesto........dali znaete kako funkcionira svetov!?..uste li ne vi e jasno!?....
ne e loso da imame nekoj so poteklo od makedonija okolu najmokniot covek vo svetov...nikogas ne se znae ....
 
covekot  e strucnjak, cenet od svetot.  Sekoja cest!!!!
 
kade se nasite "pametnjakovici" da gi iskoristat negovite kontakti po svetot!?
 
 
 
 
 
sex, trucks & drinks!!!
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 16:07
 
Da imase uste desetina kako Mike, i MK nemase da bide na opaskata.
 
 
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 13:11
во разговор со Мајк Зафировски, на ЕТФ, пред едно 4-5 години, кога беше гостин, го прашав, дали би земал македонци на пракса во Америка и дали американската економија е раздрмана од тогашните скандали Енрон и WorldCom?
Одговори онака дипломатски, нејасно.
После цел ден ми беше нејасно како типот станал тоа што е сега.
Сомнително, богами, многу сомнително.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 22:35

у ствари токму така се станува јака марка, округло па на ќоше, ќе го врти и мати додека не ги зашемети сите околу него

Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 10:43
Мајк на Митре Кутаноски пред мене му го дудлаше за кредит за РиД за моторола на ручек во „Костас„ Чикаго!!!
Кој чу , чу!!!
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 18:33
Originally posted by TemplarAssasin TemplarAssasin напиша:

Мајк на Митре Кутаноски пред мене му го дудлаше за кредит за РиД за моторола на ручек во „Костас„ Чикаго!!!
Кој чу , чу!!!
 
Јас мислам дека Мајк само си ја вршел својата работа. А тоа што нашите сељачишта бизнисот го поистоветуваат со дудлање, зборува само за нивната ограниченост.
 
 
 
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 01:07
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

во разговор со Мајк Зафировски, на ЕТФ, пред едно 4-5 години, кога беше гостин, го прашав, дали би земал македонци на пракса во Америка и дали американската економија е раздрмана од тогашните скандали Енрон и WorldCom?
Одговори онака дипломатски, нејасно.
После цел ден ми беше нејасно како типот станал тоа што е сега.
Сомнително, богами, многу сомнително.Само сомнителни типови се пробиваат. Така е доги,
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.