IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 214215216217>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2014 во 23:36
Индувидуа Агент Колсон 


Ова е Агент Колсон или со полно име и презиме Phillip Phil Coulson ,а инаку вистинско име ко ќе не снима филмови и серии му е Clark Greeg.
Колсон е една од главните фаци во Ајрон Мен 1,и 2 па дури и 3,а можи и не е во кецот не ми текнува сега,после во Авенџерс,па во Тор и сега во Ејџент од Шилдс е пак главна фаца,шеф им е на Меј,Скај(јака е многу Скај),на Фиц исто така,после на Ворд и сетне на Џема Симонс(Џема е многу појака од Скај според мене,има типичен Англиски дијалект кој од секогаш ми бил ептен секси кај жените нормалносреќа,плус има некоја ептен интересна насмевка,за устето ич муабет да не прајме) љубов.
Било како било Колсон да не е во серијалите и филмовите на Марвел не ќе им бидат ич ама гледани,фаца си е човекот ептен голема.Нон-стоп е поднасмеан малку,онака под мустаќ,секогаш фер спрема вработените во фирмата ШИЛДС,Фиц и Џема ги вика со едно име ФицСимонс,оти тие еден без друг не можат,оти се ко тенџере и капаче,а кој е тенџере не знам.
Инаку Колсон не е толку голем тепач како агенти од типот на Ворд од причина што малку е постар човекот,во години и не го личи да мава лево-десно со карате и слични боречки вештини од далечниот исток,знае од време на време да спржи некоја шлаканица или бокс,да удри некое маја гери и толку,додека за тепање и слични срања им наредува на Меј и Ворд да ги искршат сите од ќотек.
Колсон секогаш е облечен во костум,тука нема дилеми.Костумите се по најнова мода,сигурно од Италија или Англија,кој ќе ги знае,во секоја епизода си носи нов костум,тој може е стариот али го префарбале можда или пак испран е со Биљана..сеедно многу го личи во костумите или оделата по нашки или по вашки.
Инаку Колсон загина во Авенџерс,го прободе во срцето Локи со некое копје ли беше или што беше не ми текнува и скина конци,арно ама Фјури главниот Шеф на ШИЛДС го излечил некако и го пратил на Тахити.Сега овде малку е нераскажано што како се случило,оти сигурно некоја далавера имат тој напрајно,оти Колсон не е истиот од порано,плус Меј нешто знае тајно,ама не сака до сега да им каже на гледачите,што е работата ќе дознајме во следните епизоди.
Инаку Колсон е агент од 8-мо ниво во ШИЛДС,најголемо ниво во бандата негова,сите други се со пониско ниво.Пример Меј и Ворд се 7-мо ниво,Фиц-Симонс не знам кое ниво се,ама можи се 3-4 -то ниво,додека Скај таа не е ни во прво ниво,ја зезаат сега оти им прајше далавери дали во 7-ма или 8-ма епизода,сакаше да ги заебет ама ја сети Колсон дека далавери му прајт и и стави една алка на рака и сега не можи да прдни а тој да не дознае,ама ја мисла дека ќе и простат во следните епизоди,убо дејче е,нема да ја мачат многу.

Иначе агентиве од ШИЛДС на мисии се возат со еден Авион црн,многу е голем, веројатно,внатре имаат кревети,сали,лаборатории за Фиц и Симонсљубов и други триста чуда.
Овај е авионот,а него го вози Меј,јак пилот ептен била.
Еве го.


Ете толку..доста е среќа


Изменето од fiks - 03.Јануари.2014 во 23:39
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2014 во 05:48
ИНДИВИДУА ГОЛД ДИГЕР ИЛИ СПОНЗОРУША


Значи дефиниција најпроста на голд дигер или спонзоруша ви е суштество од женски пол или жена,еве ваква најчесто среќашто цел живот додека не е мажена или "зафатена" во "ептен силна врска" со припадник од другиот пол т.е. машко кој воедно има еден тон пари,пет аута,три викендици во Маврово или Шапка или Кожуф,стан во Охрид,апартман во не знам каде и куре од 3-6 сантиметри(ова за курето не било толку битно,не била важна големина важна била техника така вели цел контингент од понежен пол т.е. женшените ама во весници само,статии на нет од шестокласни сајтови и нормално после секој секс кој личи на повраќаница после пијанство од Смедеревка..пијана е женшената нормално) голема насмевка
Нејсе!

Иначе Спонзорушата секогаш има големи и ептен добро обликувани цициња,понекогаш  и сама ги обликува со разни видови на цицкарници кој ги купил за 8-ми март,роденден(кој кај спонзоружите може и да е 5-пати на година),нова година или Св.Валентин некој припадник од посилниот пол кој доживеал ментален оргазам секогаш која дотичната мрнала барем малку со бутовите или нешто устето ја испровоцирало,јбг машки,мозокот ни е во долната глава..абе судбина шо ќе прајш.

Иначе Спонзорушата во практика е секогаш ептен јака риба,полна со кривини и заоблена ко шише од кока кола,нога ептен јака,коса која се влече една минута по нејзе и секогаш мириса на јак парфем,бај да веј она е етерично суштество,никогаш не кења ни пак се мочка,а ако кења и се мочка во исклучителни ситуации,прокењаното или пормочканото и мириса на праска,ко ќе прдне пак воздухот се одлагородува со чист кислород..она е совршена!

Во основа спонзорушата има неодредена боја на коса,така да сите варијации од бојата на Виножито се дозволени и посакувани,сепак по можност се преферира руса,бринетка или црнка.

Облеката е ептен важен сегмент кај Голд Дигерките,они секогаш и во секое време настојуваат да се облечени или соблечени(најчесто се соблечни) според најновите модни трендови..овде ќе напраам една мала дигресија,ептен мала..за жал женшените дозволија еден куп педери т.е. мажи што го примаат од позади да им кажуваат што да облечат,како да го носат некое парталче и на кој начин ..крај на дигресијата.
Кога сме кај новите трендови на облекување или соблекување,Спонзорушите исклучиво бираат облекла или соблека од светски познати педерастични креатори,што им е поентата искрено не знам.
Да не ги заборавиме исто така и штиклиците кои мора да бидат барем 10 сантиметри високи..иначе штиклицата ќе им го подигне газето тро и ќе изгледаат поеблести за дегените од машкиот ни пол.   ......точка.

Убавината или интелигенцијата кај Спонзорушите не е некој фактор,ако си е глуп мужјакот,важно е трансакционата да му е со најмалку 6(со букви шест) нули точка.

Во основа карактеристики на женшена спонзоруша се овие напишани погоре,нормално има варијации на проблематика,но разликите се во нијанси.

После постов можи да има реакции на членови на форумов од понежниот пол,али која ќе изреагира сигруно е,била или планира да биде Голд Дигер.
Секоја чест на исклучоците.

За крај еве еден пример за Голд Дигер среќа


Фала,пријатно точка

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2014 во 23:37
ИНДИВИДУА ШАНКЕРИСТА/КА


Оваа индивидуа постои на земјава од како постои институцијата кафана,кафуле,кафиќ,дискотека,ресторан и слични места омилени за читање на разни видови пијалоци,обоени или безбојни.
Иначе Шанкериста е вработен во една таква библиотека кај што има ограничен фонд за книги за читање но во неограничени количества од истите.Што значи ретко се случува некој да не ја најде својата омилена книга и на раат да може да си чита колку што сака се додека Шанкеристот не рече СТОП!-ФАЈРОНТ,тогаш непрочитаното се остава и сите си одат по дома,некој може и да си ја земе книгата за читање и за дома,под услов пакувањето да е неповратно,или пак да си набави поголемо количество од омилената книга и да си ја земе за дома да си чита,оти ноќта е долга а и плус можи тета Инсомнија му е дојдена на кампирање па да има и таа да прочита нешто од најновата светска продукција на книги.

Иначе Шанкериста можи да биди и особа од женски пол т.е. женшена..ја лично многу сакам женшена шанкериста да ме служи книги на шанкот кога читам,посебно ако е со голем број на кривини и долини на себе,тогаш уживам во читањето и можи да се занесам па да се пречитам,а кога ќе се пречитам патот кон дома ептен тешко го најдувам,а ко ќе го најдам уште потешко ќе се помини.Али со текот на годините од премногу читање на шанк како и у секоје друго глаголско дејство се стекнует искуство па така искуството придонесува ко ќе се пречиташ многу,посебно жарн научна фантастика полесно да си појдеш дома,важно е во еден дел да си.
Еве една Шанкеристка љубов

Шо се однесуе до облеката доколку фирмата не даде униформа,шанкеристот е облечен во еден куп шаренила од облека,маички,фармерици,капчиња и што знам што во сите бои од виножито,некаогаш можи да се збуниш од многу читање па да си мислиш дека си во циркус и следаш кловнови пред тебе.

Иначе кога сме кај годините Шанкериста обично се стануе после 14--15 години кај машките и 16-17 кај женшените...бај да веј порано женшена шанкерист ретко се најдуеше али во последните години од како се еманципираа или како беше ги има секаде,порано само во трафики и продавници работеа,а денес може да ги најдеш и автобуси кај што возат,за таксирање да не прајме муабет..способни си се бре.

Задача на Шанкеристо е да му подава книги кои ќе се прочитаат на Конобаристот,тој ги реди на ајнцерот и овај Конобаристов ги носи на читање по масите кај што не можат да дочекаат еден куп читачи кои се ептен нестрпливи за најновите изданија на литературата.

Секој Шанкериста кој почнуе да работи прво го научуваат како се прај кафе на кафемат,ако научи како се прај кафе за една ден можи ќе го бидуе за Шанкериста а потоа сигурно ќе биди унапреден во Конобариста со тек на време.

Инаку Шанкериста обично и најчество во 90% е пријател со газда на библиотеката,па со вработени шо му се другари и слично,и во најголем број случаи на почеток се курчи низ школо кај и колку работел,а пустиот тој и самиот не знае колку чаши измил во саботата и дека рацете го болеле до вторник сабајле,за лајната што ги очистил ич не кажуе а и дека сета гнасотија им се остава на гуштерите шанкеристи т.е. ново печени,али се тоа се трпи за повисоки цели,т.е. женшени у тинејџерски години кои мислат дека е ептен јако да си шанкериста а всушност тоа е трагедија најголема ко Софокле да ја пишуел.
Првите неколку деној се најтешкиот период за еден Шанкериста,тогаш не знае ни кај му е газот ни кај му е глата,али ко ќе се ушема после можи да стане вреден ко Пчеличката Маја..иначе добар Шанкериста можи да опслужуе неколку Конобаристи.
Во едно Шанкеристот е и најголем лопов за тие шо читаат на шанк,секогаш гледа да им даде помала книга за читање а во исклучителни ситуации и да им го замени жанрот на книгата,пример читачот ќе посака да чита Македонска Бетонска Трагедија а овај ќе му подметне Научна Фантастика и слично точка.
Затоа внимавајте кој жарн го читате

ФАЈРОНТ! ТОЧКА.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2014 во 23:55
Originally posted by fiks fiks напиша:

 
јбг машки,мозокот ни е во долната глава..абе судбина шо ќе прајш.


Аууу вакво признание од машко треба да се врами како гоблен, некаде по форумските ѕидови.изненадување


Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 00:15
Зш мор?
Шо кажав неточно сега пак?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 00:31

Тоа вие си знаете дали е точно.
Ќе треба да се отвори некоја аанкета... на друг пдф.голема насмевка

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 00:34
Па отвори,шо чекаш...можи и да ме цитираш,си стојам зад секој мој збор мор дејче големо гушкање
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 00:36


Ауууу дејче трепкање големо гушкање

Да отворам?
Каде, на пдф секс?Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 00:39
Па по аФ-томатизам тамо му иде место..за тамо ќе да е да
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 00:42

Чек да смислам насловразмислување

Прв Фиксов закон за машкото размислување

Може? плазење


Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 00:50
А зошто да не може..ма имаш апсолутна слобода на изразување да
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2014 во 01:38
ИНДИВИДУА СЛОБОДА

Индивидуа Слобода е ко ќе си слободен,а шо значи тоа појма немам,а не верувам дека огромен процент од популација има созананија за вакви ми ти работи.

Иначе секогаш на вести и слични известувачки ствари се споменуе Слобода од ова,Слобода од она,Слобода ваму и Слобода таму точка.
Во врска со оваа индивидуа Слобода,нашата рок група од Гостивар со име Ареа(не Уреа,не Смрдеа и слично) кај шо Ружица е пејачка,за времето ко бев аскер во 2001 и се борев машки против тоа "чунгите лунгите"  за Слобода,напраја една ептен јака песна со име "Слободен ",ја прв пат ја слушнав во Стражара во Касарна Ѓорче Петров за време летото и ептен ме бендиса,мислам дека тоа беше доцна во ноќта на некоја приватна ти телевизорна од Скопјето и бев воодушевен,плус втор-трет пат сум се заљубуел у Ружица,али таа мажена беше,али нема врска,војник се заљубуе во било која жена шо ќе ја види..или нема да ја види....точка.
Еве ова е песната.....


Бај да веј,денес ни велат дека не сме слободни едни,други дека бликаме од слобода,трети бараат слобода за еди кој си,па еди не знам чиј си и слично
Иначе Гоце Делчев загина за наша Слобода,па Јане,па Јордан Пиперката и многу други..Ченто такуѓере и еден куп други...јбг некој дочека,а некој не...судбина шо ќе прајш точка.


Изменето од fiks - 16.Февруари.2014 во 01:42
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2014 во 21:58
Индивидуа 8-ми Март  

Индивидуа 8-ми Март е ден иначе обичен на кој женшените му се радуваат а ич не признаваат а и не знаат зошто е празник барем половина од нив.Бај да веј точно не знам од кога се "слави со опа иха",мислам можи да барам кај чичко Гугл али искрено ни сакам ни па ме интересира од причина што за мене како припадник на машката популација ми е чиста глупост во денешно време а и ме мрзи.


На почеток почнал како ден за борба на женшените за права а може и крива и опфаќал социјални,економски,политички права и крива,а и равноправност..ова последново ќе го сонуваат,ама само тамо кај шо имаш веронаутика од типот на ислам или кај што се облечени жените ко нинџи од глава до петици,кај шо не смеат да излезат од дома,да возат ауто,каде гинекологот треби да е само женшена исклучиво оти ќе ја види женшената ако е маж во ептен незгодна позиција и слично.
Плус кај што имаш ислам во некои држави девојчињата ги омажуваат на 10-13 години и помалку или шо би се рекло "On eight is to late" и после од него сакаат жена да биди...али тикви ќе биди ако ја преживее ноќта прва брачна..искрено многу ми е жал шо се родиле такви прекрасни суштества во такви лоши држави со такви лоши веронаутики...Просто ми е несватливо како татко може ќерка си така да ја зацрни,да ја омаловажи...страшно несватлив потег за мене

Но нашиве и другите женшени ги заболе пипи за девојчињата и женшените кај што имаш ислам за веронаутика,и место утре да праат опа иха по ресторани и кафани,сосмрдени на пот и пијани дудук како ко што биле тенејџерици(исклучици има нормално),треба барем малу женска подршка да им дадат на другарките нивни...Некои некаде ќе го напраат то,али повеќето а кај нас све по список ко за гласање ќе ги дозаболи пипи и ќе си играат чочек и ќе лепат пари(која има нормално) на тапанџијата и френдовите негој од бендот...сигурен сум дека сите од бендот кој ќе свири на било која престава ќе се возбуди барем еднаш во машкоста,мислам не е нормално да не се узбуди малку покрај толку женштана и букет од парфеми или дезодоранси или стикови или што знам што...кој не ќе е возбуден е педер и треба одма да го избркаат од бендот,а женшените треба сите по гол газ да го маваат со кутлачи

Ова е Кутлача,за тие шо не влегле в кујна никогаш да знаат


Порано во времето на комуњарите денот на женшените беше државен празник,а денес зачув на вести дека дури 8 држави светски уште така го воделе,ко државен празник..нека го водат ич гајле не ми е.

Иначе утре ќе имате еден куп лумперајки низ државава,каранфили во ефтин целофан на секој чекот,цвеќина во саксии колку да сакаш,разни тракатанци и глупости и сите учителки ќе добијат подарок од учениците и ко демек изненадени биле..изненадени жими Ѓорѓе Балашевиќ и ќе ги замолуваат учениците да не им носат такви подароци вгодина..демек ме разбирате,ако не ме разбирате ич па гајле не ми есреќа

Што се оденсува до мене утрешниот ден ми е лицемерен обид на Машките Шовинистички Свињи да им се улизаат малку на женшените свои,за сите проблеми што им ги прават ко ќе дојдат пијани дома и за боксовите што ги јаделе,и за викањето предходната години,и за менталниот вампиризам што им го вршат на женшените свои

Жена се сака цела година а не само на 8-ми Март говеда прости дегенски

Како дозволија жените ова да им се случи,искрено не знам?

ТолкуСамо шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2014 во 00:43
Индивидуа Секс

Ова индивидуа постои од како постои земјава,додуша според веронаутиката првиот Маж настанал од главниот веронаутичар дедо Боже.
Е сега дедо Боже(ќе напишев дедо Мраз...идиотголема насмевка) да не биди Мажот наречен Адам сам и да не прај срамотилоци со Десанка Максимовиќ по цел ден решил да му напрај една другачка на Адамов и му украл едно од ребрата и ја дуздисал првата жена(Ламја дуздисал) и  ја крстил Ева.

Од како ги напрајл ги пратил тамо во некоја Еденска или Еменска или не знам каква градина и ги пуштил внатре да се бркаат.
Е сега според главната Веронаутичка книга со име Библија Адамов и Евава биле тамо угол голи и мислам носеле листови од смоква да ги покријат тоа срамните рабојќе,тоа де висулчето и презреаната слива од сортата Стенли,а може и Чачанска Убавица да била..нејсе точка.

Е сега точно никој не знае али сигурно Адамов од време на време му удирала крвта во тоа висулчето и од висулче се прајло одма федерче,а ова Евенцето 100% ( со букви сто посто) реагирало на федерчето и пуста женшенска љубопитност почнала да го испитува федерчето што како е,за што служи,како се користи и слично,иначе двајцата појма немале како да ги употребат федерчето и чачанската убавица..некој ќе праша зошто,и одговорот е едноставен,па немало бре кој да им каже,немало ни интернет ни порнхуб тогаш,ни бутор.

И така се чуделе и Адамов и Евенцето за што служат тие рабојќе и после многу обиди сконтале дека све тоа е ко клуч и клучалка,требало клучо во случајов Федерчето да влезе во Клучалката т.е. Чачанската Убавица.
И се договориле една ден да пробаат од таа џурултија кутија и ајт Федерчето во Чачанската пошло,ама во тој момент некоја Оса го каснала Адамов за газот и напрајл тој покрет Напред да избегат од Осата,арно ама на Осава и се свидел газот од Адамов и ги викнала пријателите на ручек Газ ќе ручале и сите Оси почнале да го касаат Адамов и тој почнал да се движи напред-назад со надеш дека ќе избега од Осите и настанал првиот Секс.

После некое време така бегајќи од Осите напред-назад му дожло нешо убо и забрзал,па сетне и Ева нешто почнала да цивка ко пиленце и оп Прв Оргазмичен Извик на Земјата се слушнал од Маж и Жена,нешто како ааааааааааааааааааааааоооооооооооооооооооиииииииииииии ееееееееееееееееее О Мај Гад и слично и така се појавила Индивидуата Секс

И после девет месеци им се родило едно кутале бале и овие се сетиле шо е работата и така почнале да се рендаат и сме се намоножиле во Човеци.

Етееееесреќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 214215216217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.