IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Нострадамус
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нострадамус

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 18:45
abe ako e vistina toa sto go kazue nostradamus sme ja naebale za 6-7 godini .................. i mnogu drugi raboti
neam kometnar zato
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2007 во 22:24
4OVEOT NE MOZI DA JA PREDVIDI IDNINATA A DA SI MISLI DEKA KJE BIDE TAKA DA AMA DALI KJE BIDE VISTINA NE SE ZNAE
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 23:40
синоќа додека дремев пред компјутер, во позадина го слушав Миленко и некој негов гостин на канал5 и она што ми го одзеде вниманието беше една изјава од неговиот гостин....
имено, според предвидувањата на Нострадамус, до 30. јуни оваа година се очекува новиот Месија, дека наводно ќе има околу 30 години и дека ќе бил на видна социјална положба...
за жал Миленко малку неупатен незнаеше да го праша нешто повеќе а и јас бидејќи не следев внимателно не успеав да се информирам повеќе

гледаше ли некој од вас?
и дали некој е спремен за СУДНИОТ ДЕН?
(замислете само која привилегија е да го дочекаш жив)
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 14:27
Originally posted by connected connected напиша:

синоќа додека дремев пред компјутер, во позадина го слушав Миленко и некој негов гостин на канал5 и она што ми го одзеде вниманието беше една изјава од неговиот гостин....имено, според предвидувањата на Нострадамус, до 30. јуни оваа година се очекува новиот Месија, дека наводно ќе има околу 30 години и дека ќе бил на видна социјална положба...за жал Миленко малку неупатен незнаеше да го праша нешто повеќе а и јас бидејќи не следев внимателно не успеав да се информирам повеќегледаше ли некој од вас?и дали некој е спремен за СУДНИОТ ДЕН?(замислете само која привилегија е да го дочекаш жив)


не само по предвидувањата на Нострадамус , туку според многу народи и религии баш во наредните години очекуваат де некој месија, де некаква катаклизма или слично, па затоа ако приметувате луѓево се подобри секој ден
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 08:24
Ja bas i nemam vreme da go prolistam Nostardamus, a me ima spomnato negde mene ?
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 19:48
kak ne?!samo za tebe ima nekolku toma napisano....samo uste ne se procitani.
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 02:39
Аман веќе со тој суден ден. Не се замарајте, кога тогаш нека си дојде, се со ред...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 09:45
Човекот, колку што ми епознато, претскажвувал во шифри, а денес ги дежифрираме неговите кодирани претскажување дури откако нешто ќе сеслучи. Уште немам сретнато протолкувано негово претскажување пред тоа да се случи.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 13:07
i jas skoro se sum pogodil ,...shto se ima slucheno,...samo,...za zal,...ne mi tekna  da go m go zabelezam toa!тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 19:40
Originally posted by brza brza напиша:

i jas skoro se sum pogodil ,...shto se ima slucheno,...samo,...za zal,...ne mi tekna da go m go zabelezam toa!тага

Па како си можел??
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 16:58
JAS IMAM GLEDANO DOKUMENTARNA EMISIJA ZA NOSTRADAMUS,SE USTE SE BARAAT NEKOI DOKAZI DALI GO PREDVIDEL SE ONA STO NI SE SLU4UVA DENES,MN E TESKO DA SE DOZNAE BIDEJKI SE PISUVAL VO SIFRI,AJ IDI PA RAZBERI GO!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 00:32
Точно - 4 години ,21 час , 32 минути и 44 секунди до судниот ден
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 15:55
Mislis do 2012 godina koga spored nekoi predviduvanja kje ima hmm,... pa drasticni promeni vo svetot?

Изменето од Astra - 04.Април.2008 во 15:58
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 00:31
Originally posted by brza brza напиша:

i jas skoro se sum pogodil ,...shto se ima slucheno,...samo,...za zal,...ne mi tekna  da go m go zabelezam toa!тага

Ај погоди нешто и за мене ....предскажими ....и јас ќе го забележам [
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.