IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Stativi
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Stativi

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
mickeymkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickeymkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Stativi
    Испратена: 05.Јули.2007 во 20:43
Sto ima od stativi kaj nas da se najde do 100 evra?
Mi treba nekoj da e stabilen, da izdrzi potezok aparat i objektiv do nekade 1500grama.
Gledam deka ima Hama vo Pix+, i Culman vo prodavniceto vo Vero 2?

Ako moze nekoj da mi preporaca nesto super bi bilo! Smile
Canon Powershot S90,Sony DSLR A700,Sony 18-70mm f3.5-5.6 DT,Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC,Sigma 17-70mm f2.8-4.5 DC, Tamron 90mm f2.8 SP AF Di,Minolta 70-210mm f4 AF,Minolta 50mm f1.7 AF,Sony HVL-F56AM.
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 21:01
vidi vo transakta kaj josif, toj nosese manfroto i vidi vo mikrosan kaj mlecen restoran, tie se zastapnici za hama
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 21:18
a mozes da vidis kaj bimbo vo gtc. kaj lupco vo vission, kaj kole amski ili kaj oleg vo panterfax. sigurno imaat dobri staitvi ama i poskapi ke se od 100 evra
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
mickeymkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickeymkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 23:17
Ok. Fala ke razgeldam.
Mene me interesirase ako nekoj koristi stativ od spomenatite marki da mi kaze dali e zadovolen ili ne?

Sto treba da gledam kaj stativite, ima li nesto posebno na sto treba da obrnam vnimanie?



Canon Powershot S90,Sony DSLR A700,Sony 18-70mm f3.5-5.6 DT,Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC,Sigma 17-70mm f2.8-4.5 DC, Tamron 90mm f2.8 SP AF Di,Minolta 70-210mm f4 AF,Minolta 50mm f1.7 AF,Sony HVL-F56AM.
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 23:28
mnogu nesta treba da gledas. visina, tezina, tip na glava, mount na kamera, nosivost na glava, fluidnost na glava i drugo. mislam deka edno vreme imase edna diskusija na forumov bas na koja se diskutirase za stativite. ako ne te mrzi prebaraj po postarite temi...
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 01:32
Originally posted by mickeymkd mickeymkd напиша:

Ok. Fala ke razgeldam.
Mene me interesirase ako nekoj koristi stativ od spomenatite marki da mi kaze dali e zadovolen ili ne?

Sto treba da gledam kaj stativite, ima li nesto posebno na sto treba da obrnam vnimanie?





jas 'na vremeto' Mire go zamarav za istoto prasanje, ako go najdam odgovorot sto toj mi go dade (dali na mail ili lp) ke ti go pratam da procitas, vredi, prilicno e opsirno opisano na sto treba da pazis... Smile

i se nadevam deka nema da ja napravis istata greska kako jas - da kupis stativ totalno sprotiven na site soveti sto si gi procital, samo zaradi toa sto na izgled poveke ti se dopadnalDeadOuchLOLLOLLOLLOLLOL

Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 08:23
Jas sega zemav od Bg. Manfroto monopod za 45 evra......!...Zadovolen sum!
Imam i tripod Manfroto.....me kostase huh ne se sekjavam bash dobro ali megju 130 i 150 evra......izgledaat cvrsto.....i dobro funkcioniraat.......toplo ti preporachuvam da odish na Manfroto. Ne se TOP TOP TOP......ali zatoa se TOP.....)))))
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 08:37
Igor,

zavisi koj Manfrotto ce go kupis. Najskapite Manfrotto se TOP TOP TOP. Samo modelite na Gitzo se na ramniste so vrvnite modeli na Manfrotto/Bogen.


BTW, za sto ti trebase monopod?

 

Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 09:11
Gitzo mi gledaat podobri on Manfroto...inache da vo pravo si....ima od do....monopodot?.....stap za potpiranje vo planinska prosetka.....)).....! Si ima uloga Mire...nishto ne e sluchajno.....!! P.S Znam sto sakash da kazhesh...hehe......!
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 09:41
Manfrotto i jas bi preporacal, seriozno dobra marka. Toa kako sto e Canon vo fotografija, Manfrotto e za stativi. E sega ima i nesto sto e podobro, se vika Nikon LOL, taka sto ima i nesto sto e malku podobro od Manfrotto, ama malku LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 10:08
Hehehe....kakva provokacija.....!!! Do FF or DIE...!!...)))..!
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 10:12
Znaef, Znaef deka ke se napali nekoj na ovoj komentar LOLLOLLOLLOLLOL
Ova sportski.
BTW Manfrotto se super, a ona Canon - Nikon muabetite vrska nemaat, samo sportski komentari Chkembari - Komiti
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 10:16
,,,))),,,osetlivi sme za krvavo steknatite evra sto im gi davame...taka lesno...)))....POZDRAV
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
djordjevich Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај djordjevich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 01:04

So zadovolstvo bi sakal da ve informiram deka vo dukjan ja donesovme prvata tura na SLIK stativi. Po nekolku modeli od Pro, video, U-SDV, Digital, Compact i Monopod seriite. Povelete pominete i probajte gi bas bi sakal da procitam i necie mislenje okolu kvalitetot na izrabotkata.

Eve link za momentalnata ponuda:
http://www.pixplus.com.mk/index.aspx?directoryid=+180&ctrl=productlist&mid=179
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.