IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Moja nova mashina/staklo (koj sto kupil)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Moja nova mashina/staklo (koj sto kupil)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 03:32
Originally posted by sasebt sasebt напиша:



ZoranK:Eden rodnina od nekoja prodavnica od los angeles mi go kupi i mi go donese. ali niso, sea slovenija ke go prakjam, refot ne mi ja priznavaat grancijata. inace, kako za mene, mnogu mi se bendisa. prvpat nado 1000 sliki vo 1 den isshtrakav.ako te interesira prodavnicata, treba da odam do drugata soba da pobaram na smetkata go pisi i imeto.ako ti treba kazi, momentalno epteeeen me mrzi da odam da ja pobaram


Nishto... steta sto rodninata ne go zagledal ubavo zumot. Vaka Nikon mozhe da kazhe deka padnal i se oshtetil... Probaj so slovencite kako ke odi. Ako imaat sertificiran servis od Nikon mozhebi ke se nafatat da popravat bidejki toa im odi vo korist - ke si gi naplatat od Nikon upotrebenite saati rabota.
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 20:50
HAAAAAAAAAAH ova ne e mozno, ke pocnam da vervam vo cuda. deneska onaka go zeam aparatot v race, i gleam, puknatinata JA NEMA :) ... izglea ne bila puknatina, ne znam so bi mozelo da bide, ali nema nisto, objektivot e top :) se radvam ko dete malo.

ZoranK, se javiv vo refot-m i vo refot vo srbija, i iako imam international warranty, oni nekea da mi ja priznaat. posle na nikon sajtot najdov broj od  nekoja firma pretstavnik vo slovenija, oni vikaat nema problem donesi go ke go sredime. srekja, ne treba :)
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 21:54
Hahahaha, i mene na pocetokot se mi se cinese deka se grebnati lekite. Toa e od refleksjata na svetlinata od zadna strana se proektira kako linija, tocka na prednoto staklo na objektivot
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 23:22
Originally posted by sasebt sasebt напиша:

HAAAAAAAAAAH ova ne e mozno, ke pocnam da vervam vo cuda. deneska onaka go zeam aparatot v race, i gleam, puknatinata JA NEMA :) ... izglea ne bila puknatina, ne znam so bi mozelo da bide, ali nema nisto, objektivot e top :) se radvam ko dete malo.ZoranK, se javiv vo refot-m i vo refot vo srbija, i iako imam international warranty, oni nekea da mi ja priznaat. posle na nikon sajtot najdov broj od  nekoja firma pretstavnik vo slovenija, oni vikaat nema problem donesi go ke go sredime. srekja, ne treba :)


Epa Sase, so sreka da si go koristis objektivot...

Изменето од stariot - 12.Јуни.2008 во 23:22
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 00:15
Originally posted by sasebt sasebt напиша:

HAAAAAAAAAAH ova ne e mozno, ke pocnam da vervam vo cuda. deneska onaka go zeam aparatot v race, i gleam, puknatinata JA NEMA :) ... izglea ne bila puknatina, ne znam so bi mozelo da bide, ali nema nisto, objektivot e top :) se radvam ko dete malo.


газење%20од%20смеење
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 02:09


eve kako bese pred da se  poprai. sea temnica e da go slikam pak. CHUDOOO !!!
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
thanatos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2007
Локација: Ethiopia
Статус: Офлајн
Поени: 125
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај thanatos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2008 во 14:04
добро светло! голема%20насмевка
и нема чуда се е Господова работа!
http://www.flickriver.com/photos/22191068@N02
Ad maiorem gloriam Dei- kir Gramatik
Кон врв
choonga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај choonga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 22:04
конечно од вчера Nikon D80 со објектив 18-135.... голема%20насмевка

испоштракав едно 100-тина фотки и то на manual и можам да кажам дека првите имресии ми се повеќе од одлични

Не се откажвам од префиксот 8 намигнување, прво Sony S80, са Nikon D80, барем дури не извадат D800 намигнување

Поздрав до сите големо%20гушкање
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 22:38
Originally posted by choonga choonga напиша:


Не се откажвам од префиксот 8 намигнување, прво Sony S80, са Nikon D80, барем дури не извадат D800 намигнување


Mislam deka kje ti odgovara i edna Smena 8 глупчо

So srekja Nikonot аплауз
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
choonga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај choonga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 22:44
Tegla, fala... imam  Smena 8M, so nego pocnav da slikam голема%20насмевка


Изменето од choonga - 26.Јануари.2009 во 22:45
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 22:47
Originally posted by choonga choonga напиша:

конечно од вчера Nikon D80 со објектив 18-135.... голема%20насмевка

испоштракав едно 100-тина фотки и то на manual и можам да кажам дека првите имресии ми се повеќе од одлични

Не се откажвам од префиксот 8 намигнување, прво Sony S80, са Nikon D80, барем дури не извадат D800 намигнување

Поздрав до сите големо%20гушкање

Airlija газење%20од%20смеење, and welcome to the light!
Sea kazi od SW sto ti treba? Capture NX2? Jake O'Dell tutoriali za NX? ili imas se so trebit?
Кон врв
choonga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај choonga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 23:08
Originally posted by itan14 itan14 напиша:

Originally posted by choonga choonga напиша:

конечно од вчера Nikon D80 со објектив 18-135.... голема%20насмевка

испоштракав едно 100-тина фотки и то на manual и можам да кажам дека првите имресии ми се повеќе од одлични

Не се откажвам од префиксот 8 намигнување, прво Sony S80, са Nikon D80, барем дури не извадат D800 намигнување

Поздрав до сите големо%20гушкање

Airlija газење%20од%20смеење, and welcome to the light!
Sea kazi od SW sto ti treba? Capture NX2? Jake O'Dell tutoriali za NX? ili imas se so trebit?



fala, fala Ilco, eve go instalirav Capture NX2, probav od NEF da sredvam fotki, odlicno odi.... pa ne e loso nekoja caka da se doznaj plus големо%20гушкање
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 17:53
Originally posted by choonga choonga напиша:

конечно од вчера Nikon D80 со објектив 18-135.... голема%20насмевкаиспоштракав едно 100-тина фотки и то на manual и можам да кажам дека првите имресии ми се повеќе од одлични Не се откажвам од префиксот 8 намигнување, прво Sony S80, са Nikon D80, барем дури не извадат D800 намигнувањеПоздрав до сите големо%20гушкање


Честитки, Име.
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
thanatos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2007
Локација: Ethiopia
Статус: Офлајн
Поени: 125
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај thanatos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 18:46
честито чунга!
добро светло!!!
среќа
http://www.flickriver.com/photos/22191068@N02
Ad maiorem gloriam Dei- kir Gramatik
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.