IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Moja nova mashina/staklo (koj sto kupil)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Moja nova mashina/staklo (koj sto kupil)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 22:52


Nema da nema... togash site mu se raduvame!

Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 23:20
TOKMU TOA SAKAV DA GO KAZAM, SITE DA SE RADUVAME. TI DAVAM CESEN TITOV PIONERSKI ZBOR DEKA I TEBE KE TI GO DADAM DA SE PORADUVAS KOGA KE DOJDES VO MKD. ZNAM DEKA KAKO NA NIKONDZIJA NE TI ZNACI TOLKU MNOGU , AMA AJ KOLKU DA VIDIS DO KADE E KONk*rENCIJATA.
ZNACI USLOVOT E SAMO DA SE DOVLECKAS PREKU BARATA...
WinkWinkWinkWinkWinkWinkWink
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
vlatko_sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlatko_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 23:30
Jane prvi impresii od markot???
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 23:39
VLATKO EVE GO SEGA INSTALIRAM SOFTVEROT OD NEGO I MORAM DA KAZAM DEKA E OK, SAMO STO KE MI TREBA BAREM EDNA NEDELA ZA DA GI NAPRAVAM SITE SETINZI KOI BI SAKAL I DA GO VIDAM VO VISTINSKO SVETLO... KAKO I DA E NAPRAVIV NEKOLKU FOTOGRAFII NA KERKA MI NA DOMASNO SVETLO, T.E. LUSTER NA 3200 ASA I MOZAM DA TI KAZAM DEKA ZRNOTO E POMALO OTKOLKU 350KATA NA 1600. UTRE I ZADUTRE PLANIRAM MALKU DA GO IZNESAM NA PROSETKA I DA GO PROBAM MALKU NA DNEVNO SVETLO. VIDI JAS SEPAK SUM ANALOGEN TIP ( STO BI SE REKLO STAROMODEN) NO MORAM DA KAZAM DEKA PRAVI KEIF. STO KE BIDE KE VIDIME
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 00:38
ej superClap
kazi kade ke se shetash utre!!!! LOLLOLLOLSmileBig%20smile
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 00:45
Pa pa pa Jane teska artilerija aj so sreka i dobro svetlo,,,...Wink















http://www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 01:14
Originally posted by jane971 jane971 напиша:

TOKMU TOA SAKAV DA GO KAZAM, SITE DA SE RADUVAME. TI DAVAM CESEN TITOV PIONERSKI ZBOR DEKA I TEBE KE TI GO DADAM DA SE PORADUVAS KOGA KE DOJDES VO MKD. ZNAM DEKA KAKO NA NIKONDZIJA NE TI ZNACI TOLKU MNOGU , AMA AJ KOLKU DA VIDIS DO KADE E KONk*rENCIJATA.
ZNACI USLOVOT E SAMO DA SE DOVLECKAS PREKU BARATA...

WinkWinkWinkWinkWinkWinkWink



Abe Jane, sto e dobro i na Boga mu e milo.

Kamerata gi rastegnuva dosegashnite limiti do novi granici i denes e bez dvoumenie najdobrata sportsko-zhurnalistichka digitalna kamera.

Ako ne mi veruvash mene, eve prashaj gi onie od TIPA. Ne ja proglasija vzaludno za najdobra profesionalna kamera za 2007 godina.

Изменето од Zoran K - 23.Јуни.2007 во 14:53
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 01:45
Aj chestito Mire za Najkon-ot.
So zdravje da si se zluzhish.

A Jane,... prvo ne go razbrav se shali li ili stvarno. Smile
E pa so srekja i tebe.


Pozdrav

Igor


Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 02:05
Ti izgleda uste ne go znaes Jane... ... toj se sheguva, se sheguva i koga ke pomislish deka i natamu se sheguva - OPA! Ke izvadi neshto epten seriozno!

Problemot e sto po inercija lugjeto i natamu mislat deka toj se sheguva...
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 07:05
Decki vi blagodaram mnogu na cestitkite. Poubavi da si kupite i site dobro svetlo da ne prati.


Jane, druze, jas sto se podnoviv i cefot si go napraviv bidna ... ti druze epten teska artiljerija si nabavil bogami.
So zdravje da se sluzis i svetloto da ti bide poubavo i od aparatot ;)
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 07:11
Zoran,

Kako i sto planirav, go zemav so Nikon 18-135 objektivot i prvite impresii se mnogu povolni i za objektivot i za aparatot.

Medju drugoto si nabaviv uste i:
- Edna Transcend 2Gb 60x kartica
- Edna SanDisk 2Gb Extreme III
- Remote control (da ne se zezam so samodelski napravii kako so Minoltata)
i za kraj eden navistina asolen polarizator B+W Wide Angle multicoated polarizator. Bi trebalo da bide vo rang na Hoya SHMCto sto go imav za Fujito, barem spored cenata Wink

Ete si se ispofaliv Big%20smile


BTW, spored prvite vpecatoci, vo najgolem broj od slucaite nema da moram povece da gi fotosopiram nedostatocite na kamerata. Od 15tina casual portretcinja sto gi napraviv (nisto umetnicko dodusa), dobri 70% se ready for use uste od aparat.


Изменето од Mire - 23.Јуни.2007 во 07:12
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 13:33
Originally posted by Mire Mire напиша:


Zoran,Kako i sto planirav, go zemav so Nikon 18-135 objektivot i prvite impresii se mnogu povolni i za objektivot i za aparatot.Medju drugoto si nabaviv uste i: - Edna Transcend 2Gb 60x kartica- Edna SanDisk 2Gb Extreme III- Remote control (da ne se zezam so samodelski napravii kako so Minoltata)i za kraj eden navistina asolen polarizator B+W Wide Angle multicoated polarizator. Bi trebalo da bide vo rang na Hoya SHMCto sto go imav za Fujito, barem spored cenata WinkEte si se ispofaliv Big%20smileBTW, spored prvite vpecatoci, vo najgolem broj od slucaite nema da moram povece da gi fotosopiram nedostatocite na kamerata. Od 15tina casual portretcinja sto gi napraviv (nisto umetnicko dodusa), dobri 70% se ready for use uste od aparat.


Si napravil odlichen izbor za site raboti.

SanDisk 2GB Extreme III koristam i jas bez da imam nikakvi problemi do denes. Ne bi preporachal nikomu da odi na pogolemi kartichki od 2GB, ne od tehnoloshki aspekt, tuku kako garancija deka nema site sliki da gi izgubat ako neshto se sluchi na takvata karta.

Vo vrska so kvalitetot na imigot dierktno od kamerata... toa jas go velam odamna, kako i za mnogu drugi raboti, ama se uste ima po nekoj chlen koj misli deka zboruvam na pamet... Nikonovite kameri imaat najdobro procesiranje na digitalniot imige vo kamera. Slikite sto izlagaat direktno od ovie kameri baraat mala ili skoro nikakva dorabotka. Canon ova pochnuva da go adresira kaj negovite modeli duri so najnoviot Mark III.

Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 14:46
cestitam mire i jane , so zdravje da si gi upraznjavate :-), i kazete da me fati majata (majata na jane ja preferiram :-PPP ako veke biram:-P) 
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 14:50
Originally posted by сашо сашо напиша:

cestitam mire i jane , so zdravje da si gi upraznjavate :-), i kazete da me fati majata (majata na jane ja preferiram :-PPP ako veke biram:-P) 



hehehe, fala Saso. A ne me ni cudi sto ja preferiras na Jane majata LOL
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.