IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Moja nova mashina/staklo (koj sto kupil)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Moja nova mashina/staklo (koj sto kupil)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Moja nova mashina/staklo (koj sto kupil)
    Испратена: 22.Јуни.2007 во 14:54
Kupiv Nikon D80 i od vcera do denes spukav 50tina fotki i sum more than happy od rezultatite. Vo odnos na Fujito ova e sosema drug svet, a ocekuvam da bide i podobro kako sto ce i go facam redot na kamerata. So ogled na toa deka ponesto znam za fotografijata, se nadevam deka ce ide relativno brzo Wink

Изменето од Mire - 16.Декември.2007 во 13:28
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 15:16
Sto? Kupi D80?

Pa chestito Mire! Kakov objektiv zema so nego?

P.S. Vidi ja sporedbata na D80 i najnovata Sigma SD14 so mnogu faleniot Foveon chip:

http://www.popphoto.com/cameras/4276/foveon-x3-sensor-claims-put-to-the-test.html
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 15:53
Aj cestito Mire,pa dobro svetlo da te slediWink















http://www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
dejan13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejan13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 16:19
Па не си се пофалил како што е редот, нека ти е со срека и нека ти се множат фотографии, одбра вистинска фирма и модел :).
поздрав
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 17:00
Честито Мире, нека е со среќаWink. Да, вистинска фирма и модел.
Поздрав
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 17:37
da se pridruzam i jas, cestito!ClapSmile

Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 19:22

AJ CESTITO I NA MIRE. SEGA MALA DIGRESIJA...

KOLKU DA SE POFALAM ...

OD DENES PRED EDEN CAS SUM GORD SOPSTVENIK I KORISNIK NA EOS1D MARK 3 I EOS 5D... SO SLEDNIVE LEKI 24-70/2,8... 17-40L/4... 70-200USM/2,8...400/4 .... I DVA SPEEDLITA EX 580 II, A SE NAOGA I EDEN EKSTENDER x2.....

ZNACI KAKO VO ONOJ VICOT: NISTO NE ME BOLI DOKTORE SAMO SE FALAM..Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileClapClapClapClapClapClapStarStarStarStarStar

Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
vlatko_sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlatko_sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 20:07
Originally posted by jane971 jane971 напиша:

AJ CESTITO I NA MIRE. SEGA MALA DIGRESIJA...

KOLKU DA SE POFALAM ...

OD DENES PRED EDEN CAS SUM GORD SOPSTVENIK I KORISNIK NA EOS1D MARK 3 I EOS 5D... SO SLEDNIVE LEKI 24-70/2,8... 17-40L/4... 70-200USM/2,8...400/4 .... I DVA SPEEDLITA EX 580 II, A SE NAOGA I EDEN EKSTENDER x2.....

ZNACI KAKO VO ONOJ VICOT: NISTO NE ME BOLI DOKTORE SAMO SE FALAM..Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileClapClapClapClapClapClapStarStarStarStarStar



ClapClapClapClapClapClapClap

aaaaaaaaaaaaaaaaa,

cestito markot.

p.s. ja prv vo sreda si igram so negoBig%20smileBig%20smile
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 20:52
Mire Cestito i od mene!!!

Jane cestito! Ova e opremata koja nemozes da ja ponese vo MS taka?! Big%20smile
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 20:56
ovaa sreda nema da moze, bidejki sum vo ohrid. no slednata iskreno se ndevam deka ke imate igracka barem na kratko
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
djordjevich Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај djordjevich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 21:08

Ajde cestito i na Mire i na Jane, dobro svetlo mnogu strakanje...

Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 22:04
Jane... objasni mi malu podobro... dali si sopstvenik ili si korisnik na alatot sto go spomna. Ne deka vo sushtina kako na korisnik toa ima golema razlika za tebe, no vo pretstavuvanjeto pred drugite toa sepak ima...
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 22:18
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Jane... objasni mi malu podobro... dali si sopstvenik ili si korisnik na alatot sto go spomna. Ne deka vo sushtina kako na korisnik toa ima golema razlika za tebe, no vo pretstavuvanjeto pred drugite toa sepak ima...


"OD DENES PRED EDEN CAS SUM GORD SOPSTVENIK..."

aj cestitki i od mene i za dvajcata, pa cekame da vidime nesto novo na sajtot
Smile


Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 22:37
ZOKI IMASE EDEN VIC...
ODI COVEK NA LEKAR, VLEGUVA VO ORDINACIJA, ZASTANUVA PRED BIROTO NA LEKAROT SI GO VADI ALATOT I MU GO STAVA NA MASA. LEKAROT GO GLEDA I GO PRASUVA: VE BOLI? -NE. - VE SVRBI
? -NE. -NA STO SE ZALITE? NA NISTO. -PA ZOSTO TOGAS DOJDOVTE? - ONAKA , DA SE POFALAM. A KAZI DOKTORE KAKOV MI E!?
LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
ZNACI NI NAJMALKU NE E BITNO KOJ E SOPSTVENIK, TUKU POBITNO E KOJ MU SE RADUVA, NELI?


Изменето од jane971 - 22.Јуни.2007 во 22:38
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.